Hindistan’da 2021 Yılına Damga Vuran Filmler

Hindistan'da 2021 Yılına Damga Vuran Filmler

Her yılın sonunda dünyada ve ülkeler bazında yükselen arama trendlerini paylaşan Google, 2021’in en çok merak edilenlerini açıkladı.Google Trendler 2021 yılına damga vuran aramaları yayınlandı. Buna göre Hindistan’da en çok aranan 5 filmi sizler için derledik.

1.Jai Bhim

IMDb 9.4

Bir kabile adamı hırsızlık iddiasıyla tutuklandığında, karısı adaletin sağlanmasına yardımcı olması için bir insan hakları avukatına başvurur.

İlkel bir kabile topluluğundan hamile bir kadın, polis nezaretinden kaybolan kocasını umutsuzca arar. Bir Yüksek Mahkeme avukatı, kocasını bulmak ve onlar için adalet aramak için ayağa kalkar. Adalet için verdikleri savaş başarılı olacak mı?

Ayrıca filmin 1993 yılındaki gerçek bir olaydan uyarlanacağı ve Suriya’nın bir avukat rolünde olduğu belirtildi. Rolü, Irular kabilesinden bir kadın adaleti sağlamak için yasal bir savaşla karşı karşıya kalan emekli Madras Yüksek Mahkemesi Yargıcı ve eski kıdemli avukat K. Chandru’nun gerçek hayatına dayanıyor.

Film Amozon Prime’da da yer almaktadır.

Hindistan’da 2021 yılında en çok ses getiren film olduğu söyleniyor. IMDb’de puanı 9.4 olarak geçen filmin The Godfather’ı geride bırakan bir Hint filmi olması önemli bir ayrıntı.

Filmin türü : Suç ve Dram

Yayın tarihi2 Kasım 2021
çalışma süresi164 dakika [1]
ÜlkeHindistan
DilimTamilce
Başrol Oyuncuları:Suriya,
Lijomol Jose
Manikandan
Rajisha Vijayan
Prakash Raj
Rao Ramesh

2.Shershaah

IMDb 8.7

1999’daki Kargil Savaşı sırasında ün kazanan ve ünlü bir isim haline gelen PVC ödüllü Hintli asker Yüzbaşı Vikram Batra’nın hikayesi.

Hint Ordusu subayı Yüzbaşı Vikram Batra’nın hayatına dayanarak, Hindistan ve Pakistan arasındaki Keşmir’deki 1999 Kargil Savaşı sırasındaki eylemleri nedeniyle Hindistan’ın en yüksek ve en prestijli cesaret ödülü olan Param Vir Chakra ile ölümünden sonra ödüllendirildi.

Tür: Eylem, Biyografi, Dram ve Savaş

Yayın tarihi12 Ağustos 2021 
çalışma süresi135 dakika
ÜlkeHindistan
DilimHintçe
BaşrolSidharth Malhotra
Kiara Advani

3.Radhe

IMDb 1.9

Korkunç gangster Gani Bhai’yi ele geçirdikten sonra, Radhe olarak bilinen ACP Rajveer Shikawat, kasabanın en zengin adamını gizlice suç örgütü yöneteni bulmak için bir insan avına çıkar.

Giderek daha fazla gencin uyuşturucu bağımlısı olduğu ve canına kıydığı Hindistan’da uyuşturucu mafyası artmıştır. Mumbai polisi, şehri temizlemek için işe görevli Radhe’yi geri almaya karar verir. Radhe yakında ekibe katılır ve uyuşturucu işine karşı oldukları için el ele verecek ve şehri temizlemesine yardım edecek. Radhe’nin raporlama memuru komik ACP Avinash Abhyankar, Radhe’nin kredileriyle kaçarken Radhe, Avinash’ın kız kardeşi Dia’yı seviyor ve yaklaşan bir model gibi davranıyor. Uyuşturucu lordu Rana Mumbai’ye çıkan ve insanları uyuşturucu satmaya zorlayan ve yanında çalışan kardeşi Mansur’dan Dilwar’ı öldüren Radhe, aralarında uzun bir kedi fare yarışı başlatan Rana’nın izini sürmeyi başarır.

Filmin bu kadar az IMDb puanına sahip olup aynı zamanda yılın en çok konuşulan filmlerden biri olmasını başrol oyuncularından Salman Khan’ın olmasını göz ardı edemeyiz.

Filmin Türü: Eylem, Suç, Gerilim

Yayın tarihi13 Mayıs 2021 
çalışma süresi109 dakika 
ÜlkeHindistan
DilimHintçe
BaşrolSalman Khan
Randeep Hooda
Disha Patani
Jackie Shroff
Megha Akash

4.Bellbottom

Imdb 6,2

1980’lerin ortalarında bir Hint ticari uçağı teröristler tarafından kaçırıldığında, bir hükümet ajanı 210 rehineyi kurtarmakla görevlendirilir.

Akshay Kumar, gerçek olaylardan ilham alan bu casusluk geriliminde Araştırma ve Analiz Kanadı (RAW) ajanını oynuyor. Hikaye, ‘Bellbottom’ kod adıyla giden bu yıldız gizli ajanı takip ediyor. Bir uçak kaçırıldıktan ve beş yıl içinde yedinci uçak kaçırma olayı olan Amritsar’a indikten sonra, günü kurtarmak için getirilir. Akshay’ın karakteri, 210 rehineyi kurtarmak ve dört korsanı etkisiz hale getirmek için cüretkar bir gizli operasyon planlıyor. Vaani Kapoor karısını oynarken, Huma Qureshi takım üyelerinden biri olarak öne çıkıyor. Lara Dutta, eski başbakan İndira Gandhi olarak neredeyse tanınmaz görünüyor.

Film, Kumar ve Dutta’nın performansı, sanat yönetimi, hızlı anlatımı ve senaryosu, arka plan müziği ve sinematografisi övülerek karışık ve olumlu eleştiriler aldı, ancak aksiyon sahnelerindeki düşük kaliteli VFX çekimlerini ve zayıf doruk noktaları eleştirildi.

BaşrolAkshay Kumar
Lara Dutta
Vaani Kapoor
Huma Qureshi
Yayın tarihi19 Ağustos 2021 
çalışma süresi123 dakika 
ÜlkeHindistan
DilimHintçe

Filmin Türü: Eylem, Gerilim

5.Master

IMDb 7.8

Alkolik bir profesör olan John Duriraj, kendisinden habersiz bir çocuk tesisine öğretmenlik yapmak için kaydolur. Çok geçmeden suçları için çocukları günah keçisi olarak kullanan acımasız bir gangsterle çatışır.

Master, Hindistan’dan bir gençlik reform okulunda üç aylığına öğretmenlik yapmak üzere gönderilen bir profesör olan JD hakkında bir aksiyon filmi. Kendi suç faaliyetlerini örtbas etmek için okulun genç mahkumlarını kontrol eden vicdansız bir adam olan Bhavani ile çatışır.

Tür: Dram

Yayın tarihi13 Ocak 2021
çalışma süresi179 dakika
ÜlkeHindistan
DilimTamilce
başrolVijay
Vijay Sethupathi
 • Aşk Yakar 109.Bölüm Özeti – 26 Temmuz Salı
  Svetlana Belası Dönüyor! Aşk Yakar 109.bölüm özetinde neler olacak? Aşk Yakar 109.bölüm özetinde Mehek, Shaurya’yı hapisten kurtarmak için planını ilmek ilmek işliyor. Mehek ve ekibi Anjali’yi hapse yollamayı başarırken daha büyük bir felaketi uyandırdıklarının farkında …
 • Aşk Yakar 108.Bölüm Özeti – 25 Temmuz Pazartesi
  Mehek Hamile! Aşk Yakar 108.bölümde neler olacak? Aşk Yakar 108.bölüm özetinde Mehek Shaurya’yla kavga eder ve evden ayrılır. Anjali, Mehek’in başını belaya sokar. Mehek’in imdadına Shaurya koşar. Mehek’in hamile olduğu ortaya çıkar. Aşk Yakar 108.bölüm …
 • Aşk Yakar 107.Bölüm Özeti – 24 Temmuz Pazar
  Mehek Anjali’yi Kaçırdı! Aşk Yakar 107.bölümde neler olacak? Aşk Yakar 107.bölüm özetinde Karuna tüm mal varlığını Anjali’nin üstüne devredecek. Mehek ise Anjali’yi kaçırıp bu duruma engel olmaya çalışacak! Aşk Yakar 107.bölüm özeti devam ediyor. Aşk …
 • Aşk Yakar 106.Bölüm Özeti – 22 Temmuz Cuma
  Shaurya ve Mehek Evden Atıldı! Aşk Yakar 106.bölümde neler olacak? Aşk Yakar 106.bölüm özetinde Karua Shaurya ve Mehek’i evden yolluyor. Shaurya cüzdanına kadar her şeyi evde bırakıp ayrılır. Shaurya ve Mehek’i hangi zorluklar bekliyor? Aşk …
 • Aşk Yakar 105.Bölüm Özeti – 21 Temmuz Perşembe
  Aşk Yakar 105. bölüm özetinde Anjali evlendirileceğini öğrendiğinde olay çıkarır. Anjali Karuna ve Mehek’in arasını bozdu. Aşk Yakar 105 bölüm özeti devam ediyor. Aşk Yakar 105. bölüm özetinde ev halkı Anjali’nin evlendirilmesine karar vermişti. Karuna …
 • Kızılcık Şerbeti 33.Bölümde Neler Olacak?
  Kızılcık Şerbeti 33.Bölümde Neler Olacak? Fatih Doğa’ya Seçim Yapma Şansı Bırakmadı! Merhaba Kızılcık Şerbeti severler. Bu hafta sinir katsayınız oldukça yükselecek! Fatih ‘in sırıtışı ekrana yumruk attıracak cinsten. Pemve Fatih küçük Cemre’yi annesinden ayırıp gülücükler saçıyor! Saç baş yolduran bir bölümle daha baş başayız! Kızılcık Şerbeti 33.bölümde neler yaşanacak? İşte Kızılcık Şerbeti 33.bölümde yaşanacaklar!
 • Kısmetse Olur Nihle Kopan Kimdir?
  Kısmetse Olur Nihle Kopan Kimdir? Kısmetse Olur Nihle Kopan Kim? Nihle Kopan Kaç Yaşında? Kısmetse Olur Nihle Kopan kimdir? Kısmetse Olur Aşkın Gücü 2.sezona hız kesmeden devam ediyor. Kısmetse Olur yeni sezon yarışmacıları bir hayli merak ediliyordu. Eve yeni gelin ve damat adayları giriş yaptı. Kısmetse Olur evinin yeni gelin adayı Nihle Kopan. Kısmetse Olur Nihle Kopan kim? Kısmetse Olur Nihle Kopan kaç yaşında? Kısmetse Olur Nihle Kopan ne iş yapıyor? Kısmetse Olur Nihle Kopan burcu ne? Kısmetse Olur Nihle Kopan kimi beğeniyor? Kısmetse Olur Nihle Kopan instagram hesabı ne? İşte Nihle Kopan ile ilgili detaylar…
 • Kısmetse Olur Hasret Şahin Kimdir?
  Kısmetse Olur Hasret Şahin Kimdir? Kısmetse Olur Hasret Şahin Kim? Hasret Şahin Kaç Yaşında? Kısmetse Olur Hasret Şahin kimdir? Kısmetse Olur Aşkın Gücü 2.sezona hız kesmeden devam ediyor. Kısmetse Olur yeni sezon yarışmacıları bir hayli merak ediliyordu. Eve yeni gelin ve damat adayları giriş yaptı. Kısmetse Olur evinin yeni gelin adayı Hasret Şahin. Kısmetse Olur Hasret Şahin kim? Kısmetse Olur Hasret Şahin kaç yaşında? Kısmetse Olur Hasret Şahin ne iş yapıyor? Kısmetse Olur Hasret Şahin burcu ne? Kısmetse Olur Hasret Şahin kimi beğeniyor? Kısmetse Olur Hasret Şahin instagram hesabı ne? İşte Hasret Şahin ile ilgili detaylar…
 • Kısmetse Olur Oğuz Kekin Kimdir?
  Kısmetse Olur Oğuz Kekin Kimdir?, Kısmetse Olur Oğuz Kekin Kim? Oğuz Kekin Kaç Yaşında? Kısmetse Olur Oğuz Tekin kimdir? Kısmetse Olur Aşkın Gücü 2.sezona hız kesmeden devam ediyor. Kısmetse Olur yeni sezon yarışmacıları bir hayli merak ediliyordu. Eve yeni gelin ve damat adayları giriş yaptı. Kısmetse Olur evinin yeni gelin adayı Oğuz Kekin . Kısmetse Olur Oğuz Kekin kim? Kısmetse Olur Oğuz Kekin kaç yaşında? Kısmetse Olur Oğuz Kekin ne iş yapıyor? Kısmetse Olur Oğuz Kekin burcu ne? Kısmetse Olur Oğuz Kekin kimi beğeniyor? Kısmetse Olur Oğuz Kekin instagram hesabı ne? İşte Oğuz Kekin ile ilgili detaylar…
 • Kısmetse Olur Buse Ünlü Kimdir?
  Kısmetse Olur Buse Ünlü Kimdir? Kısmetse Olur Buse Ünlü Kim? Buse Ünlü Kaç Yaşında? Kısmetse Olur Buse Ünlü kimdir? Kısmetse Olur Aşkın Gücü 2.sezona hız kesmeden devam ediyor. Kısmetse Olur yeni sezon yarışmacıları bir hayli merak ediliyordu. Eve yeni gelin ve damat adayları giriş yaptı. Kısmetse Olur evinin yeni gelin adayı Buse Ünlü. Kısmetse Olur Buse Ünlü kim? Kısmetse Olur Buse Ünlü kaç yaşında? Kısmetse Olur Buse Ünlü ne iş yapıyor? Kısmetse Olur Buse Ünlü burcu ne? Kısmetse Olur Buse Ünlü kimi beğeniyor? Kısmetse Olur Buse Ünlü instagram hesabı ne? İşte Buse Ünlü ile ilgili detaylar…

One Comment on “Hindistan’da 2021 Yılına Damga Vuran Filmler”

Comments are closed.