Kardelen 13.Bölüm Özeti – 2 Ağustos Çarşamba

kardelen 13

Hadi Hacesta’ya Evlenme Teklifi Etti!

Kardelen 13. Bölüm Full İzle! Kanal 7 Kardelen son bölüm izle! Kardelen yeni bölüm izle. Kardelen adlı Pakistan dizisinin 13. bölümü Kanal 7 ekranlarında 2 Ağustos Çarşamba günü yayınlandı. Kardelen dizisinin 13. bölümünü tek parça full izleyebilirsiniz. Kardelen 13.Bölüm Full İzle.

Kardelen 13.bölümde neler olacak? Kardelen 13 bölüm özetinde Hacesta okula dönmeye karar verir. Hadi ise onun için tüm dünyayla savaşmaya hazır olduğunu söyler. Kardelen 13. bölüm özeti devam ediyor.

kardelen 13
kardelen dizisi

Hint Dizi Özetleri Hacesta okula geri dönmüştür. Onun dönüşüne en çok sevinenlerden birisi de Biya’dır. Biya küçük çocuk gibi Hacesta’yı sırnaşıp durur. Onu çok merak ettiklerini aynı zamanda Hadi’nin de hiç uyumadığını geri dönüş yolunda akan gözyaşlarını gördüğünü anlatır. Hacesta oldukça etkileniyordur bu durumdan ama göstermemeye çalışır.

Hadi yaptıkları yüzünden Ayma’dan hesap sorar. İkili yüzleşir. Ayma ona olan aşkından dolayı delirdiğini söylerken ve Hadi onu değil Hacesta’yı sevdiğini yüzüne karşı itiraf eder. İkili bağırırken Hasan ve annesi de oradadır. Hasan annesine tüm hikayeyi anlatır. Hadi’nin Hacesta’yı sevdiğini ve yakında dağlara çıkacaklarını açıklar. Kadın bunu duyduğuna hiç hoşnut değildir. Her zamanki gibi bu durum Şehriyar’dan saklanır.

Hadi ve Hacesta okulda karşılaşır. Hadi geri döndüğü için çok mutlu olduğunu ifade eder. Onun için çok endişelendiğini anlatır.

Moray hastanede yatıyordur. Başında da Darakzay ve Hacesta bekler. Doktor Sabıka, Hasan’ın anlattıklarından sonra Moray’ı kontrole gelir. Darakzay yine kadınlara söylenmeye başlar. Sabıka taban tabana zıt olduklarını Hadi’nin nasıl böyle bir şey düşündüğünü anlayamaz.

Amroz ise Behram tarafından vurulur. Karısı bu duruma çok üzülür. Amroz aynı zamanda gerçekleri ailesiyle paylaşır. Moray gelini adına çok üzülür ve utanır.

Hadi ve annesi Hacesta ile Ayma üzerinden çekişmeli bir kavgaya tutuşur. Hasan gelip tuz biber eker ve Hadi’nin sinirleri gerilir. Tüm bu olanlardan sonra Hadi, Ayma’nın yanına gidip kendi hayatına bakmasını tüm bu sözleri duyduktan sonra kendisini sevip sevemeyeceğini sorar. Ayma’nın cevapları Hadi’nin canını sıkar. Onu sevmediğini defalarca tekrarlar.

Hacesta ve Hadi okul koridorunda yeniden karşılaşıp sohbet ederler. Hacesta, Amroz’un başına gelenleri anlatır. Hadi, Hacesta ve Darakzay’ın ne kadar farklı kişiliklerde olduğuna değinmeden geçemez. Hadi, Hacesta’nın elini tutarak eğer izin verirse onun yanında tüm dünyayla savaşmaya hazır olduğunu söyler. Yanımda durur musun diye sorar.

Kardelen 13. Bölüm Özeti Devam Ediyor – Kardelen 2 Ağustos Çarşamba

Tüm bu gelişmeleri Hacesta, Biya’ya anlatır. Biya kendisine evlenme teklifi edilmiş gibi sevinir. Hacesta’ya nasıl dayanabildiğini sorar. Hacesta gerçekleri Biya’ya anlatmaya çalışırken Biya kaçıp o köyden kurtulmasını istiyordur.

Hadi annesiyle yeniden Hacesta gerçeğini konuşmak ister. Hadi babasının da Hacest’yı sevdiğini söyler ve bu durumu kabulleneceğini düşünüyordur. Lakin annesi Ayma’nın yeğeni olduğu gerçeğini unutmamasını ister. Şehriyar seçimini Ayma’dan yana kullanacaktır.

Hadi, Hacesta’ya olan hislerinden annesine bahsettiğini açıklar. Hacesta utanır ve masadan kaçmaya çalışır. Hadi aşkımı hissedemiyor musun çektiğim acıyı görmüyor musun derken Hacesta ve Hadi’nin gözlerinden yaşlar akar.

Hasan yine koridor da yakaladığı Hacesta’yı es geçmez ve ona hakaret eder. Onları dinleyen Hadi dayanamaz ve kardeşine yeni bir tokat daha atar. Bu gelişmeleri dinleyen biri ise hemen Şehriyar’a yetiştirir. Şimdi Şehriyar bu son gelişmelere bakalım nasıl karşılık verecek?

Amroz’un karısı da Behram’a hesap sormaya gider ve ailesinden uzak durmasını ister. Bu hesaplaşmayı uzaktan Daji görür. Bakalım bu buluşmayı o kafasında nasıl yorumlayacak?

Kardelen Dizisi Konusu Ne?

Hacessa dağlık bölgede yaşayan geleneksel ve muhafazakar bir aileye mensup. Annesi hastayken babası erkek doktor olduğu için hastaneye götürmediğinden annesini kaybediyor ve bu onun travması oluyor. Bu yüzden Hacessa okuyup doktor olmak için mücadele veriyor. Hacessa hem annesini hem de babasını kaybettiği için sorumluluk amcasına geçiyor. Hacessa’ya kuzeni Amroz destek veriyordur.

Hacessa aynı zamanda kuzeni Darakzay ile nişanlıdır. İkisi taban tabana zıt karakterdedir. Darakzay eğitimsiz, öfkeli ve kaba bir karakterdedir. Hacessa’nın okumasına engel olmak için bir takım oyunlar çevirmeyi dener.

Diğer tarafta şehirde yetişmiş tüm ailesi doktor olan Hadi vardır. O da kuzeniyle aynı evde yaşamaktadır ve Aima Hadi’yi seviyordur. Hacessa ve Hadi okulda tanışacaklar ve Hadi ondan hoşlanmaya başlayacaktır. Aima bu durumda Hadi’nin kardeşi Hasan’la birleşip Hacessa’nın yasaklı maddeyle okuldan atılmasına kadar bir dizi tehlikeli oyunlar oynayacaklardır.

Bu süre zarfında Darakzay, Hacessa’yı özleyip iyi bir insana dönüşmeye başlar. Köyde Hacessa adına hastane yaptırır. Hacessa ve Darakzay evlenecekken gözü Darakzay’da olan çalışan Hacessa’yı zehirlemeye çalışır. Onun yerine Darakzay zehirlenip ölür.

Aradan yıllar geçer. Hadi ailesini küsüp Amerika’ya yerleşmiştir. Hacessa’da Darakzay’ın kendisi için yaptırdığı hastanede çalışmaktadır. Hasan evlenmiş ve çocuğu olmuştur. Tatildeyken eşi yaralanır ve Hacessa’nın olduğu hastaneye gelir. Hasan, Hadi’nin geri dönmesini sağlar. Böylece Hadi ve Hacessa aynı hastanede çalışmaya başlar. İkili evlenir ve mutlu halleri gösterilerek dizi sonlanır.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • Yeni Başlayacak Diziler
  Yeni hikayelerin ve unutulmaz karakterlerin dünyası, televizyon dizileriyle her sezon yeniden canlanıyor. Heyecanla beklenen ve izleyicileri ekrana kilitleyen yeni dizilerin tanıtımıyla birlikte, seyir zevkine yepyeni bir boyut katılıyor. Bu heyecan verici döneme, ışıltılı yıldızlar ve büyüleyici senaryolar eşlik ediyor. Yeni başlayacak dizilerle ilgili merakla beklenen haberler ve ipuçları, şimdiden dizi severleri heyecanlandırıyor.
 • Bahar 12.Bölümde Neler Olacak?
  Merhaba Bahar dizisi severler. Bahar, Timur’dan boşanmayı başarabilecek mi? Rengin ikilinin boşanmasını bekliyor. Nevra’ya ne oldu? Bahar 12.bölümde neler yaşanacak? İşte Bahar 12.bölümde yaşanacaklar!
 • Kızılcık Şerbeti 62.Bölümde Neler Olacak?
  Merhaba Kızılcık Şerbeti severler. Fatih’in kıskançlık krizleri tuttu! Görkem bu durumun farkında… Kızılcık Şerbeti 62.bölümde neler yaşanacak? İşte Kızılcık Şerbeti 62.bölümde yaşanacaklar!
 • Pis Yedili Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Show Tv ekranlarında 2011 yılında yayınlanan Pis Yedili dizisi bir dönem ekrana bağlayan dizilerden birisi olmuştu. Bazı isimler günümüzde en çok konuşulan dizilerde en iyi olmayı başardı. İşte Pis Yedili oyuncularının şimdiki halleri.
 • Kavak Yelleri Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  31 Mayıs 2007 tarihinde Kanal D’de yayımlanmaya başlayan Kavak Yelleri 30 Ağustos 2011 tarihinde ekrana gelen “Ve Dünya Bizi Yakınlaştırmak İçin Döndü” isimli 170. bölümü ile final yaparak sona ermişti. Toplam 5 sezondan oluşan Kavak Yelleri oyuncularının şimdiki halleri.