Yüz Yıllık Mucize 1.Bölümüyle Başlıyor! Yüz Yıllık Mucize Dizisiyle İlgili Tüm Ayrıntılar

Yüz Yıllık Mucize 1

Yüz Yıllık Mucize de Kim Hangi Karakteri Canlandırıyor?

Yüz Yıllık Mucize 1.bölümüyle sonunda ekranlardaki yerini alacak. Uzun zamandır beklediğimiz bir yapımdı. Konusu oldukça dikkat çekici. Bakalım izleyici Yüz Yıllık Mucize dizisini beğenecek mi? Yüz Yıllık Mucize dizisi ne zaman başlayacak? Yüz Yıllık Mucize dizisinin konusu ne? Yüz Yıllık Mucize dizisinin oyunu kadrosunda kimler var? Yüz Yıllık Mucize nerede çekiliyor?

“Ben Ali Tahir 1893 yılında Selanik’te doğdum. İnsan ne vakit ölür. Tam da her şey bitsin artık derken onun peşinden sürüklenmiştim. Belki kaderdi bu belki başka bir mucizeydi . Ya da belki de 130 yıldır bulamadığım sorunun cevabını bulma vaktim gelmiştir. İnsan ne için yaşar, Harika bana bunu göstermeye gelmişti.”

-Yüz Yıllık Mucize Tanıtımından-
Yüz Yıllık Mucize 1


Birkan Sokullu ve Ebru Şahin’in başrolünü paylaştığı dizi sıra dışı hikayesiyle izleyiciyi ekran başına toplamayı düşünüyor. Dizi de oldukça güçlü isimler de var. İzlemeyi ve dinlemeyi çok özlediğimiz Hümeyra, Zerrin Tekindor, Seda Altuner, Laçin Ceylan gibi isimler var.

Yüz Yıllık Mucize 1.Bölümde Neler Yaşanacak?

Ali Tahir (Birkan Sokullu) Sakarya Cephesi’nde savaşırken şehit düşer. Defnedilmek üzereyken yaşanan bir mucize ona yeniden hayat verir. Ancak bu mucize Ali Tahir’in hiç yaşlanmamasına neden olur. 130 yıllık yaşamına çok şey sığdıran Ali Tahir için hayatına devam etmek daha da zorlaşır. Ali Tahir’in -son ismiyle Kemal’in- sırrını bilen tek kişi ise çocukluğundan beri tanıdığı Turgut (Necip Memili) olmuştur.

Asıl mesleği avukatlık olan ama yazmaya heves duyan ve ilk romanını yazmak için uğraşan Harika (Ebru Şahin) ise halası Süreyya (Zerrin Tekindor) tarafından büyütülmüştür ve halaları, kardeşi ve kuzenleriyle birlikte 8 kadın aynı evde yaşamaktadır. Evden romanını yazmak için ayrılan Harika’nın hiç ummadığı anda yolu Kemal’le kesişir. 

Harika’nın iyi bir hikaye bulmaya, Kemal’in de yükünden kurtulup hikayesini anlatmaya ihtiyacı vardır. İkisinin de hayatları birbirleriyle tanıştıktan sonra ummadıkları şekilde değişecektir.

Yüz Yıllık Mucize Dizisinde Kim Hangi Karakteri Canlandırıyor?

Yüz Yıllık Mucize dizisinin oyuncu kadrosu oldukça zengin… Yüz Yıllık Mucize karakterleri…

Ali Tahir/Eşref/Kemal (Birkan Sokullu)

1893 doğumludur. Sakarya Meydan Muharebesi’nde vurulup öldü sanılmış ve tam gömülecekken bir mucize sonucu hayata dönmüş, o günden günümüze kadar da hiç yaşlanmadan hayatına devam etmiştir. 130 yıllık yaşamı Kemal’i insan sarrafı ve öngörülü bir insan yapmıştır. Son derece olgun, ağır başlı ve soğukkanlıdır.

Harika (Ebru Şahin)

Hukuk fakültesini bitirmiş fakat avukatlık kariyerini yarıda bırakarak roman yazmak için hayallerinin peşine atılmıştır. Neşeli, dobra ve cesur bir kadındır. Kız kardeşiyle birlikte, halası Süreyya tarafından büyütülmüştür. Cem ile nişanlıdır.

Turgut (Necip Memili)

 Kemal’in sağ kolu, arkasını yaslayabileceği tek kişidir. Zeki, esprili, korkusuz ve cana yakındır. Babasından kalan bir lokanta işletmektedir.

Süreyya (Zerrin Tekindor)

Geçmişten gelen kalp yarasına rağmen hayat dolu ve modern bir kadındır. Harika ve Zeren’i öz kızları gibi büyütmüş ve güçlü kadınlar olmaları için çabalamıştır. Eski kocasından kalan konakta annesi, kardeşleri ve yeğenleriyle birlikte yaşamaktadır.

Müzeyyen (Hümeyra)

 Süreyya ve Sacide’nin annesidir. Neşeli, şakacı ve inatçıdır. Torunlarının süper babaannesi olmasına rağmen kızları için kalp ağrısıdır. Kızları, gelini ve torunlarıyla yaşayan Müzeyyen’in hafızası artık bulanmaya başlamıştır.

Aysel (Gözde Seda Altuner)

İkizlerin annesi, Süreyya’nın ölen kardeşinin karısıdır. Kocasının vefatından sonra kızlarıyla birlikte konağa taşınmış, rahat tavırları yüzünden sıkça Süreyya ile çatışan, keyfine düşkün bir kadındır. Lafını söylemekten hiç kaçınmayan bir kişiliktir.

Müjde (Laçin Ceylan)

 Cem’in annesidir. Gelinlik ve Moda Tasarım butikleri olan, otoriter bir kadındır. Cem’e çok düşkündür. Herkesi kontrol etmek isteyen Müjde zaman zaman Süreyya ile çatışma halindedir.

Sacide (Ayşegül Cengiz)

Süreyya’nın kardeşidir. Ev işlerinde ve mutfakta çok beceriklidir. Son derece tutumlu ve batıl inançlara sahip Sacide, Süreyya’ya göre daha gelenekçi olmasından dolayı abla-kardeş sıkça çatışırlar.

Cem (Yalçın Hafızoğlu)

Harika’nın nişanlısıdır. İnşaat fiması sahibi bir ailenin tek oğludur. Varlıklı, modern bir adam olan Cem, Harika’nın liseden beri yanındadır.

Zeren (Merve Nur Bengi)

Harika’nın kardeşidir. Tıp okumuş ve uzmanlık sınavına hazırlanmaktadır. En büyük hayali beyin cerrahı olmak olan Zeren, ayakları yere basan mantıklı bir genç kadındır. Ablası ile yakın bir ilişkileri vardır.

Miray (Ecem Çalhan)

Harika’nın ikiz kuzenlerinden biridir. Babaları öldükten sonra annesi ve ikiz kardeşiyle konağa taşınmışlardır. Üniversite sınavına yeniden hazırlanmaktadır fakat aklı pek de sınavda değildir. İkizine göre daha gösterişli, flörtöz ve öz güvenlidir.

Seray (Zehra Kelleci)

 Miray’ın ayrı yumurta ikizidir. Zeki, çalışkan ama içine kapanık, duygusal bir kızdır. Konaktaki olayları inceleyen, çevresinden haberdar olmak isteyen, üniversiteye derece ile girmiş ancak öz güveni düşük bir kızdır.

Kraliçe dizisi konusu ne? Kraliçe dizisine dair tüm ayrıntılar…


Yüz Yıllık Mucize Uyarlama mı?

Yüz Yıllık Mucize dizisiyle ilgili uyarlama olduğuna dair bir bilgi yok.

Yüz Yıllık Mucize hangi kanalda yayınlanıyor?

Yüz Yıllık Mucize Star tv ekranlarında 23 Mart Perşembe günü ekrana gelecek.

Yüz Yıllık Mucize oyuncularının burçları ne? Ebru Şahin burcu ne? Birkan Sokullu burcu ne?

Ebru Şahin 18 Mayıs 1994 doğumludur. Burcu boğadır.

Birkan Sokullu  6 Ekim  1985 tarihinde doğmuş olup terazi burcu erkeğidir.

Ebru Şahin Kimdir?

18 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden mezun olduktan sonra oyunculuk eğitimi aldı. İlk kez 2016 yılında Kan Parası filminde rol aldı. 2016-2017 yılları arasında İstanbullu Gelin, 2018 yılında ise Yasak Elma adlı dizilerde yer aldı. Asıl tanınırlığını 2019 yılında yayın hayatına başlayan Hercai adlı dizide canlandırdığı Reyyan karakteri ile elde etti. 2020 yılında düzenlenen 46. Altın Kelebek Ödül Töreninde En İyi Kadın Oyuncu ve Yıldızı Parlayanlar ödüllerinin sahibi oldu. Şuursuz Aşk filminde başrolü İsmail Hacıoğlu ile paylaştı. Günümüzde ise 2021 yılından beri atv ekranlarında yayınlanan Destan adlı dizide Akkız karakterine hayat vermektedir.

1 Temmuz 2022 tarihinde basketbolcu Cedi Osman ile Makedonya’da evlenmiştir.

Rol Aldığı Projeler;

2019 – Hercai (Reyyan) (TV Dizisi)

2018 – Yasak Elma (Hira) (TV Dizisi)

2017 – İstanbullu Gelin (Burcu) (TV Dizisi)

2017 – Savaşçı (Didem) (TV Dizisi)

2017 – Babam (Nilüfer) (Sinema Filmi)

2016 – Kan Parası (Sinema Filmi)

Birkan Sokullu Kimdir?

Birkan Sokullu, 6 Ekim 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 2003 yılında, ‘Best Model Of Turkey’ yarışmasında üçüncü oldu. Maltepe Üniversitesi Radyo TV Programcılığı Bölümü’nü bitirdi. 10 yıllık profesyonel basketbol oynadı. Maltepe Üniversitesinde okurken manken ve modellik yaptı.

Oyuncu Dolunay Soysert’ten oyunculuk dersler aldı. “Küçük Kadınlar” dizisinde Ayaz karakteri ile dikkat çekti. 2010 yılında Tims production ile anlaştı. “Küçük Sırlar” dizisinde “Demir” rolü büyük beğeni kazandı ve bu dizi Kariyeri için dönüm noktası oldu.

Birkan Sokullu, 13 Temmuz 2012 tarihinde oyuncu Aslı Enver ile evlendi. 26 Ağustos 2015 tarihinde boşandıklarını duyurdular. 

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • Watch Kan Çiçekleri Episode 198 Trailer – November 30 Thursday
  Hello Kan Çiçekleri fans! Baran and Dilan have embraced each other tightly amid their problems. It seems that it will take quite a while for Dilan to reach Sabiha. Dilan and Baran will knock on every door! Will each door they knock on lead them to her mother? What will happen in Episode 198 of Kan Çiçekleri? You can share your thoughts and opinions in the comments…
 • Kan Çiçekleri 198. Bölüm Fragmanı İzle – 30 Kasım Perşembe
  Merhaba Kan Çiçekleri severler… Baran ve Dilan ve sorunların içinde birbirlerine sımsıkı sarıldı. Dilan’ın Sabiha’ya ulaşması epey zaman alacak gibi duruyor. Dilan ve Baran çalmadık kapı bırakmayacak! Çaldıkları her kapı onu annesine götürecek midir?  Kan Çiçekleri 198.bölümde neler olacak? Sizlerde yorumlarınızla fikirlerinizi belirtebilirsiniz…
 • Kızıl Goncalar Konusu Ne?
  Kızıl Goncalar yayınlanan fragmanla merak uyandırdı. Başrollerini Özgü Namal ve Özcan Deniz’in paylaştığı dizi yakında Fox Tv ekranlarında yayınlanacak. Konusu şimdiden merak uyandırdı. Kızıl Goncalar konusu ne? Kızıl Goncalar ne zaman başlıyor? Kızıl Goncalar hangi kanalda yayınlanacak? Kızıl Goncalar oyuncuları kim? İşte diziyle ilgili merak edilen ayrıntılar…
 • Redemption 218th Episode Trailer -November 29th Wednesday
  Hello Redemption fans. While Orhun and Hira’s wedding preparations continue, suddenly things went upside down. Cihangir and Neva came like a black cloud! Afife, trying to handle things in her own way, got her son in trouble! Let’s see what awaits us in Episode 218 of Esaret? You can express your opinions in the comments for the upcoming episode analysis…
 • Esaret 218. Bölüm Fragmanı – Esaret 29 Kasım Çarşamba
  Merhaba Esaret severler. Esaret’te Orhun ve Hira’nın düğün hazırlıkları sürüyorken birden işler tepetaklak oldu. Cihangir ve Neva kara bulut gibi çöktü! Afife kendi yöntemleriyle işleri halletmeye kalkarken oğlunun başını yaktı! Bakalım Esaret 218.bölümde bizleri neler bekliyor? Sizlerde yorumlarınızla gelecek bölüm analizinde fikirlerinizi belirtebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir