Kardelen 12.Bölüm Özeti – 1 Ağustos Salı

kardelen 12

Hacesta Okula Dönmek İstemiyor! Hadi ise Endişeli..

Kardelen 12. Bölüm Full İzle! Kanal 7 Kardelen son bölüm izle! Kardelen yeni bölüm izle. Kardelen adlı Pakistan dizisinin 12. bölümü Kanal 7 ekranlarında 31 Temmuz Pazartesi günü yayınlandı. Kardelen dizisinin 12. bölümünü tek parça full izleyebilirsiniz. Kardelen 12.Bölüm Full İzle.

Kardelen 12.bölümde neler olacak? Kardelen 12. bölüm özetinde Hacesta son yaşadığı muameleden sonra okula dönmek istemiyor. Kardelen 12. bölüm özeti devam ediyor.

kardelen 12
kardelen dizisi

Hint Dizi Özetleri Kardelen son bölümde Hacesta yaşadığı olaydan sonra kendisini odaya kapatmıştı. Hadi’nin babası onun için endişelenmiş ve evlerine gelmiştir. Ailesiyle konuşarak Hacesta’nın çok başarılı olduğunu ve onu kaybetmek istemediğini söyler. Hadi de oradadır. Darakzay’la çekişmeye başlarlar.

Darakzay, Hacesta’ya yaptığı onca kötülükten sonra yine de kıyamıyor ve ona nasıl yaklaşması gerektiğini bilemiyordur. Bir yandan da onun kalbini kırdığı için pişmanlık hisseder. Ama Hacesta ona karşı öfkelidir.

Hacesta okul arkadaşlarının yaşadığı bu olaydan sonra tekrar şehre dönmek istemiyordur. Ailesi gidebileceğini söylese de bu sefer hayallerini gömdüğünü açıklar. Oturup kaderine ağlayacaktır.

Amroz da yaşanan bu son olaydan sonra Darakzay’ın Hacesta için doğru bir eş seçimi olmadığına kanaat getirir. Bunu babasıyla paylaştığındaysa sert tepkiyle karşılaşır.

Öte yandan Hadi’nin de içi içini yiyordur. Hacesta’yı telefonla arar. Hacesta konuşmaz. Hadi arkasında olduğunu tüm herkesin onu desteklediğini açıklar. Hacesta konuşmadan kapatır. Bir an Darakzay yerine Hadi’nin olmasını diler. Ya da Hadi gibi bir akrabası olmasını çok istediğini söyler. Hadi ertesi sabah yeniden bir ses kaydı atar. Bu yola çıktığı insanları düşünmesini ister. O sırada bir bağırtı kopar. Moray düşmüştür.

Moray acı içinde kıvranır. Hacesta bacağın hızla şiştiğini söyler. Hacesta acilen şehre hastaneye gitmeleri gerektiğini söyler. Tabi bu olay o kadar kolay olmayacaktır. Bu adamları ikna için çabalamak gereklidir. Hacesta karşısında Moray acıdan kıvranırken güçlü ol sözlerinin saçmaladığını anlayamaz. Hacesta kafayı yemek üzeredir.

Kardelen 12. Bölüm Özeti Devam Ediyor – Kardelen 1 Ağustos Salı

Kafayı yemek üzere olanlardan biri de Hadi’dir. O da tekrar yola koyularak Hacesta’yı görmek ister. Ayma ise acınası numaralar yapmaya devam eder. Hasan ile kafa kafaya verirler.

Evdekiler Moray için bir doktor getirir. Adam izinleri olacaksa bacağını görmek istediğini söyler. Çıbanın başı Darakzay yine kıyameti koparıp adamı kovar. Hacesta annesini kurban ettiğini bir anne daha feda edemeyeceğini açıklar.

Hadi ve Sonabar karşılaşır. Sonabar onu hatırlar ve soluğu Hadi’nin yanında alır. Sonabar Ayma’nın yaptığı oyunları anlatır. Sonabar’ın derdi de Hadi’nin Hacesta’yı götürmesi ve Darakzay’ın kendisine kalması…

Sonabar eve gidip Hacesta’yı zorla giydirerek Hadi’yle kaçmasını söyler. Hacesta böyle bir şeye karşı çıkar. Hadi ise eve gelip Amroz’la konuşur. Hadi, Sonabar’ın dediklerini Amroz’a anlatır. Amroz’da Sonabar’ın tüm bunları bilmesinin arkasında karısı olduğunu anlar. Amroz, Hadi’ye söz vererek Hacesta’yı getireceğini söyler. Öte yandan Darakzay’da annesinin şehre doktora gitmesini ister. Hacesta’dan kadın doktor bulmasını ister. Hacesta ise Darakzay’ın geri vites yapmasına gülmeye başlar.

Kardelen Dizisi Konusu Ne?

Hacessa dağlık bölgede yaşayan geleneksel ve muhafazakar bir aileye mensup. Annesi hastayken babası erkek doktor olduğu için hastaneye götürmediğinden annesini kaybediyor ve bu onun travması oluyor. Bu yüzden Hacessa okuyup doktor olmak için mücadele veriyor. Hacessa hem annesini hem de babasını kaybettiği için sorumluluk amcasına geçiyor. Hacessa’ya kuzeni Amroz destek veriyordur.

Hacessa aynı zamanda kuzeni Darakzay ile nişanlıdır. İkisi taban tabana zıt karakterdedir. Darakzay eğitimsiz, öfkeli ve kaba bir karakterdedir. Hacessa’nın okumasına engel olmak için bir takım oyunlar çevirmeyi dener.

Diğer tarafta şehirde yetişmiş tüm ailesi doktor olan Hadi vardır. O da kuzeniyle aynı evde yaşamaktadır ve Aima Hadi’yi seviyordur. Hacessa ve Hadi okulda tanışacaklar ve Hadi ondan hoşlanmaya başlayacaktır. Aima bu durumda Hadi’nin kardeşi Hasan’la birleşip Hacessa’nın yasaklı maddeyle okuldan atılmasına kadar bir dizi tehlikeli oyunlar oynayacaklardır.

Bu süre zarfında Darakzay, Hacessa’yı özleyip iyi bir insana dönüşmeye başlar. Köyde Hacessa adına hastane yaptırır. Hacessa ve Darakzay evlenecekken gözü Darakzay’da olan çalışan Hacessa’yı zehirlemeye çalışır. Onun yerine Darakzay zehirlenip ölür.

Aradan yıllar geçer. Hadi ailesini küsüp Amerika’ya yerleşmiştir. Hacessa’da Darakzay’ın kendisi için yaptırdığı hastanede çalışmaktadır. Hasan evlenmiş ve çocuğu olmuştur. Tatildeyken eşi yaralanır ve Hacessa’nın olduğu hastaneye gelir. Hasan, Hadi’nin geri dönmesini sağlar. Böylece Hadi ve Hacessa aynı hastanede çalışmaya başlar. İkili evlenir ve mutlu halleri gösterilerek dizi sonlanır.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • Nefes 9.Bölüm Özeti – 19 Temmuz Cuma
  Nefes 9. Bölüm Full İzle. Nefes 9.bölümde neler olacak? Nefes 9.bölüm özetinde Eve gelen misafir Kiran’ı tanıyınca şüpheler ortaya çıkacak. Nefes 9.bölüm özeti devam ediyor.
 • Nefes 8.Bölüm Özeti – 18 Temmuz Perşembe
  Nefes 8. Bölüm Full İzle. Nefes 8.bölümde neler olacak? Nefes 8.bölüm özetinde Evlenmesi için Zoheyb çok sıkıştırılınca artık kalbindeki ismi açıklama kararı alır. Nefes 8.bölüm özeti devam ediyor.
 • Nefes 7.Bölüm Özeti – 17 Temmuz Çarşamba
  Nefes 7. Bölüm Full İzle. Nefes 7.bölümde neler olacak? Nefes 7.bölüm özetinde Kiran’ın yokluğunda Zoheyb ve Ujala yeniden karşılaşır. Nefes 7.bölüm özeti devam ediyor.
 • Nefes 6.Bölüm Özeti – 16 Temmuz Salı
  Nefes 6. Bölüm Full İzle. Nefes 6.bölümde neler olacak? Nefes 6.bölüm özetinde Kiran ve annesi umursamadan paralarının harcamaya devam ediyor. Nefes 6.bölüm özeti devam ediyor.
 • Her Halimle Sev 10.Bölüm Özeti – 17 Temmuz Çarşamba
  Her Halimle Sev 8. Bölüm Full İzle. Her Halimle Sev 8. bölümde neler olacak? Her Halimle Sev 8.bölüm özetinde düğüne iki saat kala Vedika Sonam ve Savi’nin yıldız falının değiştiğini öğrenir. Vedika ne karar verecektir? Her Halimle Sev 8.bölüm özeti devam ediyor.