Masum 406.Bölüm Özeti- 2 Mayıs Pazar

Ahem Öldü! Modiler Gözyaşları İçinde

Masum dizisi 406.bölüm özetinde Ahem Daram’ın yanına gitmiş ve onu Mera ile evlendireceğini söylemişti. Daram bir atla Modi konağına girerken Ahem bozulan arabasının başında beklemişti. Masum 406.bölüm özeti devam ediyor.

Ahem nasıl öldü? Daram’ın gelişi herkesi mutlu ederken Sanskar durumu çakozlar. Daram’a karşı koyup onu korkutmak ister. Ancak Daram onun ki katıdır. Sanskar pataklandıktan sonra Modi konağından kaçıp gider. Artık ikilinin evlenmesi için her şey tamamdır.

Gopi Ahem’i arayarak ona nerede olduğunu sorar. Mera ve Daram’ın düğünü için gelmesini söyler. Ahem nikahın başlamasını, tamircilerin yakında geleceklerini Gopi’ye söyler. Gopi Ahem’e çabuk olmasını söylerken Ahem kızının düğününe yetişeceği cevabını verir. Bu Gopi ile Ahem’in son konuşması olur.

Ahem nerede? Böylelikle düğün Ahem olmadan başlar. Herkes oldukça mutludur. Konfetiler çiçekler havada uçuşur. Bu Modilerin bir arada son mutlulukları olacaktır. Gopi’nin gözü ise sürekli kapıdadır. Ahem’in bir türlü gelemeyişi onu meraklandırır. Tamir işinin bu kadar uzamayacağını düşünen Gopi meraklanmaya başlar.

Herkes perişan! Nikah’tan sonra Gopi kızı ile damadına hayır duası ederken kapıda beyaz önlüklü adamlar içeri girer. Herkes bir anda şaşkınlık içinde o tarafa bakarlar. Hastane görevlileri ellerinde taşıdıkları ölüyü Modi konağının ortasına bırakırlar. Herkes kimin ölmüş olduğunu düşünürken esen rüzgar onlara cevabı verir.

Hayatını kaybeden kişi Ahem’dir. Modiler Ahem’in yüzünü gördüklerinde kendilerinden geçerler. Kokila ağıtlar yakarken büyükanne herkes gözyaşları içinde kalır. Gopi ise adeta dona kalmış bir haledir. Öylece Ahem’in ölüsüne bakıp durur. Koki oğlunun konuşmasını kalkmasını ister. Ancak Ahem artık bu dünyada değildir. Modiler ne kadar ağlayıp bağırıp ona seslerini duyurmak istese de Ahem bir daha onları asla duymayacaktır.

Ahem nasıl ölüyor? Ahem’in ölümü ise trajiktir. Tamir için yol kenarında bekleyen Ahem bir arabanın ona çarpması sonucunda hayatını kaybeder.

Aradan geçen uzun yılların ardından dizi Gopi’nin hayali ile başlar. Gopi Ahem ile yağmur altında romantik anılarını hayal eder. Anck Gopi’nin bu hayali kendini öldürmeye çalışırken gördüğü anılardır. Gopi giderek aklını yitirmiş ve sürekli bakıma muhtaç bir hale gelmiştir.

Koki küvetin içinde boğulmak üzere olan Gopi’yi çıkarmak ister Ancak başaramaz. Bunun üzerine Pari ve Rashi’den yardım ister. Ancak Pari Kokila’yı tersler. Gopi’den artık bıktığını söyler. Burada Rashi’nin de büyümüş olduğunu görüyoruz.

Kokila Pari’den yardım bulamayınca Jigar’ın yanına gider. Ancak Jigar ve Pari kavgaya tutuşurlar. Gopi’yi küvetten çıkartan yakışıklı doktor olur. Krishna adındaki bu doktor Gopi’yi iyileştirmek için elinden geleni yapan bir doktordur.

Bu arada Jigar Tolu’yu konağa geri getirmek iter. Burada Tolu’nunda artık konakta kalmadığını öğreniriz. Üstüne mirastan da men edilmiştir. Ayrıca Tolu ve Sona’nın evinde iki oğlan çocuğu daha vardır. Bunlar Tolu ve Sona’nın oğullarıdır.

Modi konağında Koki ve doktor Gopi için çabalamaya devam eder. Doktor Gopi’ye müzik tedavisi uygulamaya başlar. Onların aksine Pari ve Gopi’nin kızı Monica olanlardan bıkmışlardır.

Diğer yandan Mera Daram’ın doğum günü için Modileri konağa davet eder. Koki Gopi’ye iyi geleceğini düşünerek onu da götürmeye karar verir. Koki Gopi’nin yanına gittiğinde doktor Krishna’nın Gopi’nin saçlarını ördüğünü görür. Koki Gopi’nin iyileşmesi için bu duruma ses etmezken doktorun Gopi’ye aşık olduğu belli oluyordur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir