İkinci Bahar Dizisi Oyuncularının Şimdiki Halleri

İkinci Bahar Dizisi Oyuncularının Şimdiki Halleri

Atv’nin 1998-2001 yılları arasında ekrana taşıdığı ‘İkinci Bahar’ dizisi, Türkan Şoray ve Şener Şen gibi efsanevi oyuncularıyla iz bırakan bir yapımdı. Ancak dizinin yayından kaldırılması ve ardındaki hikayesi, Türk televizyon tarihinde iz bırakan bir olaydır. Şimdi, dizinin oyuncuları nerede ve dizinin geçmişinde neler yaşandı?

Güldürdü, ağlattı, kendi saf, tertemiz dünyasından bize de efsanevi bir dünya, yaşam alanı yarattı. Ne zaman izlesek anılarımız canlanır, ne zaman izlesek gözlerimiz buğulanır. 1998 – 2001 yılları arasında yayınlanan Türkiye’nin gelmiş geçmiş en güzel dizilerinden biri olmayı başardı.

Gaziantepli kebap üstadı Ali Haydar ile Hanım’ın işe ihtiyacı olan iki çocuklu dul bir kadının hayat mücadelesi veren karakteriyle, Samatya’da geçen dokunaklı hikayesiyle izleyicilerin gönlünde taht kurdu.

İkinci Bahar dizisi 29 Ekim 1998 Perşembe akşamı ATV’de yayımlanmaya başladı. 19 Kasım 1998’de 4. bölümü yayımlanan dizinin, sonraki hafta bölüm tekrarı yayımlanmış, 3 Aralık 1998’de ise ATV’nin yayın durdurma cezası nedeniyle yeni bölüm yayımlanmamıştır. 10 Aralık 1998 Perşembe günü 5. bölümün yayımlanması beklenirken son dakika kararıyla yayından kaldırılmıştır. O dönem bütün TV kanallarını etkileyen ekonomik kriz nedeniyle ücretlerini düşürmek istemeyen dizilerden bölüm başına 130 milyar maliyeti olan Ferhunde Hanımlar, Marziye, Bizimkiler, Sıcak Saatler, Eyvah Babam, Mahallenin Muhtarları, Gurbetçiler, Böyle mi Olacaktı, Ruhsar, Huysuz Show gibi neredeyse hepsi reyting rekorları kıran dizi ve şov programlarıyla birlikte yayından kaldırılmıştır.

Ne kanal, ne de ekip diziden vazgeçmiştir. 1999 yılının Aralık ayında dizinin yeniden yayına gireceği haberleri medyada yer almaya başlamıştır. Üstelik, kadro başka yapımlara dağılmak yerine İkinci Bahar’a sadık kalmıştır. 17 Şubat 2000 Perşembe akşamı İkinci Bahar, 9. bölümüyle ekranlara dönmüştür. 

İkinci Bahar 37. bölümüyle sevenlerine veda etmiştir. Finali izlemek için yaklaşık 15 milyon izleyici ekran başında hazır bulunmuştur.  Dizi bittikten sonra dizide kullanılan aksesuarlar da 28 Ocak 2001 tarihinde Samatya meydanında düzenlenen bir açık artırmayla satışa sunularak geliri semtteki üç okula bağışlanmıştır.

Peki siz bu değişimi nasıl buldunuz? Oyuncular 26 yıl sonra nasıl görünüyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Pis Yedili Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Show Tv ekranlarında 2011 yılında yayınlanan Pis Yedili dizisi bir dönem ekrana bağlayan dizilerden birisi olmuştu. Bazı isimler günümüzde en çok konuşulan dizilerde en iyi olmayı başardı. İşte Pis Yedili oyuncularının şimdiki halleri.
 • Kavak Yelleri Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  31 Mayıs 2007 tarihinde Kanal D’de yayımlanmaya başlayan Kavak Yelleri 30 Ağustos 2011 tarihinde ekrana gelen “Ve Dünya Bizi Yakınlaştırmak İçin Döndü” isimli 170. bölümü ile final yaparak sona ermişti. Toplam 5 sezondan oluşan Kavak Yelleri oyuncularının şimdiki halleri.
 • Selena Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  2006 yılında izleyicilerle buluşan ve Türk televizyon tarihine iz bırakan fantastik kurgu ve komedi dizisi Selena, ekranlara geldiği dönemde büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Başrollerini Sinem Kobal, Cansu Demirci, Gizem Güven ve Dilara Kurtulmuş’un paylaştığı dizi, 3 sezon boyunca seyircileri büyülemiş ve 2009’da 104. bölümüyle unutulmaz bir final yapmıştı. 18 yıl sonra Selena oyuncuları ne yapıyor?
 • Yılan Hikayesi Dizisi Oyuncuları 25 Yıl Sonra Nasıl Görünüyor?
  Yalnızca iş arkadaşlarının Memoli’si, E be köylü kızı Zeyno, Rambo, Avni, Belgin, Kürşat, Gülsüm ve Başkomiser Kemal… İşte bu karakterlerin hayatımıza tam 25 yıl önce girmiş. Şimdilerde Yılan Hikayesi oyuncuları nasıl görünüyor merak ediyor musunuz? Yılan Hikayesi Oyuncularının şimdiki halleri…
 • Bir Zamanların Efsanesi Vahşi Güzel Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Bir dönemin efsane pembe dizisi Vahşi Güzel’i unutmak mümkün değil. Mila ve Ivo o zamanlar favori çiftimizdi. Takvimler 2001 gösterdiğinde Türk televizyonunu pembe diziler ele geçiriyordu. Ana haberden hemen önce yayınlanan Vahşi Güzel çok konuşulan jenerikte esas kızımızın top sektirmesi meşhurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir