Seni Kalbime Yazmışlar – Kanal 7’nin Yeni Pakistan Dizisi

Seni-Kalbime-Yazmislar

Seni Kalbime Yazmışlar dizisine dair tüm ayrıntılar…

Merhaba Pakistan dizisi severler. Benimle Kal dizisinin final yapmasının ardından yeni bir Pakistan dizisinin gelişi heyecanı arttırdı. Orijinal adı Aye Musht-e-Khaakolan yeni Pakistan dizisi ekranlardaki yerini aldı. Seni Kalbime Yazmışlar dizisinin konusu ne? Seni Kalbime Yazmışlar dizisi oyuncuları kimler? Seni Kalbime Yazmışlar dizisi kaç bölüm? İşte Seni Kalbime Yazmışlar dizisine dair tüm ayrıntılar…

Seni Kalbime Yazmışlar
Seni Kalbime Yazmışlar

Hint dizilerinin ardından Pakistan dizilerinin ortama girişi epey bir şaşırttı. Kardelen dizisini öncelikle beğendiğimizi söyleyelim. Kısa ve öz sahnelerin can sıkıcı bir şekilde uzamaması ve nihayet sona ulaşmak keyifliydi. Seni Kalbime Yazmışlar dizisi de mini bir dizi olacak. Bu yüzden saçma ve uzun sahnelerin olmayacağı görüşündeyiz. Tabi izlemeden bilemeyeceğiz. Peki siz Hint dizilerinden sonra Pakistan dizilerini nasıl buldunuz?

Seni Kalbime Yazmışlar 15 Ağustos Salı günü Benimle Kal dizisinin yerine gelecek. Yayın saati 21.20 olarak belirlendi.

Aye Musht-e-Khaakolan dizisi 13 Aralık 2021  – 12 Nisan 2022 tarihleri arasında 36 bölüm olarak yayınlandı. Bizde ise 18 bölüm yayınlanacak. Seni Kalbime Yazmışlar 7 Eylül tarihinde final yapabilir.

 Feroze Khan ve Sana Javed

Dizinin başrolünde Feroze Khan ve Sana Javed yer alıyor.

Seni Kalbime Yazmışlar – Aye Musht-e-Khaakolan Pakistan Dizisinin Konusu Ne?

Dua ve Mustajab yani namı diğer “Bobby” Ahmed’in hikayesini izleyeceğiz. Dua masum, tatlı ve dinine bağlı bir genç kadın. Mustajab ise burnu havada ve ateistir. Evlendirilmek üzere bir araya getirilir. Dua, Mustajab’ın kendisine uygun olmadığına karar vererek bu evlilik teklifini reddeder. Mustajab ise şaşkındır. Çünkü reddedilmeye pek alışkın değildir. Bu yüzden takıntılı ruh haline girer ve Dua’yı elde edebilmek için oyunlar kurgular. Yalancının mumu yatsıya kadar yanacağı için Dua her şeyin farkında olacaktır. Bir dizi olaydan sonra Dua başkasıyla evlendirilmeye karar verilir. Ancak Mustajab, Dua’yı geri almak için Müslüman numarası yapmaya karar verir.

Dua ve Mustajab nikahlarını baş başa yapmayı planlarken biri Dua’yı vurur. Mustajab çaresizken Allah’a sığınır ama bu sefer ebediyen. Başından beri yanıldığını anlar ve çaresizce Allah’tan yardım ister. Mustajab, Dua’nın hayatını kurtarmak için onu sonsuza dek terk etmesi için dua ediyor. Yani artık hayatını Tanrı’ya adadığı için onunla birlikte olamayacaktır.

Dizinin büyüsü bozulmasın ve buraya kadar özeti verelim. Bakalım Dua ve Mustajab’ı nasıl bir son bekliyor?

Seni Kalbime Yazmışlar – Aye Musht-e-Khaakolan Dizisi Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Aye Musht-e-Khaakolan dizisi 36 bölümden oluşuyor. İki bölüm birleştirilerek yayınlandığında 18 bölümlük bir dizi bizi bekliyor olacak.

Seni Kalbime Yazmışlar – Aye Musht-e-Khaakolan Dizisi Oyuncuları Kimler?

Kanal 7’de yayınlanacak yeni Pakistan dizisinin oyuncu kadrosu da belli oldu.

 • Feroze Khan Mustajab “Bobby” Ahmed olarak
 •  Sana Javed -Dua olarak
 • Asad Siddiqui , Dua’nın kardeşi Dayyan “Dayi” rolünde
 • Shabbir Jan İmam Sahib olarak
 • Shahood Alvi , Dua’nın babası Sajjad rolünde
 • Iffat Rahim , Mustajab’ın annesi Shakeela rolünde
 • Dua’nın annesi Nimra rolünde Sadaf Aashan
 • Ayesha Gül Abida olarak
 • Dayaan’ın eşi Tabeen rolünde Namrah Shahid
 • Daniyal Afzal , Dayaan’ın arkadaşı Taqi rolünde
 • Ellie Zaid Javeria olarak
 • Hira Umer Rida olarak
 • Halife Sajeeruddin
 • Şimza Zafar
 • Nazia Han

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • Pis Yedili Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Show Tv ekranlarında 2011 yılında yayınlanan Pis Yedili dizisi bir dönem ekrana bağlayan dizilerden birisi olmuştu. Bazı isimler günümüzde en çok konuşulan dizilerde en iyi olmayı başardı. İşte Pis Yedili oyuncularının şimdiki halleri.
 • Kavak Yelleri Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  31 Mayıs 2007 tarihinde Kanal D’de yayımlanmaya başlayan Kavak Yelleri 30 Ağustos 2011 tarihinde ekrana gelen “Ve Dünya Bizi Yakınlaştırmak İçin Döndü” isimli 170. bölümü ile final yaparak sona ermişti. Toplam 5 sezondan oluşan Kavak Yelleri oyuncularının şimdiki halleri.
 • Selena Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  2006 yılında izleyicilerle buluşan ve Türk televizyon tarihine iz bırakan fantastik kurgu ve komedi dizisi Selena, ekranlara geldiği dönemde büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Başrollerini Sinem Kobal, Cansu Demirci, Gizem Güven ve Dilara Kurtulmuş’un paylaştığı dizi, 3 sezon boyunca seyircileri büyülemiş ve 2009’da 104. bölümüyle unutulmaz bir final yapmıştı. 18 yıl sonra Selena oyuncuları ne yapıyor?
 • Yılan Hikayesi Dizisi Oyuncuları 25 Yıl Sonra Nasıl Görünüyor?
  Yalnızca iş arkadaşlarının Memoli’si, E be köylü kızı Zeyno, Rambo, Avni, Belgin, Kürşat, Gülsüm ve Başkomiser Kemal… İşte bu karakterlerin hayatımıza tam 25 yıl önce girmiş. Şimdilerde Yılan Hikayesi oyuncuları nasıl görünüyor merak ediyor musunuz? Yılan Hikayesi Oyuncularının şimdiki halleri…
 • Bir Zamanların Efsanesi Vahşi Güzel Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Bir dönemin efsane pembe dizisi Vahşi Güzel’i unutmak mümkün değil. Mila ve Ivo o zamanlar favori çiftimizdi. Takvimler 2001 gösterdiğinde Türk televizyonunu pembe diziler ele geçiriyordu. Ana haberden hemen önce yayınlanan Vahşi Güzel çok konuşulan jenerikte esas kızımızın top sektirmesi meşhurdu.