Masum 409.Bölüm Özeti- 5 Mayıs Çarşamba

Gopi Tam Evlenecekken Kendine Geldi!

Masum dizisi 409.bölüm özetinde Gopi alevler arasında kalmıştı. Doktor Krishna alevlerin içine atlayarak Gopi’yi kurtarmıştır. Doktorun bu hareketi özellikle Kokila’nın büyük taktirini toplarken Krishna cesaretini herkese göstermişti. Masum dizisi 409.bölüm özeti devam ediyor.

Kokila’dan evliliğe izin çıktı! Tüm bu aksiyonlardan sonra Kokila Gopi’nin baş ucuna oturup olanları düşünür. Ahem’in ölümü, ailesinin değişimi, gelinlerinin sorumsuzluğunu… Koki tüm yaşadıklarını hatırlar. Koki’nin son olarak düşündüğü şey ise doktorun gözünü karartarak alevlerin içine atlaması ve Gopi’yi kurtarması olur.

Koki’nin tum bunları düşünme nedeni bir karara varıyor olmasıdır. Nitekim Kokila kararını da verir. Bu kararında emin olup olmadığını sorgulamak için doktorun evine gider. Koki doktorla her şeyi açık açık konuşur. Onun evlenme niyetini iyice öğrenir. Doktor Krishna’nın samimi cevapları da Koki’yi tatmin eder.

Modiler tepkili! Artık Kokila kararını tamamen vermiştir. Doktor ile Gopi’nin evlenmesine müsaade edecektir. Koki doktorun yanından ayrıldıktan sonra Modi konağına giderek herkesi salona toplar. Onlara Gopi’yi evlendireceğini duyurur. Elbette bu durum Modilerin tepkilerini çeker ancak Koki verdiği kararda kesindir.

Koki’nin bu kararına en çok Jigar itiraz eder. Bunun büyük bir yanlış olduğunu dile getirir. Koki ise şu ana kadar Gopi’yi görmemezlikten geldiklerini yüzlerine vurup şimdi evlendirince mi değerli oldu der. Kokila Gopi’nin bu evliliğe ihtiyacı olduğunu. İyileşebilmesi için Doktor Krishna’ya muhtaç olduğunu söyler.

Modiler ne kadar itiraz etseler de her zamanki gibi Koki’nin sözünün üstüne kimsenin sözü geçmez. Urmila’da duruma dahil olup itiraz eder. Jigar ölseydi Rashi’ye de mi böyle yapacaktın diye çıkışır. Koki Gopi’nin durumunu örnek vererek Rashi’de aynı durumda olsa aynısını yapardım diyerek Urmila’yı da susturur.

Pari durmuyor! Herkes suskunken Pari bu işe izin vermeyeceğini Jigar’a söyler. Hemen Mera’yı arayıp durumu ona aktarır. Amacı Mera’nın bu evlilik işini engellemesidir. Nitekim Mera olanları duyunca deliye döner. Soluğu hemen Modi konağında alır.

Koki’nin odasına giren Mera bu rezalette ne der. Asla annesini bir başkasıyla evlendirmeyeceğini ilan eder. Gopi’yi alıp gitmek ister. Kokila’yı da Gopi’yi başından atmakla suçlar. Elbette Koki Mera’nın bu sözlerine çok kızar. Mera’ya ağzının payını verir. Gopi’yi hiçbir yere götüremezsin der. O benim kızım ve ben onun evlendirmeye karar verdim diyerek Mera’ya meydan okur. Mera düğünü engelleyemediği için sinir krizi geçirir.

Düğün başlasın! Koki ayrıca Hetal ve büyükanneyi de arayarak onlardan da izin ister. İkili Koki’ye destek çıkar. Bu arada bunca yıla rağmen büyükanne turp gibidir. Üstelik tekerlekli sandalyesi de yoktur. Büyükanneye maşallah dedikten sonra özetimize devam edelim. Sonuç olarak Koki ailenin büyük bir bölümünü evliliğe ikna etmiştir.

Evlilik sabahında en çok heyecanlanan doktordur. Damatlığını deneyen doktor Gopi’nin resimlerine sürekli bakar. Onunla evleneceği için yüzünde gülücükler açıyordur. Diğer tarafta donuk haldeki Gopiye gelinliği giydirilmiştir. Modiler onu oldukça şık bir şekilde hazırlamıştır. Gelin ve damadın hazırlanmasıyla düğün başlar.

Gopi kendine geldi! Modi konağında evlilik ritüelleri bir bir yerine getirilir. Tabi bunlar yapılırken Kokila sürekli Ahem’i hatırlayıp üzülür. Bu arada ritüeller biter. Peder ikilinin nikahını kıyar. Tek yapılması gereken sindurun sürülmesidir.

Doktor Gopi’ye tam sindur sürecekken Gopi bir anda kendine gelir. Şok içinde sanki bir rüyadan uyanmışçasına neler olduğunu bilemez. Gopi neden gelinlik giydiğini, bu adamın kim olduğunu soru durur. Koki Gopi’yi sakinleştirip durumu anlatmak isterken Gopi korku içinde buradan bir an önce gitmek ister.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir