Seni Kalbime Yazmışlar 1.Bölüm Özeti – 15 Ağustos Salı

Seni-Kalbime-Yazmislar

Dua ve Mustajab Tanışıyor!

Seni Kalbime Yazmışlar 1.Bölüm Full İzle! Kanal 7 Seni Kalbime Yazmışlar son bölüm izle! Seni Kalbime Yazmışlar yeni bölüm izle. Seni Kalbime Yazmışlar adlı Pakistan dizisinin 1. bölümü Kanal 7 ekranlarında 15 Ağustos Salı günü yayınlandı. Seni Kalbime Yazmışlar dizisinin 1. bölümünü tek parça full izleyebilirsiniz. Seni Kalbime Yazmışlar 1.Bölüm Full İzle.

Seni Kalbime Yazmışlar 1.bölümde neler olacak? Seni Kalbime Yazmışlar 1. bölüm özetinde Dua ve Mustajab tanımış Dua evlilik teklifini reddetmiştir. Seni Kalbime Yazmışlar 1. bölüm özeti devam ediyor.

Seni Kalbime Yazmışlar
Seni Kalbime Yazmışlar

Pakistan Dizi Özetleri Dua, ezan okunmasıyla birlikte abdestini alıp namazını kılar. Duasında tüm gezginlerin sağ salim evine varmasını diler. Dua’nın duası ikizi Dayyan’ın Amerika’dan dönüşüyle ilgilidir. Kardeşi okulunu bitirmiş ve eve dönüyordur. İki kardeşin arası çok iyidir.

Diğer tarafta Şakila’nın oğlu Mustajab’ta Pakistan’a dönmüştür. O da Amerika’da yaşıyordur. Şakila oğlunun en sevdiği arkadaşının kızı Dua ile evlenmesini istiyordur. Onu ikna edip Dua’nın evine götürür.

Dua’da kardeşinin odasını düzenler. Anne babasıyla havaalanına gitmek yerine evdeki düzenlemeleri hallediyordur. Kardeşi de kendisini karşılamaya gelmeyen Dua’ya kızmıştır. İki kardeşin gözü sürekli birbirini arar.

Araba sesini duyan Dua eline çiçeğini alarak kardeşini karşılamaya gider. Çiçeği arabanın içinden atıp hoş geldin diye bağırır. Ama gelen kardeşi Dayyan yerine Mustajab ve annesidir. Dua utanmaya başlar. Annesi ve Mustajab’ı karşılayarak evlerine davet eder.

Bu kez gerçekten kardeşi gelen Dua heyecanla Mustajab’tan çiçekleri alarak kardeşini karşılamaya gider. Mustajab çiçeklerin gidişiyle afallar.

Dayyan, Dua’nın onu karşılamaya gelmediği için tepki gösterir. İki kardeş şakalaşır. Daha sonra Mustajab ve aileler tanışır. Mustajab ve Dayyan Amerika’da aldıkları eğitim üzerine sohbet ederler. Ardından Mustajab, Dua’nın eğitimini sorar ve Dua İslami İlimlerde Yüksek Lisans yaptığını söyler. Mustajab bunu küçümser. Kadınların kolaya kaçtığını düşünür. Dua konunun insanın kendi çıkarlarıyla ilgili olduğunu söyler. Ayrıca kadın erkek ayrımını da hoş karşılamaz. Pakistan’da kadınların da uçak uçurduğunu hatırlatır. Üstelik adını kolaylık olsun diye Mustajab’tan Bobby’e dönüştürdüğünü söyler. Bu Mustajab’ın ilk kaybedişidir.

Şakila Dua’dan Mustajab’a çiftliği gezdirmesini ister. Bu gezinti de Mustajab’ı biraz kasıntı olarak görmemiz mümkün. Mustajab kendini anlatmaya başlar. Babasının ani ölümünden sonra sorumluluk alıp işleri yoluna soktuğunu, tüm hukuki süreci yönettiğini ve iş durumunu bir çok ülkeye yaydığını anlatır. Planlamanın hayatta önemli olduğunu vurgular. Güçlü kişiliğinden kendine güvenişinden falan bahseder. Dua ise burada biraz sıkılır ve gözlerini devirerek dinler. Dua etraftaki hayvanlara karşı daha duyarlıdır. Açıkçası Dua, Mustajab’ın konuşmalarından pek etkilenmez ezan okunmasıyla birlikte de eve geçip namazını kılmak ister.

Bu arada Şakila’da arkaşı Nimri’ye teklifini sunar. Nimri herkesten önce Dua’nın fikrinin kendileri için önemli olduğunu söyler. Akşam eve döndüklerinde annesi Mustajab’a Dua hakkında ne düşündüğünü sorar. Mustajab biraz istemem yan cebime koy havasında takılır. Şakila Dua’nın oğlunun egosunu yere indirdiğini söyler.

Seni Kalbime Yazmışlar 1. Bölüm Özeti Devam Ediyor – Seni Kalbime Yazmışlar 15 Ağustos Salı

Ertesi sabah Şakila Dua için içinin kıpırdadığını ondan başka gelin düşünemediğini söyler. Sürekli Dua’dan bahseder. Nimri’den gelen telefonla reddedildiklerini öğrenir. Mustajab gülmeye başlar ve şaka yaptıklarını söyler. Ona göre bu mümkün değildir. Çünkü bu zamana kadar kimse onu reddetmemiştir. Annesi şaka yapmadıklarını söyleyince Mustajab ciddi anlamda bozulur. Hayatın böyle kibirli kızlara yer olmadığını söyler. Bir anda Dua kibirli insan konumuna geçmiştir.

Dua, Amerika’ya gitmek istemediği için bu teklifi reddetmiştir. Ailesi ise bunun iyi bir teklif olduğu görüşünde. Mustajab annesine çaktırmamaya çalışsa da bu duruma oldukça bozulmuştur.

Akşam Dayyan için davet veriliyordur. Şakila oğluna gelmesi için ısrar etse de Mustajab reddedildiği eve gitmeyeceğini ve bu defterin kapandığını söyler. Mustajab birden bire bu davete çıkagelir. Dua’nın arkadaşlarının ağzı açık kalır ve bu yabancının kim olduğunu sorgularlar. Dua onlara teklifi anlatır. Bu arada Dua Mustajab’ı karşılasa da Mustajab yüzüne bakmadan konuşuyor ve annesini almaya geldiğini söylüyordur. Mustajab ışık hızıyla Dua’nın yanından ayrılır. Yemek masasında da Dua izin isteyerek dinlenmek istediğini söyler. Mustajab burada da Dua’nın kalkıp gitmesine anlam veremez.

Gece sona erdiğinde Mustajab aileden izin alarak Dua ile görüşmek istediğini söyler. Mustajab Dua’ya neden reddettiğini sorar. Dua ise onu reddetmediğini teklifini geri çevirdiğini söyler. Mustaja onu kaybetmek istemediğini ve aşık olduğunu açıklar.

Seni Kalbime Yazmışlar Dizinin Konusu Ne?

Dua ve Mustajab yani namı diğer “Bobby” Ahmed’in hikayesini izleyeceğiz. Dua masum, tatlı ve dinine bağlı bir genç kadın. Mustajab ise burnu havada ve ateistir. Evlendirilmek üzere bir araya getirilir. Dua, Mustajab’ın kendisine uygun olmadığına karar vererek bu evlilik teklifini reddeder. Mustajab ise şaşkındır. Çünkü reddedilmeye pek alışkın değildir. Bu yüzden takıntılı ruh haline girer ve Dua’yı elde edebilmek için oyunlar kurgular. Yalancının mumu yatsıya kadar yanacağı için Dua her şeyin farkında olacaktır. Bir dizi olaydan sonra Dua başkasıyla evlendirilmeye karar verilir. Ancak Mustajab, Dua’yı geri almak için Müslüman numarası yapmaya karar verir.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • test
  12
 • asdasdas
  asdsadasd
 • Blood Flowers (Vandetta) Kan Çiçekleri Episode 149 Watch Trailer – Friday, September 22 Trailer
  Blood Flowers (Vandetta) Kan Çiçekleri Episode 149 Watch Trailer – Friday, September 22 Trailer Dilan is helpless! Will he be able to tell Baran the truth?Blood Flowers (Vandetta) Kan Çiçekleri episode 149th trailer has arrived. Blood Flowers (Vandetta) Kan Çiçekleri will continue to be broadcast on Channel 7 screens with its new episode on Friday, September 22th. In the last episode of Blood Flowers (Vandetta) Kan Çiçekleri, we emphasized that Baran’s feelings towards Dilan have changed. Step by step, Baran and Dilan get closer. What will happen in the 149th episode of Blood Flowers? The Blood Flowers series continues with its new episodes. Blood Flowers (Vandetta) Kan Çiçekleri episode 149h trailer has arrived! What happened in the last episode of Blood Flowers, what will happen in the new episode? The details in the summary of the 148th episode of Blood Flowers are in our news…
 • Kan Çiçekleri 149. Bölüm Fragmanı İzle – (22 Eylül Cuma)
  Kan Çiçekleri 149. Bölüm Fragmanı İzle – (22 Eylül Cuma) Dilan Çaresiz! Baran’a Gerçekleri Anlatabilecek Mi? Kan Çiçekleri’nde heyecan serüveni devam ediyor. Dilan iki arada bir derede kalıyor. Gerçekleri Baran’a anlatmalı mı anlatmamalı mı? Gerçekleri anlatınca Sabiha’nın Baran’a zarar vereceği düşüncesi daha ağır basıyor. Koskoca Karabeyler’in evi basılmış, 3 ay zincire bağlanmış bir hayat geçiren Dilan için Sabiha’nın dediğini yapması an meselesi.
 • Yalnız Beni Sev 12.Bölüm Özeti – 26 Eylül Salı
  Yalnız Beni Sev 12.Bölüm Özeti – 26 Eylül Salı Şamşir Mirastan Men Edildi! Annesi Öldü… Yalnız Beni Sev 12.bölümde neler olacak? Yalnız Beni Sev 12. bölüm özetinde Şamşir ve Mehek Dilaver hakkında şikayette bulunur. Bu duruma sinirlenen Dilaver ise gazetelere ilan vererek oğlunu mirasından men ettiğini duyurur. Yalnız Beni Sev 12. bölüm özeti devam ediyor.

Bir cevap yazın