Seni Kalbime Yazmışlar 2.Bölüm Özeti – 16 Ağustos Çarşamba

Seni Kalbime Yazmışlar 2

Yüzükler Atıldı!

Seni Kalbime Yazmışlar 2.Bölüm Full İzle! Kanal 7 Seni Kalbime Yazmışlar son bölüm izle! Seni Kalbime Yazmışlar yeni bölüm izle. Seni Kalbime Yazmışlar adlı Pakistan dizisinin 2. bölümü Kanal 7 ekranlarında 16 Ağustos Çarşamba günü yayınlandı. Seni Kalbime Yazmışlar dizisinin 2. bölümünü tek parça full izleyebilirsiniz. Seni Kalbime Yazmışlar 2.Bölüm Full İzle.

Seni Kalbime Yazmışlar 2.bölümde neler olacak? Seni Kalbime Yazmışlar 2. bölüm özetinde Mustajab evlenmeye Dua’yı ikna etmişken yeni sorunlar baş gösterir.Seni Kalbime Yazmışlar 2. bölüm özeti devam ediyor.

Seni Kalbime Yazmışlar 2
Seni Kalbime Yazmışlar

Pakistan Dizi Özetleri Mustajab son bölümde içinden ne geliyorsa Dua’ya anlatmaya karar vermiş ve ona aşık olduğunu söylemişti. Dua tüm bu sözleri şaşkınlıkla dinler ve Mustajab’tan özür dileyerek bu evlilik teklifini kabul etmenin onun için çok zor olacağını ifade eder. Mustajab ikinci kez yenilmiş hissederek hışımla evden çıkar.

Mustajab sessizliğe bürünür ve kendini havuza atar. Sürekli reddedilişini hatırlar.

Dayyan’da kız kardeşine neden bu teklifi reddettiğini ne düşündüğünü öğrenmek ister. Dua ailesinden uzakta Amerika’da yaşamayı istemiyordur.

Şakila oğlundaki sessizliği fark eder ve yanına gider. Mustajab ona Dua’ya aşık olduğunu her yerde onu gördüğünü Dua’nın kinci kez kendisini reddettiğini söyler. Şakila bu duruma şaşırır. Oğlunun bu denli aşık olduğundan habersizdir. Tabi buna aşk denilirse… Kadın oğlunu bu kadar istekli gördükten sonra bu işi kendisine bırakmasını ipleri eline alacağını söyler.

Şakila evlerine gider. Onlara yeni bir teklif sunar. Oğlunun Pakistan’a yerleşerek şirketlerini büyüteceğini hem Amerika hem Pakistan’a gidip geleceklerini söyler. Dua’nın mazereti böylece ortadan kalkacaktır. Aile yine de kendi kızları ne isterse ona göre hareket edeceklerini Dua’dan önce kendilerinin bir karar vermesinin doğru olmadığını vurgular.

Mustajab ise annesinin bu teklifinden memnundur. Ama o daha çok bir kız için böyle korkacağını kendisini kabul ettirmek için çabalayacağını bilmediğinden yakınır. Dua’nın sürekli aklını meşgul ettiğini ve kendisine hayır demesini istemiyor. Ailesinin Dua’yı ikna edeceğini düşünüyor. Peki ya Dua? Mustajab Dua’nın gözlerine bakarak evlenmek istediğini söylemesini istiyor. Mustajab gittikçe saçma bir ruh halin bürünür. Annesi de oğlunun sözlerini şaşkınlıkla dinler ama onun aşık olduğunu düşünür. Mustajab bu sözleri söylerken bir yandan da hırsından gözlerinden yaş akıyordur. Mustajab Dayan’ı arayarak Dua’yla akşam yemeğine çıkmak istediğini söyler.

Dua’nın ailesi de kızlarını karşılarına almış konuşuyordur. Dua’nın evlenmeye gönlü yok gibidir. Aslında Musajab’tan çok etkilenmemiştir.

Dua ve Mustajab yemektedir. Dua’nın istediği yemekler acı ve baharatlıdır. Mustajab yerken bayağı bir ter atar. Mustajab biraz narsist biraz egoist ve baskın bir karakter olduğunu itiraf eder. Hepsinin kişiliğinin karanlık tarafları olduğunu söyler. Biriyle kalpten bir ilişki kurduğunda ona göre yaşamaya çalıştığını ve bu yemeği bundan sonra seveceğini belirtir. Dua bundan sonra nişandan sonra görüşebileceklerini söyler. Böylece Dua Mustajab’ın teklifini kabul etmiştir.

Seni Kalbime Yazmışlar 2. Bölüm Özeti Devam Ediyor – Seni Kalbime Yazmışlar 16 Ağustos Çarşamba

Mustajab evde içi içine sığmıyordur. Annesine haber verir ve hazırlıklara başlamasını söyler. Mustajab ve annesi Şakila’nın Dua’yı kandırdıklarını aslında Pakistan’da yaşamayacaklarını ve evlendikten sonra Amerika’ya gideceklerini söyler. Şakila kızların evlendikten sonra değişeceğini kocasını bırakmayacağını söyler.

Mustajab ve Şakila, Dua’nın evine gelip ona bir hediye getirdiklerini söyler. Dua’ya yüzük hediye ederler. Mustajab Dua’nın yanına gidip elini tutar. Dua bundan rahatsızlık duyar. Birbirlerine yabancı olduklarını elini tutmasının uygun olmadığını açıklar. Bunun için Mustajab hemen evlenmek ister. Mustajab ve annesi nişanlanmak yerine hemen evlenmeyi tercih eder. Bu Dua ve ailesi için hızlı bir harekettir. Dua zaten istemez okulunun olduğunu ve hayallerinden vazgeçmeyeceğini söyler. Ailesi de tedirgindir ve 2 ay içinde bu evliliğin gerçekleşmesini istemez. Mustajab, Dua’nın ailesinin ikna edeceğini düşünerek ayrılır.

Dayyan, Şakila ve Mustajab ile konuşmak için evlerine gider. Dayyan erken olduğundan bahseder ve Dua’nın hazır olmadığını söyler. Mustajab inanılmaz şekilde sinirlenip tepki gösterir. Dua için tüm fedakarlığı yaptığını dünyada başka kız mı yok diyerek ayrılır. Mustajab sinirden elini yaralar ve çocuk gibi ağlamaya başlar. Dayyan bu kez Mustajab’ın saçma egoist yanını görmüş olur. Babasına durumu anlatıp bu evliliğe doğru bakmadığını savunur.

Dua’nın ailesi yüzüğün geri iade edilmesi taraftarıdır. Şakila ise tutuşmuş onlarla konuşmak için evlerine geleceğini söyler. Dayyan da kız kardeşini alıp evden çıkarır.

Seni Kalbime Yazmışlar Dizinin Konusu Ne?

Dua ve Mustajab yani namı diğer “Bobby” Ahmed’in hikayesini izleyeceğiz. Dua masum, tatlı ve dinine bağlı bir genç kadın. Mustajab ise burnu havada ve ateistir. Evlendirilmek üzere bir araya getirilir. Dua, Mustajab’ın kendisine uygun olmadığına karar vererek bu evlilik teklifini reddeder. Mustajab ise şaşkındır. Çünkü reddedilmeye pek alışkın değildir. Bu yüzden takıntılı ruh haline girer ve Dua’yı elde edebilmek için oyunlar kurgular. Yalancının mumu yatsıya kadar yanacağı için Dua her şeyin farkında olacaktır. Bir dizi olaydan sonra Dua başkasıyla evlendirilmeye karar verilir. Ancak Mustajab, Dua’yı geri almak için Müslüman numarası yapmaya karar verir.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • Yeni Başlayacak Diziler
  Yeni hikayelerin ve unutulmaz karakterlerin dünyası, televizyon dizileriyle her sezon yeniden canlanıyor. Heyecanla beklenen ve izleyicileri ekrana kilitleyen yeni dizilerin tanıtımıyla birlikte, seyir zevkine yepyeni bir boyut katılıyor. Bu heyecan verici döneme, ışıltılı yıldızlar ve büyüleyici senaryolar eşlik ediyor. Yeni başlayacak dizilerle ilgili merakla beklenen haberler ve ipuçları, şimdiden dizi severleri heyecanlandırıyor.
 • Bahar 12.Bölümde Neler Olacak?
  Merhaba Bahar dizisi severler. Bahar, Timur’dan boşanmayı başarabilecek mi? Rengin ikilinin boşanmasını bekliyor. Nevra’ya ne oldu? Bahar 12.bölümde neler yaşanacak? İşte Bahar 12.bölümde yaşanacaklar!
 • Kızılcık Şerbeti 62.Bölümde Neler Olacak?
  Merhaba Kızılcık Şerbeti severler. Fatih’in kıskançlık krizleri tuttu! Görkem bu durumun farkında… Kızılcık Şerbeti 62.bölümde neler yaşanacak? İşte Kızılcık Şerbeti 62.bölümde yaşanacaklar!
 • Pis Yedili Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Show Tv ekranlarında 2011 yılında yayınlanan Pis Yedili dizisi bir dönem ekrana bağlayan dizilerden birisi olmuştu. Bazı isimler günümüzde en çok konuşulan dizilerde en iyi olmayı başardı. İşte Pis Yedili oyuncularının şimdiki halleri.
 • Kavak Yelleri Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  31 Mayıs 2007 tarihinde Kanal D’de yayımlanmaya başlayan Kavak Yelleri 30 Ağustos 2011 tarihinde ekrana gelen “Ve Dünya Bizi Yakınlaştırmak İçin Döndü” isimli 170. bölümü ile final yaparak sona ermişti. Toplam 5 sezondan oluşan Kavak Yelleri oyuncularının şimdiki halleri.

Bir yanıt yazın