İkinci Bahar Dizisi Oyuncularının Şimdiki Halleri

İkinci Bahar Dizisi Oyuncularının Şimdiki Halleri

Atv’nin 1998-2001 yılları arasında ekrana taşıdığı ‘İkinci Bahar’ dizisi, Türkan Şoray ve Şener Şen gibi efsanevi oyuncularıyla iz bırakan bir yapımdı. Ancak dizinin yayından kaldırılması ve ardındaki hikayesi, Türk televizyon tarihinde iz bırakan bir olaydır. Şimdi, dizinin oyuncuları nerede ve dizinin geçmişinde neler yaşandı?

Güldürdü, ağlattı, kendi saf, tertemiz dünyasından bize de efsanevi bir dünya, yaşam alanı yarattı. Ne zaman izlesek anılarımız canlanır, ne zaman izlesek gözlerimiz buğulanır. 1998 – 2001 yılları arasında yayınlanan Türkiye’nin gelmiş geçmiş en güzel dizilerinden biri olmayı başardı.

Gaziantepli kebap üstadı Ali Haydar ile Hanım’ın işe ihtiyacı olan iki çocuklu dul bir kadının hayat mücadelesi veren karakteriyle, Samatya’da geçen dokunaklı hikayesiyle izleyicilerin gönlünde taht kurdu.

İkinci Bahar dizisi 29 Ekim 1998 Perşembe akşamı ATV’de yayımlanmaya başladı. 19 Kasım 1998’de 4. bölümü yayımlanan dizinin, sonraki hafta bölüm tekrarı yayımlanmış, 3 Aralık 1998’de ise ATV’nin yayın durdurma cezası nedeniyle yeni bölüm yayımlanmamıştır. 10 Aralık 1998 Perşembe günü 5. bölümün yayımlanması beklenirken son dakika kararıyla yayından kaldırılmıştır. O dönem bütün TV kanallarını etkileyen ekonomik kriz nedeniyle ücretlerini düşürmek istemeyen dizilerden bölüm başına 130 milyar maliyeti olan Ferhunde Hanımlar, Marziye, Bizimkiler, Sıcak Saatler, Eyvah Babam, Mahallenin Muhtarları, Gurbetçiler, Böyle mi Olacaktı, Ruhsar, Huysuz Show gibi neredeyse hepsi reyting rekorları kıran dizi ve şov programlarıyla birlikte yayından kaldırılmıştır.

Ne kanal, ne de ekip diziden vazgeçmiştir. 1999 yılının Aralık ayında dizinin yeniden yayına gireceği haberleri medyada yer almaya başlamıştır. Üstelik, kadro başka yapımlara dağılmak yerine İkinci Bahar’a sadık kalmıştır. 17 Şubat 2000 Perşembe akşamı İkinci Bahar, 9. bölümüyle ekranlara dönmüştür. 

İkinci Bahar 37. bölümüyle sevenlerine veda etmiştir. Finali izlemek için yaklaşık 15 milyon izleyici ekran başında hazır bulunmuştur.  Dizi bittikten sonra dizide kullanılan aksesuarlar da 28 Ocak 2001 tarihinde Samatya meydanında düzenlenen bir açık artırmayla satışa sunularak geliri semtteki üç okula bağışlanmıştır.

Peki siz bu değişimi nasıl buldunuz? Oyuncular 26 yıl sonra nasıl görünüyor?

Bir yanıt yazın

 • Her Halimle Sev 6.Bölüm Özeti – 13 Temmuz Cumartesi
  Her Halimle Sev 6. Bölüm Full İzle. Her Halimle Sev 6. bölümde neler olacak? Her Halimle Sev 6.bölüm özetinde Sonam, Shivam’a komplo kurarak ondan kurtulur. Düğün ritüellerinde burçlarla ilgili bir anda Sonam ve Ratna yeni bir krizin eşiğine gelir. Her Halimle Sev 6.bölüm özeti devam ediyor.
 • Öylesine Derin 14.Bölüm Özeti – 14 Temmuz Pazar
  Öylesine Derin 14. Bölüm Full İzle. Öylesine Derin 14. bölümde neler olacak? Öylesine Derin 14.bölüm özetinde Haya’nın planı başarılı olsa da kendisi evden gönderilmiştir. Öylesine Derin 14.bölüm özeti devam ediyor.
 • Nefes 5.Bölüm Özeti – 15 Temmuz Pazartesi
  Nefes 5. Bölüm Full İzle. Nefes 5.bölümde neler olacak? Nefes 5.bölüm özetinde Kiran ne yaptı etti ve sonunda dilediği gibi evlenmeyi başardı. Nefes 5.bölüm özeti devam ediyor.
 • Öylesine Derin 13.Bölüm Özeti – 13 Temmuz Cumartesi
  Öylesine Derin 13. Bölüm Full İzle. Öylesine Derin 13. bölümde neler olacak? Öylesine Derin 13.bölüm özetinde Haya evlilik sözleşmesini bulur ve aile üyelerine gösterir. Öylesine Derin 13.bölüm özeti devam ediyor.
 • Her Halimle Sev 5.Bölüm Özeti – 12 Temmuz Cuma
  Her Halimle Sev 5. Bölüm Full İzle. Her Halimle Sev 5. bölümde neler olacak? Her Halimle Sev 5.bölüm özetinde Sonam yalan üstüne yalan söylüyordur. Dimpy ise bu yalanları ortaya çıkarmak üzeredir. Her Halimle Sev 5.bölüm özeti devam ediyor.

Bir yanıt yazın