Yerli Bilim Kurgu Filmine Hazır Olun!

Bir Zamanlar Gelecek: 2121

Bir Zamanlar Gelecek: 2121, 28 Haziran’da Vizyona Girecek!

Türkiye’nin ilk sürdürülebilir film girişimi olan, iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzünün yaşanılmaz hale geldiği gelecekte geçen Bir Zamanlar Gelecek: 2121, 28 Haziran 2024 tarihinde vizyona girecek.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Serpil Altın’ın yaptığı filmin yapımcılığını ve eş senaristliğini Korhan Uğur yaptı. “Bir Zamanlar Gelecek: 2121″in kadrosunda Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu ve Sukeyna Kılıç yer alıyor.

Bir Zamanlar Gelecek: 2121 Konusu

Filmin konusu şöyle: Gelecekte iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelmiştir. “Kıtlık Kanunları” gereği sisteme getirilen her yeni hayat karşılığında yaşlı nesilden birinin yok edilmesi gerekmektedir. Ve bir gün, bu sistemde yaşayan ailenin hayatı, beklenmedik bir bebek haberiyle sarsılır.

Bir Zamanlar Gelecek: 2121 Film Festivallerinden Ödülsüz Dönmüyor!

Türkiye’nin ilk uzun metraj kadın bilim kurgu ve distopya yönetmeni ünvanına sahip Serpil Altın’ın filmi “Bir Zamanlar Gelecek: 2121” ödüllere doymuyor.

Film, Avusturalya’da gerçekleşen 4. Sidney Bilim Kurgu Film Festivali’nde Ron Cobb En İyi Film Ödülü’nü kazanırken; İtalya’da gerçekleşen ve Avrupa’nın Sundance Film Festivali olarak anılan 6. Not Film Festivali’nde Serpil Altın En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandı.

Sidney Bilim Kurgu Film Festivali, Avustralya’nın önde gelen bilim kurgu ödülünü kazanan filmin yeraltı toplumundaki aile dinamiklerine dair karanlık ve komik bir distopya hikayesini oldukça özgün bir konseptte anlattığını vurguladı.

“Bir Zamanlar Gelecek: 2121” geçtiğimiz aylarda da Amerika’da gerçekleşen 19. Phoenix Uluslararası Horror and Sci-Fi Film Festivali’nde de “En İyi Bilim Kurgu Film”, İngiltere’de gerçekleşen 23. Londra Uluslararası Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nde “En İyi Uzun Metraj Bilim Kurgu” ve İtalya’da düzenlenen Uluslararası 7. Cinema d’iDEA Kadın Yönetmenler Festivali’nden “En İyi Film” ödüllerinin sahibi olurken filmin kadın oyuncusu Selen Öztürk de “En İyi Oyuncu” ödülünü kazanmıştı.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • Evlat 6.Bölüm Özeti – 24 Haziran Pazartesi
  Evlat 6. Bölüm Full İzle. Evlat 6. bölümde neler olacak? Evlat 6. bölüm özetinde Muskan evde yeni bir kriz dönemi başlatır. Evlat 6.bölüm özeti devam ediyor.
 • Evlat 5.Bölüm Özeti – 21 Haziran Cuma
  Evlat 5. Bölüm Full İzle. Evlat 5. bölümde neler olacak? Evlat 5. bölüm özetinde Muskan evde yeni bir kriz dönemi başlatır. Evlat 5.bölüm özeti devam ediyor.
 • Evlat 4.Bölüm Özeti – 20 Haziran Perşembe
  Evlat 4. Bölüm Full İzle. Evlat 4. bölümde neler olacak? Evlat 4. bölüm özetinde Bilal ailesini ikna edebilmek için son çare ilaç içer. Celal ve Zekiye evi Muskan’ın üzerine yapacak mıdır? Evlat 3.bölüm özeti devam ediyor.
 • Evlat 3.Bölüm Özeti – 19 Haziran Çarşamba
  Evlat 3. Bölüm Full İzle. Evlat 3. bölümde neler olacak? Evlat 3. bölüm özetinde eve elektrik faturası bomba gibi düşüyor. 3 maaşlı insan bir faturayı ödeyemez. Evlat 3.bölüm özeti devam ediyor.
 • Evlat 2.Bölüm Özeti – 18 Haziran Salı
  Evlat 2. Bölüm Full İzle. Evlat 2. bölümde neler olacak? Evlat 2. bölüm özetinde Bilal ailesine Muskan’dan hoşlandığını ve onunla evlenmek istediğini açıklar. Evlat 2.bölüm özeti devam ediyor.