Can Yoldaşım 253. Bölüm Özeti – 9 Nisan Cumartesi

Can Yoldaşım 253

Santoş Lalima’yı GELİNİ SEÇTİ! Sandiya Şoke OLDU!

Can Yoldaşım 253. bölüm özetinde Sandiya görevini başarı ile tamamlamış, Suraj’la beraber konağa dönmüştü. Ancak Sandiya’yı konakta Lalima gerçeği ile karşılaşmış ve şoke olmuştu. Santoş Lalima’ya sahip çıkarken Suraj iki kadın arasında kalır. Peki 253. bölümde bizleri neler bekliyor? Can Yoldaşım 253.bölüm özeti devam ediyor.

Sandiya ve Lalima karşılaşması! Suraj odasına giderken Santoş’un sözlerini anımsar. Santoş Suraj’a Lalima ile evli olduğunu söylemiştir. Böylelikle Suraj aynı anda hem Sandiya hem de Lalima ile evli duruma düşmüştür. Tüm olanlara en çok şaşıran elbette Sandiya’dır. Gözleri yaşlarla dolan Sandiya ne yapacağını nasıl tepki vereceğini bilemez.

Lalima’nın yanına giden Sandiya ona neler olduğunu sorar. Tüm olanları baştan sonra Lalima’dan dinlemek ister. Gerçek aslında çok açıktır. Bunu hem Ved hem de Santoş dile getirir. Sandiya herkesi bırakıp gittiğinde Suraj delirmiştir. Lalima bir güneş gibi konağa doğmuş ve Suraj’ı düştüğü karanlıktan çıkarmaya çalışmıştır. Sandiya’nın geri gelişiyle beraber işler çıkılmaz hal almıştır.

Sandiya çaresiz! Tüm olanları gören Sandiya, Santoş’tan özür diler. Santoş ise acı dolu sözler sarf eder. Lalima’nın Suraj’a verdiği sevgiyi değinir. Sandiya’nın ise yaptıklarını gösterir. Kısaca Santoş’un seçimi Lalima’dır diyebiliriz. Santoş yarın Suraj’ın kimi seçeceğini göstereceğini söyler. Sandiya’dan yarını beklemesini ister.

Sandiya Suraj’ın yanna gider. Onunla konuşmak ister ancak bunu yapamaz. Bu esnada Lalima Suraj’ın ilaçlarını getirir. Sandiya bu tablo karşısında buruklaşır. Yatağın bir yanına Sandiya diğer yanına Suraj yatar. Sandiya tüm olanlardan kendisini suçlu tutarken aynı şekilde Suraj’da kendini suçlar.

Suraj’un kararı! Suraj tüm gece olanları düşünür. Ertesi sabah tören yapılır dualar edilir. Suraj’ın artık eş olarak kimi seçeceği merak konusudur. Herkes Suraj’ın Sandiya’yı seçeceğini düşünür. Ancak çelengi alan Suraj, Lalima’ya doğru yürür ve onun boynuna geçirir. Herkes şoke olurken Sandiya gözyaşlarını tutamaz.

Ancak herkesin düşüncesinin tersine Suraj, Lalima ile bambaşka konuşur. Lalima’nın iyi yüreğine ve yaptıklarına değinen Suraj kalbinin dolu olduğunu söyler. Onun kalbinde sadece Sandiya vardır. Deliliği ve yaptığı şeylerde bunun kanıtıdır. Suraj Santoş’un yanına giderek özür diler. Yıllardır beraber olduğu, çocuklarının annesi olan Sandiya’ya yüz çeviremeyeceğini söyler. Yanlışlıkla yaptığı bir evliliğe onu tercih edemem der.

Sandiya’yı seçti ama Santoş!! Suraj’ın seçimi Sandiya olsa da Santoş son sözünü söylememiştir. Santoş’un seçimi Lalima’dır. Santoş kendilerini bırakıp Sandiya’yı değil Lalima’yı ister. Üstelik en büyük gelin hakkını da ona verir. Sandiya, Santoş’un kutsamasını isterken Santoş gidip amirinden kutsama almasını söyler.

Santoş’un lafları bununla da bitmez. Suraj’ın delilik görüntülerini izleten Santoş yine öfkelenir. Sandiya’ya bak ve gör der. Sen gittikten sonra Suraj ne hale geldi der. Belki sen bir kez öldün ama biz burada binlerce kez öldük. Lalima ise yakışıklı ve akıllı bir eş yerine Suraj’ı seçti der. Onu iyileştirdi. Bak ve eserinle gurur duy Sandiya!

Suraj’ın desteği! Santoş’un bu tavrı Arun’un tepkisini çeker. Arun bütün bunlarda ne oluyor der. Suraj seçimini yaptı. Santoş ise oğluna doğruyu göstereceğini ve seçimini düzelteceğini açıklar.  Diğer tarafta Suraj ise Sandiya’ya destek olur. Onu dışarı çıkartıp insanları gösterir. Sen olmasaydın bu insanlar ölmüştü der. Sandiya bu sözlerle moral bulsa da Lalima gerçeği varlığını koruyordur. Ancak Lalima, Santoş’un aksine Sandiya ve Suraj’ın arasına girmek istemiyordur.

Nitekim Lalima boşanma avukatına giderken Sandiya onun yerine geçer. Bu durum Santoş’u öfkelendirir. Santoş, Lalima’yı boşanma fikrinden vazgeçirmeyi ve tekrar onu Suraj’a aşık etmeyi ister.

Bir yanıt yazın