Kardelen 17.Bölüm Özeti – 8 Ağustos Salı

kardelen-17

Hacesta Mezun Oldu! Tokat Gibi Konuşma

Kardelen 17. Bölüm Full İzle! Kanal 7 Kardelen son bölüm izle! Kardelen yeni bölüm izle. Kardelen adlı Pakistan dizisinin 17.bölümü Kanal 7 ekranlarında 8 Ağustos Salı günü yayınlandı. Kardelen dizisinin 17. bölümünü tek parça full izleyebilirsiniz. Kardelen 17.Bölüm Full İzle.

Kardelen 17.bölümde neler olacak? Kardelen 17 bölüm özetinde Hacesta’nın mezuniyet töreni gelmiştir ve yaptığı konuşma damga vurur. Kardelen 17. bölüm özeti devam ediyor.

kardelen 17
kardelen dizisi

Hint Dizi Özetleri Şehriyar Hasan’dan af dilemeye başlamıştır. Her olayın altından kendi oğlunun adı çıkması artık onu korkutmaya başlamıştır. Üstelik bu kez Hadi’de hedeftedir. Şehriyar ellerini birleştirip ondan ne istiyorsa yapacağını yeter ki oğlu Hadi’den uzak durmasını ister. Sabıka konuşmaları duyup bayılır. Ayıldığında o da ağlamaya başlar ve Hasan’a artık nasıl davranmaları gerektiğini bilmiyor ve tüm bunları neden yaptığı aklı almıyordur.

Amroz’un karısı da hamiledir. Bu haber Daji’yi mutlu etmez. Amroz’un açıklamalarından sonra Gülraz’ın hamilelik haberi akıllarını bulandırmıştır. Daji Gülraz’ı Behram Khan’la görmüştür. Amroz gelip neden gergin olduklarını sorar. Daji ise Amroz’un yeniden evlenmesini istiyordur. Şimdi yıllar sonra Daji’nin intikam alası tutmuştur. Amroz buna yeniden karşı çıkar.

Tüm bu olan bitenden sonra Ayma adının geçmemiş olmasına seviniyordur. Ertesi gün diploma töreni vardır. Hacesta kendisini hiç iyi hissetmiyordur. Hasan ve Hadi ile aralarında geçenleri düşünür. Hacesta evi arayarak onu almaya kimin geleceğini sorar. Amroz Gülraz iyi olmadığı için Darakzay’ı yollayacaktır. Darakzay ise Hacesta’yı özlemiş gardırop başında ne giysem diye düşünüyordur. Bakmayın öyle aradan neredeyse 5 sene geçmiştir. Darakzay daha durulmuş ve Hacesta’ya karşı daha naif yaklaşması gerektiğini anlamıştır. Hacesta aşkı da galip gelmiştir.

Biya ve Hacesta cüppelerini giymiş tören alanına doğru ilerliyordur. Müdire onu yeniden durdurur ve hakaret etmeye başlar. Hacesta ve ikisi gerilir. Müdire sinirle o gün onu arayan numarayı ona uzatır. Hacesta törene girmeden önce numarayı kontrol etmek isteyince Hadi’nin numarası olduğunu fark eder ve şoke olur.

Kardelen 17. Bölüm Özeti Devam Ediyor – Kardelen 8 Ağustos Salı

Tören başlar. Tören de rekor kırmış 12 madalya almaya hak kazanmış Hacesta gündemdedir. Hacesta’nın ise yüzü gülmüyordur. Darakzay’ın gelmiş ve müdirenin odasında neler yaptığını düşünüyordur. Hacesta konuşma yapmak için kürsüye çağrılır. Hacesta konuşmasında bu tören alkış ve madalyaların atılmış bir tokat olduğunu ifade eder. Tüm o hasta beyinlere atılmış bir tokat olduğunu vurgular. Az gelişmiş bölgelerden gelen çocukların IQ düşük ve suçlu olabileceğini düşünen aptal beyinlere ithaf eder. Hacesta yaşadığı ayrımcılığı gözler önüne serer. Hacesta bu madalyalara ihtiyacı olmadığını eğitim kurumlarının temizlenmesini ister. Bundan sonra kendisi gibi madalya alacak kişilerin buradan yaralı ruhla evine dönmesini istemediğini belirtir. İşte Hacesta’nın bu konuşması yetkililer tarafından mutsuz edici olmuştur. Hacesta diplomasını almadan ayrılır.

Darakzay ise müdireye karşı çıkar ve Hacesta’nın asla böyle bir şey yapmayacağını savunup durur. En sonunda olay çıkmaması adına kağıtları imzalayıp ayrılır oradan. Hadi de Hacesta’nın peşinden koşar ve neden böyle bir konuşma yaptığını sorar. Hacesta ise artık yorgun ve yılgındır. Yanlış bir karar vermediği içinde mutlu olduğunu söyler. Hacesta ona müdireyi arayan numarayı da uzatır. Hacesta ayrılırken onu karşılayan Darakzay olur. Darakzay onu tebrik eder. Bölgelerinin cesur kızıyla gurur duyar. Cüppenin de yakıştığını söyler. Daha ilk dakikadan Darakzay, Hacesta’yı şaşırtmayı başarmıştır. Hadi onları görünce sinirlenir ama yapacak bir şeyi yoktur.

Hacesta ve Darakzay arabada ilerlerken Darakzay aşkını itiraf eder. Yaşadığı hisleri o yokken neler olduğunu anlatır. Hacesta, Darakzay’a neler olduğunu anlayamıyordur.

Kardelen Dizisi Konusu Ne?

Hacessa dağlık bölgede yaşayan geleneksel ve muhafazakar bir aileye mensup. Annesi hastayken babası erkek doktor olduğu için hastaneye götürmediğinden annesini kaybediyor ve bu onun travması oluyor. Bu yüzden Hacessa okuyup doktor olmak için mücadele veriyor. Hacessa hem annesini hem de babasını kaybettiği için sorumluluk amcasına geçiyor. Hacessa’ya kuzeni Amroz destek veriyordur.

Hacessa aynı zamanda kuzeni Darakzay ile nişanlıdır. İkisi taban tabana zıt karakterdedir. Darakzay eğitimsiz, öfkeli ve kaba bir karakterdedir. Hacessa’nın okumasına engel olmak için bir takım oyunlar çevirmeyi dener.

Diğer tarafta şehirde yetişmiş tüm ailesi doktor olan Hadi vardır. O da kuzeniyle aynı evde yaşamaktadır ve Aima Hadi’yi seviyordur. Hacessa ve Hadi okulda tanışacaklar ve Hadi ondan hoşlanmaya başlayacaktır. Aima bu durumda Hadi’nin kardeşi Hasan’la birleşip Hacessa’nın yasaklı maddeyle okuldan atılmasına kadar bir dizi tehlikeli oyunlar oynayacaklardır.

Bu süre zarfında Darakzay, Hacessa’yı özleyip iyi bir insana dönüşmeye başlar. Köyde Hacessa adına hastane yaptırır. Hacessa ve Darakzay evlenecekken gözü Darakzay’da olan çalışan Hacessa’yı zehirlemeye çalışır. Onun yerine Darakzay zehirlenip ölür.

Aradan yıllar geçer. Hadi ailesini küsüp Amerika’ya yerleşmiştir. Hacessa’da Darakzay’ın kendisi için yaptırdığı hastanede çalışmaktadır. Hasan evlenmiş ve çocuğu olmuştur. Tatildeyken eşi yaralanır ve Hacessa’nın olduğu hastaneye gelir. Hasan, Hadi’nin geri dönmesini sağlar. Böylece Hadi ve Hacessa aynı hastanede çalışmaya başlar. İkili evlenir ve mutlu halleri gösterilerek dizi sonlanır.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • Her Halimle Sev 7.Bölüm Özeti – 14 Temmuz Pazar
  Her Halimle Sev 7. Bölüm Full İzle. Her Halimle Sev 7. bölümde neler olacak? Her Halimle Sev 7.bölüm özetinde Sonam ve Nityam’ın düğününde birçok sorun çıkmaya devam eder. Bu durum Vedika’yı şüphelendirir. Her Halimle Sev 7.bölüm özeti devam ediyor.
 • Öylesine Derin 15.Bölüm Özeti – 15 Temmuz Pazartesi
  Öylesine Derin 15. Bölüm Full İzle. Öylesine Derin 15. bölümde neler olacak? Öylesine Derin 15.bölüm özetinde Selma Begüm artık Haya’nın eve dönmesine Öylesine Derin 15.bölüm özeti devam ediyor.
 • Her Halimle Sev 6.Bölüm Özeti – 13 Temmuz Cumartesi
  Her Halimle Sev 6. Bölüm Full İzle. Her Halimle Sev 6. bölümde neler olacak? Her Halimle Sev 6.bölüm özetinde Sonam, Shivam’a komplo kurarak ondan kurtulur. Düğün ritüellerinde burçlarla ilgili bir anda Sonam ve Ratna yeni bir krizin eşiğine gelir. Her Halimle Sev 6.bölüm özeti devam ediyor.
 • Öylesine Derin 14.Bölüm Özeti – 14 Temmuz Pazar
  Öylesine Derin 14. Bölüm Full İzle. Öylesine Derin 14. bölümde neler olacak? Öylesine Derin 14.bölüm özetinde Haya’nın planı başarılı olsa da kendisi evden gönderilmiştir. Öylesine Derin 14.bölüm özeti devam ediyor.
 • Nefes 5.Bölüm Özeti – 15 Temmuz Pazartesi
  Nefes 5. Bölüm Full İzle. Nefes 5.bölümde neler olacak? Nefes 5.bölüm özetinde Kiran ne yaptı etti ve sonunda dilediği gibi evlenmeyi başardı. Nefes 5.bölüm özeti devam ediyor.