Baş Tacım 68.Bölüm Özeti – 29 Ağustos Pazar

Baş Tacım 68

Arçu ve Jaywant Nişanlandı!

Baş Tacım 68.bölüm özetinde gözler Arçu ve Jaywant’ın nişanına çevrilecek. Arçu bu nişana Manav’ın da gelmesini isteyecek. Baş Tacım 68.bölüm özeti devam ediyor.

Baş Tacım 68.bölümde Ajit sinirli bir şekilde eve gelir. Ajit Arçu’nun Jaywant ile evleneceğini söyler. Vandu duyduklarına inanamaz. Ajit bu evliliğin mümkün olamayacağını söyler. Rasika ne yapacağını sorar. Ajit Manav ve Arçu’yu ayırdığı gibi onları evlendireceğini söyler. Rasika Vandu’ya dönüp yaptığını beğendin mi diye sorar? Vandu Rasika’ya o senin oğlun der.

Damodar ise ne zaman Arçu ile ilgili bir mesele olsa kendini içkiye veriyordur. Kızı Ajit ile evlendiğinde bile bu kadar kahrolmadı. Bir senedir adam Arçu da Arçu diye ölüyor. Ajit Damador’u görür. İçmesinin yasak olduğunu söyler. İkisi Arçu ve Manav noktasında birleşir. Damador senin gibi bir adam böyle dönüşüyorsa Manav ve Arçu neden bir araya gelmesin diyor. Damodar bir mucize bekliyor.

Bhavna ise Varsha’dan torun istemektedir. Varsha kendini hazır hissetmediğini anlatır. Midesi bulanınca Bhavna sevinir.

Jaywant ve Arçu akşam yemeğine çıkacaktır. Arçu’nun canı hiç gitmek istemez. Çünkü doğru yaptığına inanmıyordur. Hem Vinod hem Soluchana onu ikna etmeye çalışsalar da nafile.

Baş Tacım 68.Bölüm Özeti Devam Ediyor!

Jaywant ve Arçu yemeğe çıkarlar. Koca Hindistan’da parayı zar zor denkleştiren 68 bölümdür Shravani ile yemeğe çıkmayan Manav’ın o gün çıkası gelir üstelik Arçu ile aynı restoranda.. Arçu ve Manav birbirlerini görürler. Manav Arçu ile bakışırken Shravani çok konuşur. Sachin ile kendisini yemeğe çıkarmaktan mutlu olup olmadığını sorar. Shravani Manav’ın baktığı yöne bakınca Arçu’yu görür ve ona yanındakini sorar. Manav masadan kalkıp Shravani’yi tanıştırmaya gider. Shravani tabiki mutludur. Arçu ve damat adayı…

Bir yanda Arçu’nun evi diğer yanda Manav’ın… Aileler toplanmış nişan düğün günü kararlaştırılır. Arçu’nun nişanı için ertesi gün kararlaştırılır. Arçu odasına doğru koşar. Vaishu da ablasının peşinden gidiyor. Arçu dayanamadığını söyler. Kalbinde Manav varken evleniyor olmasını çok saçma bulur. Varsha cesaretle devam etmesini istiyor. Soluchana da içeri giriyor. Uzun zamandır kendi için bir şey yaptığını söylüyor. Oysaki kız baskı sonucu evlenip ailesinin isteğini gerçekleştiriyor. Bir de kıza absürt teselli veriyorlar. Soluchana kızına sarılıp istediği kadar ağlamasını istiyor. Yarın daha parlak bir gün olacak diyor.

Manav Arçu ile olan düğün albümüne bakar. Savita oğlunun yanına gelip dertleşir. Shravani ile düğün tarihinin belirlenmiş olmasını kabul edemediğini söyler. Kız sizinle bir seneden fazla yaşıyor.

Ajit, Damador’u ofise getiriyor. Damodar Arçu ile konuşuyor. Ajit’te Manav’a babasının geldiğini haber veriyor. Arçu’nun ofisinde Damador yanlış yaptıklarını söylüyor. Her zamanki tantana… Arçu ise çok geç! olduğunu nişanının olduğunu söyler. Herkes şokta!

Varsha ve Stish kendi aralarında Arçu hakkında konuşuyorlardır. Satish nişandan memnun değil. Arçu’nun baskı altında evet dediğini düşünüyor.

Savita sari mağazasına gelmiştir. Gördüğü bir sariyi Arçu’nun tarzına çok benzetir ve almak ister. Dükkan sahibi o sarinin satın alındığını söyleyip alan kişiyi işaret eder. Savita o yöne bakınca Soluchana’yı görür. Savita Soluchana’yı görünce sevinir. Savita onu almak istediğini söyler. Soluchana uzatır. Savita onu Arçu kızım için istedim diyor. Benden ona bir hediye diyor.

Bhavna Varsha’nın doktoruna sağlığını soruyor. Doktor doğum kontrol haplarının yan etki yaptığını söylüyor. Bhavna şoke olur. Bhavna Varsha’ya bu ilaçları kullanıp kendine neden zarar verdiğini sorar. Varsha anne olmaya hazır olmadığı için bu konuyu tartışmak istemediğini söyler. Bhavna ise çocuk istediğinde çok geç olabileceğini söyler.

Manav dua etmeye gelir. Ardından Arçu da gelir. Nişanında yanında olmasını istiyor. Çünkü gücü yok ve o gücü Manav’dan alacağını söylüyor. Manav başını sallar. Ardından düğün kartını Arçu’ya uzatır. Arçu gelmeyeceğini söyler Manav ısrar eder. Arçu da Manav’ın düğününe gitmeye karar verir. Bu da böyle acı çekmeye ve çektirmeye bayılan bir ilişki türü.

Baş Tacım 68.Bölüm Özeti – 29 Ağustos Pazar Günü Neler Olacak?

Darmesh hızlıca hazırlanır. Nişana vaktinde gitmezse Vaishu’nun onu boşayacağını söylüyor. Darmesh kendince eğlenirken Manav izin kağıdını imzalatmaya gelir. Darmesh neden izin istediğini sorar. Manav Arçu’nun nişanına gideceğini söyler. Darmesh önce bir yükselir sonra durumu anlar. Satih ise Manav’ın gelmeme taraftarı. Çünkü gelmez ise Arçu nişanlanmayacaktır. Evde de Savita neden gittiğini sorgular. Manav ise nedenini bilmediğini söyler. Shravani laf sokmaya çalışır. Manav da Shravani’ye Sacin’i unutup unutmadığını sorar. Çünkü birbirlerini sevmiştirler. Manav parmakla gösterilmemek için nişana Shravani ile gideceğini söyler.

Vinod ve Mançu Rasika’nın yanına gelip nişana davet eder. Rasika bu anları kaçıramaz. Çünkü Arçu istemeyerek evleniyordur. Ajit ise gelmeyeceğini Arçu’nun çaresizce nişanlandığını görmek istemediğini söyler. Vinod ise Arçu’yu zorlamadıklarını ifade eder.

Arçu’nun yeni tribi Manav’ın ailesinin neden davet edilmediği. Soluchana bunun doğru olmayacağını söyler. Jaywant ve ailesi için sorun olacağını söyler. Arçu, Jaywant’ın geçmişini bildiğini söyler. Varsha inatlaşmanın doğru olmadığını vurgular. Arçu ben çağırmaya giderim diyor.

Arçu Deskmukhlar’ın evine gelir. Komşular dedikoduya başlar. Arçu lütfen nişanıma gelin diyor. Arçu kutsamalarını istiyor. Beni kızınız olarak görüyorsanız lütfen gelin diyor. Damador ise asla diyor.Arçu bu evin gelini olarak herkesi getirme sorumluluğunun onda olduğunu söylüyor. Shravani de gidiyoruz diyor.

Nişan başlar. Vandu Arçu’yu görmek için odasına gider. İkisi sarılıp ağlaşır. Vandu onların neden böyle bir cezaya çarptırıldıklarını düşünür. Rasika ve Bhavna da konuşur. Bhavna kendisinin ve ailesinin mutlu olduğunu görünce morali bozulur. Deskhmukhlar da törene gelince surat ifadeleri değişir. Jaywant’ın ailesi de ne alaka?? bakışı atar. Savita eski gelininin nişanına değil kızının nişanına geldiğini söyler. Darmesh ise bu olanları çok saçma bulur.

Arçu ve Jywant yanyana oturur ve yüzükler takılmaya başlar. Arçu alyansını henüz çıkarmamıştır. Manav ile bakışırlar. Manav alyansın çıkmasına dayanamaz. Arkasını dönüp gider Arçu üzülür.

Gece olduğunda Arçu annesinden aşkının sembolü olan alyansını geri ister. Soluchana alyansı verirken şimdi Jaywant’a karşı görevlerinin olduğunu söyler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir