Kanal 7’de İki Yeni Pakistan Dizisi Başlıyor!

yeni pakistan dizileri

Hint Dizilerinden Sonra Pakistan Dizileri Hayatımıza Giriyor!

Merhaba dizi severler. Kanal 7’den iki yeni dizi haberi geldi. Biliyorsunuz ki Kardelen dizisi ve Benimle Kal final yapıyor. 14 Ağustos Pazartesi günü Benimle Kal dizisine veda ediyoruz. Hemen ertesi 15 Ağustos Salı günü de çok beğenilen Kardelen dizisinde final bölümüne ulaşıyoruz. Bu arada Kardelen dizisi 22 bölümlük bir dizi olmasına rağmen çok sevildi. Bir an da istenileni elde etmiş olacak ki kanal iki Pakistan dizisiyle daha giriş yapmaya karar verdi. İşte ilk dizimiz;

Seni Kalbime Yazmışlar

Seni Kalbime Yazmışlar – Yeni Pakistan Dizisi

Benimle Kal dizisinin final yapmasının ardından ekranda kalan boşluğu Seni Kalbime Yazmışlar dolduracak. Dizinin orijinal adı “Aye Musht-e-Khaak”. Feroze Khan ve Sana Javed başrolde. “Ateist ve dindar bir kızın hikayesi”

Hayata karşıt yaklaşımları olan birbirinden tamamen farklı iki kişinin bir araya gelmesi ve doğruluk yolunun yanlışlara galip gelmesi. Mustajab hayatta mantıklı bir bakış açısına sahip, planlamaya inanan bir gençtir. Aynı zamanda kadere inanmayan, atesit ve savurgan bir karakterde. Öte yandan Dua, kadere kesin bir inancı olan iyi kalpli bir kızdır. Güçlü değerleri ve ahlakı yaşam kararlarında kendinden emin ve kararlı olmasını sağlar. Mustajab Dua’ya aşık olduğunda, Dua’nın hayatında işler şaşırtıcı bir hal alır ancak Dua aynı duygulara karşılık vermeyi reddeder. Reddetmeye alışık olmayan Mustajab, Dua’ya olan düşkünlüğü kısa sürede saplantıya dönüşür. Bir dizi yalan ve aldatma devam ederken, Mustajab aşkla inatçılığı ayırt etmeyi unutur.

Dizinin yapımcılığını Abdullah Kadwani ve Asad Qureshi üstleniyor.

Yıldızlarla dolu kadroda Mustajab rolünde Feroze Khan

Dua rolünde Sana Javed

Dayaan rolünde Asad Siddiqui,

Imaam Sahib rolünde Shabbir Jan,

Sajjad rolünde Shahood Alvi,

Shakeela rolünde Iffat Omar,

Nimrah rolünde Sadaf Ashan,

Abida rolünde Ayesha Gul ve Shajeer Uddin rolünde yer alıyor.

Sauleha, Tabeen rolünde Namrah Shahid,

Taqi rolünde Danial Afzal,

Saima rolünde Shiza,

Sadaf rolünde Hira Umer,

Javeria rolünde Ellie Zaid,

Shah Saleem rolünde Shah Jee.

Dizinin orijinali 36 bölümden oluşuyor. Bizde 18 bölüme kadar düşecek gibi duruyor.

Kader İsterse

Kader İsterse – Yeni Pakistan Dizisi

Kardelen dizisinden doğan boşluğu Kader İsterse dizisi dolduracak. Kader İsterse dizisinin orijinal adı “Mushkil “

Mushkil’in dramatik anlatısında aşk ve gerilim, intikam ve duygular var. Başrol oyuncuları Saboor Aly, Khushal Khan ve Zainab Shabbir, aşk üçgeni oluşturacak.

Mushkil, çok sayıda zorlukla yüz yüze geldiklerinde sınanacak olan en iyi iki arkadaş Sameen ve Hareem arasındaki dostluğu anlatıyor. Mütevazi bir geçmişe sahip olan Sameen, aile değerlerini anlayan ve saygı duyan genç ve saf bir kızdır. Birlikte üniversitede okuyan Sameen ve Hareem, birbirlerinin sır saklayıcılarıdır. Hareem, meslektaşlarından biri olan yakışıklı, genç Faraz’a tek taraflı aşıktır, ancak Hareem’in duygularından habersizdir. 

Hareem’in ailesinin ani bir karar vermesi ve Faraz’ı kazanma takıntısı birkaç yanlış anlaşılmaya yol açınca işler şaşırtıcı bir hal alır. Sameen’in en iyi arkadaşına yardım etme niyeti, kendine olan saygısını kurtarmak zorunda kaldığı yerde başını daha da belaya sokar. Sameen yanlış anlaşılmaları giderebilecek mi yoksa Hareem intikam almakta çok mu ileri gidecek? İkisi arasındaki bariz farklara rağmen Sameen ve Faraz birbirlerini anlayabilecek midir? Hareem’in intikam dolu hareketlerine rağmen Sameen, Faraz’la olan ilişkisini kurtarmayı başarabilecek mi?

Başrol oyuncuları Humayoun Ashraf, Saboor Aly, Shagufta Ejaz, Zainab Shabbir, Khushal Khan, Behroz Sabzwari, Qudsia Ali yer alıyor.

Mushkil Dram Oyuncuları

 • Saboor Ali Sameen olarak
 • Humayun Eşref Asfand olarak
 • Zainab Shabbir Hareem olarak
 • Khushaal Khan Faraz olarak
 • Esad olarak Haris
 • Marium olarak Laila Wasti
 • Behroze Sabzwari ilyas olarak
 • Shagufta Ejaz Haleema olarak
 • Arif olarak Kashif Hussain
 • Saife Hassan İbrahim olarak
 • Rashid Farooqui Faheem olarak
 • Ismat Zaidi Saghira olarak
 • Rashida Tabassum Mehnaz olarak
 • Amrah Kazi Anita olarak
 • Aneela olarak Qudsia
 • Hareem Sohail Iqra olarak
 • Nasreen John Nasreen olarak
 • Rukhsana olarak Majda Hameed

Dizinin orijinal bölümü 49, biz de ise 24 bölüm kadar sürebilir.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • Yedi Numara Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Yedi Numara Oyuncularının Şimdiki Halleri Rüya, Ayten, Armağan, Sabit, Recep, Meryem gibi karakterlerle 23 yıl önce hayatımıza giren Yedi Numara oyuncularının zaman içindeki değişimleri, izleyicileri meraklandırmaktadır. İşte, Yedi Numara’nın efsane oyuncularının günümüzdeki halleri
 • Hayat Bilgisi Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Türk televizyon tarihine damgasını vuran ve milyonlarca izleyici tarafından sevgiyle anılan Hayat Bilgisi’nin oyuncuları, dizinin yayınlandığı dönemde büyük bir hayran kitlesi edinmişti. Peki, şimdi neredeler ve neler yapıyorlar? İşte, Hayat Bilgisi’nin efsane oyuncularının güncel hayat hikayeleri…
 • Prison Break’in Unutulmaz Yıldızları: Oyuncuların Değişimini İnceleyin!
  Prison Break dizisinin ilk sezonundan bu yana tam 17 sene geçti! Kaçış hikayesi, zamanla birçok değişikliğe uğradı. Oyuncuların geçen yıllarda nasıl değiştiğini merak ediyor musunuz? İşte Prison Break oyuncularının unutulmaz değişimleri!
 • Mahallenin Muhtarları Oyuncularının Yıllara Meydan Okuyan Değişimi
  Türk dizisinin en uzun soluklu yapımlarından biri olan Mahallenin Muhtarları, 10 yıl boyunca ekranda yer almış izleyicilerine keyifli anlar yaşatmıştı. Peki, dizinin sevilen oyuncuları yıllar sonra nasıl bir değişim gösterdi? İşte Mahallenin Muhtarları oyuncularının şimdiki halleri!
 • Harry Potter Oyuncularının Büyülü Değişimi: Filmdeki ve Şimdiki Halleri
  J.K. Rowling’in büyülü dünyasından uyarlanan Harry Potter serisi, 2002 yılında başlayarak sekiz filmlik bir serüvene dönüştü. O dönemde çocuk oyuncular olan yıldızlar, şimdi kariyerlerinde parlayan yetişkinler haline geldi. İşte Harry Potter serisinin oyuncularının filmdeki ve şimdiki halleri!