Can Yoldaşım 149. Bölüm Özeti – 26 Aralık Pazar

Can Yoldaşım 149

Sandiya Tehlikede! Silahlı Adamlar Roma’yı Kaçırdı!

Can Yoldaşım 148. bölüm özetinde Sandiya paraşüt eğitiminde büyük bir facia atlatmış paraşütü açılmamıştı. Neyse ki soğukkanlılıkla Sandiya durumun üstesinden gelmişti. Peki 149. Bölümde bizleri neler bekliyor? Sandiya eğitimleri tamamlayıp kupayı kazanacak mı? Can Yoldaşım 149.bölüm özeti devam ediyor.

Müfettiş kızıyor! Müfettiş Singh öğrencilere eğitim için çantalarını alıp gelmesini ister. Ancak herkes bavullarını toplayıp gelir. Singh sanki tatile gidecekmiş gibi bavullarıyla gelen öğrencilere kızar. Sadece Zakir’in sırt çantası ile gelmesini ise över.

Müfettişin bu övgüsü Zakir’in hoşuna giderken diğer öğrenciler hızla giderek istenildiği şekilde hazırlanırlar. Tek sırt çantası ve temel ihtiyaçları yanlarına alırlar.

Zakir, Sandiya’ya meydan okuyor! İlk hazırlanıp geri gelen kişi Sandiya olur. Zakir onun geldiğini görünce Sandiya’yı küçümsemeye başlar. Onu rakip olarak görmediğini, kupayı ise hakkedenin yani kendisinin kazanacağını söyler.

Sandiya bu sözlere aldırış etmezken Zakir dozu daha da yükseltir. Sandiya’nın iki zaafının olduğunu söyler. Bunlardan biri ailesi diğeri ise duygularıdır der. Sandiya düğünlerde gezerken Zakir tüm gücüyle hazırlanıyordur. Bu yüzden Zakir kupayı alırken Sandiya diğerleri gibi onu alkışlayacaktır.

Can Yoldaşım 149. Bölüm Özeti Devam Ediyor

Korkutan yılan! Sandiya elbette bu sözlerin altında kalmaz. Duygularında önemli olduğunu vurgular. Hak edeninde kupayı alacağının altını çizer. Eğer Zakir kupayı hak ediyorsa elbette onu alkışlamaktan gocunmayacaktır.

Tüm ekip araçlara atlayıp ormana gider. Ormana gelir gelmez vahşi doğa yüzünü gösterir. Öğrenciler bir yılan görürler ve Raul bundan çok ama çok korkar. Singh öğrencilere kızar. Ardından yılanı eline alır. Zehirli olan bu yılandan kimsenin korkmamasını söyler. Onlar birer subaydır ve vahşi doğayı ehlileştirmelidir. İçlerinden birinin elindeki yılanı alıp uzak bir noktaya bırakmasını ister.

Korkusuz Sandiya! Müfettişin bu isteği herkesi tedirgin eder. İlk adımı atan Sandiya olur. Ardından Zakir’de fırlar. Raul hariç herkes yılanı tutarak cesaretini sergiler. Müfettiş bu durumdan memnun olurken herkesi korkutmaya da devam eder. Ormandan gelen kükreme sesi özellikle öğrencileri bir hayli korkutur. Müfettiş her zaman tetikte olmalarını söyleyerek ya av ya da avcı olacaklarını dile getirir.

Ardından tüm ekip kamp kurar. Müfettiş yemek konusunda da eğitim verir. Onlara zehirli meyveleri, yiyecekleri anlatır. Doğada nasıl hayatta kalınacağı ile ilgili önemli bilgiler verir.

Alçak Zakir! Faydalı bilgilendirmelerin ardından eğitim yeniden devam eder. Müfettişin yeni görevi öğrencilerin yön bilgilerini sorgulamaktır. Bu amaçla pusula ve harita bilgileri sınanacaktır. Her öğrenci belirlenen rotadaki bayrakları bulup getirmelidir.

Can Yoldaşım 149. Bölüm Özeti – 26 Aralık Pazar Günü Neler Olacak?

Eğitimi gören Zakir hemen hileye başvurur. Amacı Sandiya’nın pusulasını bozmak ve onu başarısız kılmaktır. Bu amaçla gizlice çadıra gidip pusulayı bozar. Ardından öğrenciler ormana dağılmaya başlar. Zakir kısa sürede bayrağın izini sürüp bulur ve kampa döner. İlk dönen olduğunu düşünerek mutludur. Ancak işler pekte öyle olmaz. Sandiya çoktan gelmiş bayrağı dikmiş, üstüne de çalı çırpı toplamıştır. Zakir bu durumdan hiç memnun olmaz.

Roma kayboldu! Sandiya ve Zakir’in ardından diğer öğrencilerde teker teker gelmeye başlar. Uzun bir bekleyişin ardından tek gelmeye kişi Roma olur. Kamp ekibi endişelenmeye başlar. Roma’nın kaybolma sebebi ise elbette Zakir’dir. Zakir Sandiya diye Roma’nın pusulasını bozmuştur.

Singh endişelenerek Roma’yı aramaya çıkar. Öğrencilere ise kamp alanından çıkmamalarını söyler. Roma’nın sevgilisi Raul endişelenmeye başlar. Sandiya ise yerinde duramaz. Aramalara katılmak ister. Tüm bunlar olurken Roma ise bayılmış bir halde eli silahlı adamlar tarafından sürükleniyordur. Bu silahlı kişiler Hindistan’da ayaklanan Naksal adında tehlikeli bir gruptur.

 • Sıcak Saatler Dizisi Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Sedat Yalçın, gözü pek bir televizyon gazetecisiydi. Zorlu ve gizemli maceraların içine girmekten geri durmayan bir karakterdi. Buket Hazal ise Sedat Yalçın’ın ekibine yeni dahil olan bir gazeteci olarak giriş yaptı. Önce sürtüşmelerle tanışan arkadaşlıklar, daha sonra aşka dönüşmüştü. Remzi Baba, Cehennem Cevdet, Komiser Doğan, gazeteci Coşkun, Ayşe ve diğer karakterler unutulmayanların arasına girmeyi başarmıştı. Biliyorsunuz ki Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ’un aşkı bu diziyle başlamıştı.
 • Bizimkiler Dizisi Oyuncularının Şimdiki Halleri
  1989-2002 yılları arasında tam 13 sezon boyunca Türk televizyon tarihinde yerini alan Bizimkiler, yaşadığı apartman dairesindeki komşuluk ilişkilerini anlatarak unutulmazlar arasına girmiştir. Türk televizyonculuk tarihinin en uzun süren dizilerinden biri olan Bizimkiler, özellikle 80’lerin sonu ve 90’ların başında büyüyen bir neslin hafızasında özel bir yer edinmiştir.
 • Yedi Numara Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Yedi Numara Oyuncularının Şimdiki Halleri Rüya, Ayten, Armağan, Sabit, Recep, Meryem gibi karakterlerle 23 yıl önce hayatımıza giren Yedi Numara oyuncularının zaman içindeki değişimleri, izleyicileri meraklandırmaktadır. İşte, Yedi Numara’nın efsane oyuncularının günümüzdeki halleri
 • Hayat Bilgisi Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Türk televizyon tarihine damgasını vuran ve milyonlarca izleyici tarafından sevgiyle anılan Hayat Bilgisi’nin oyuncuları, dizinin yayınlandığı dönemde büyük bir hayran kitlesi edinmişti. Peki, şimdi neredeler ve neler yapıyorlar? İşte, Hayat Bilgisi’nin efsane oyuncularının güncel hayat hikayeleri…
 • Prison Break’in Unutulmaz Yıldızları: Oyuncuların Değişimini İnceleyin!
  Prison Break dizisinin ilk sezonundan bu yana tam 17 sene geçti! Kaçış hikayesi, zamanla birçok değişikliğe uğradı. Oyuncuların geçen yıllarda nasıl değiştiğini merak ediyor musunuz? İşte Prison Break oyuncularının unutulmaz değişimleri!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir