Can Yoldaşım 265.Bölüm Özeti – 21 Nisan Perşembe

Can Yoldaşım 265

Santoş’un Yaptığı DOĞRU MUYDU? Cezası Belli Oldu…

Can Yoldaşım 265. bölüm özetinde Santoş mahkemede tüm gerçekleri anlatmıştı.  Mohit zorla Lalima’ya sahip olmak istemiş Santoş bunu engellemeye çalışırken Mohit’i öldürmüştü. Hakim bu itirafın incelemesi için davayı ertelemişti. Peki 265. bölümde bizleri neler bekliyor? Can Yoldaşım 265.bölüm özeti devam ediyor.

Pislik Mohit! Santoş ve Suraj’ın tutukluluğunun devam etmesiyle dava ertelenir. Evde büyük bir matem vardır. Tüm aile en başında ölümüne çok üzüldüğü Mohit’i lanetle anar. Bir kadının iffetine göz dikecek denli nasıl alçalmıştır! Üstelik Mohit bir kız babasıdır. Emily, Mohit’e ait tüm fotoğrafları yırtar. Santoş ise yaptığı suçtan dolayı pişman değildir. Çünkü o savunmasız bir kadını korumak istemiştir.

Sandiya yeni bir boyut kazanmış davayı tekrar inceler. Lalima’nın da ifadesi alınır. Lalima, Mohit’in ona sahip olmaya çalıştığını, o esnada düşüp bayıldığını ve uyandığında Mohit’i yerde yatıyor gördüğünü anlatır. Lokesh’i aradığını ve beraber Mohit’i kuyuya attıklarını söyler. Ardından Lokesh’in de ifadesi alınır.

Santoş Suçlu mu Suçsuz mu? Sandiya davayı araştırırken sokakta, televizyonda kısaca her yerde tek bir konu konuşulmaktadır. Santoş’un yaptığı bu cinayet haklı mı yoksa haksız mıdır? İnsanların bir bölümü bir kadının iffetini koruduğu için Santoş’u haklı bulur. Diğer bir görüş ise tam tersidir. Santoş’un oğlunu öldürmekle büyük hata yaptığı, bu durumu engellemek için onu öldürmek zorunda olmadığıdır.

Can Yoldaşım 265.Bölüm Özeti – 21 Nisan Perşembe

Bu durum geniş kitlelerce tartışılmaya devam eder. Diğer tarafta Lalima’da zor anlar yaşar. Kadınlar onu iffetsizlikle sular. Evinde otursan bunlar yaşanmazdır denir. Sandiya bu şekilde konuşan kadınlara bir güzel ağzının payını verir. Lalima’ya bir destekte nişanlısından gelir. Onunla gurur duyduğunu söyler. Artık herkes dava günün ve verilecek kararı bekler. Toplum tamamen ikiye bölünmüş durumdadır.

Dava günü geldi! Ertesi gün dava günüdür. Santoş ve diğer herkes mahkeme salonuna alınır. Hakim tekrar tüm yaşananları dinler. Lalima’nın da ifadesi alınır. Mohit’in yaptığı bu alçakça girişim tekrar dinlenir. Savunma avukatı söz alarak Santoş’a sorular yöneltir.

Bu sorular Santoş ve Mohit arasında geçmişe dayanan sorunlar olduğu yönündedir. Savunma avukatı Santoş’un Mohit’e karşı geçmişten öfkeli olduğunu, onu işe yaramaz olarak gördüğünü ve bu yüzden öldürdüğünü iddia eder. Annenin toplumda örnek teşkil ettiğini burada verilecek kararın emsal niteliğinde olduğunu söyler. Avukatın isteği Santoş, Rahti’nin en ağır cezaya çarptırılmasıdır.

Müebbet hapis! Avukatın konuşması oldukça etkili olur. Hakim kararı açıklayacağını duyurur. Tüm ifadeler ve delillerin incelendiğini, Santoş, Rathi’nin bilerek ve isteyerek adam öldürdüğünü. Lalima’ya yapılan girişimin hafifletici bir sebep olmadığını. Bu yüzden Santoş’un ömür boyu hapse mahkum edildiğini açıklar. Herkes bu kararla yıkılır.

Karar her ne kadar böyle olsa da Rathiler vazgeçmeyecektir. Halkında gücünü alarak davaya itiraz edecek ve tekrar değerlendirilmesini isteyeceklerdir. Aile bunun için uğraşsa da hakim medyaya göre hareket etmeyeceğini açıkça söyler. Bu arada Santoş hapishaneye yerleştirilir. Hapishane tam bir kaos yuvasıdır.

Can Yoldaşım 265.Bölüm Özeti – 21 Nisan Perşembe Günü Neler Olacak?

Sandiya’nın oyunu! Hakim yeniden dava açma talebini reddederken Sandiya onun aklını başına getirecek bir plan yapar. Hakimin kızı ile anlaşır. Mena erkek kılığına girer ve hakimin kızına saldırır. Ona sahip olmak ister. Hakim bunu görünce şoke olur. Sandiya adama rica etmesini sakin olmasını söyler. Ancak hakim kızının çığlıklarını duyunca camı kırarak içeri girer. Yerdeki sopayı alıp tam vuracakken Sandiya gerçeği anlatır. Hakim büyük bir şok yaşar. Sandiya, Santoş’un durumu ile aynı olduğunu anlatır. Seni durdurmasam sende katil olacaktın der.

Bu planla hakimin aklı başına gelir. Davayı yeniden açılmasına izin verir. Sandiya, Santoş’u hapishaneden çıkartırken yeni dava da çıkacak karar büyük merak konusudur.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın!

Bir yanıt yazın