Düşman Başına 100. Bölüm Özeti – 17 Eylül Cumartesi

Düşman Başına 96

Riya’nın Ev Yönetimiyle İmtihanı!

Düşman Başına 100.bölüm özetinde neler olacak? Düşman Başına 100. bölüm özetinde Riya’nın iyi niyeti evdeki masrafların artmasına sebep olmuştu. Kuşya ve Nimmi’nin rahat tavırlarıyla para suyunu çekmeye başlamıştır. Sürpriz bir konuk Riya’nın sınavı olacak? Düşman Başına 100.bölüm özeti devam ediyor.

Düşman Başına 100.bölüm özetinde Riya kutudaki paranın tahminine göre fazla harcandığını görünce şoke olur ve sorgulamak ister. Kuşya’ya neden bu kadar çok para harcandığını sorar. Kuşya festivalin geldiğini ve herkese sari aldığını söyler. Shanti’nin zamanında da bu uygulamayı yaptığını anlatır. Nimmi’nin ise Riya’nın bunu sorguluyor olması hoşuna gitmez. Riya’ya kızmaya başlar. Onu babası üzerinden vurarak doktor ve ilaç harcaması yaptıklarını annesinin bunu yazdırmadığını söyler. Riya, Nimmi’den sakin olmasını ayın bitmesine çok olduğu için kalan parayla idare etmekten endişe ettiğini bildirir.

Nandu’nun Hediyesi! Nandu bir bileklik satıcısı görür. Preeti’yi hayal eder ve ona bilezik taktırır. Nandu, Preeti için bilezik satın alır ve Preeti’nin bilezikleri taktığını hayal eder.

Riya, Kaushalya’ya gider ve ondan özür diler. Gergin olduğunu kendisini anlamasını ister. Kuşya’da Riya’ya hak verir ve sarılırlar. Shanti ise ikisinin arasına nasıl gireceğini düşünür.

Nandu, Preeti’nin odasına bakar. Shivam oraya Nimmi’yi aramak için gelir. Nandu gerilir ve odanın içinde saklanır. Shivam gider. Nandu rahatlar ve Preeti için bilezikleri orada tutar. Preeti odaya gelir ve kapıyı kapatır. Sessizce balkona gider ve saklanır. Preeti gökyüzünü görerek duruyor ve gidiyor. Shivam orada Nandu’yu görür ve burada ne işin olduğunu sorar. Nandu, şınav çekmeye gittiğimi ve ayrıldığımı söylüyor.

Pari annesi Sarla’ya zamanın daraldığını Sharmili’nin Vyom’u evlendireceğini söyler. Pari, Vyom’un yalnızca Preeti ile evlenmesini istiyordur.

Riya, Shivam’ın yanına gider ve onda huzur bulmak ister. Shivam Riya’nın aile içinde orta yolu bulacağını söyler.

Shanti gece Sarla’yı arar. Sarla’ya birçok masrafın olduğunu ve Riya’nın Kaushalya ile nasıl kavga ettiğini, Riya’nın idare edemeyeceğini anlatır. Sarla bunun harika bir haber olduğunu söyler ve annesine sıradaki planını sorar.

Düşman Başına 100. Bölüm Özeti Devam Ediyor

Yanan Yatak! Kaushalya uyanır ve evin dışında biraz duman görür. Raghav’ı çağırır ve ondan hızlı gelmesini ve orada bir şeylerin yandığını görmesini ister.
Herkes oraya gelir. Raghav, Shanti’nin yatağının nasıl yandığını sorar. Shanti yiyecek almaya gitmiştir. Nimmi Preeti’ye bunu Shanti’nin yaptığını söyler. 

Büyükbabanın Gelişi! Shanti gelir ve yatağının yandığını görmelerini ister. Shanti Kuşya ve Riya’yı işaret eder. Raghav, Riya’nın bunu neden yakacağını sorar. Yaşlı bir adam gelir ve bu dram nedir diye sorar, burası ataların yatağıdır der. Shanti onu duyunca çömleği düşürür. Adam bunun iyiye işaret olmadığını söyler. Shanti ve herkes şok olur.  Raghav, Tau ji’yi karşılar. 

Tau ji, Riya’yı kutsar. Shanti’ye kızar ve bütün bunlardan hoşlanmadığını, o yatak neden yanıyor diyerek sert bir ifadeyle Shanti’ye hesap sorar. Raghav lafa girmeye çalışınca Dadda ji, sana sorduğumda bana cevap ver der. Shanti’nin dili tutulur ve Nimmi güler. 

Shivam Riya’ya gelen kişiyi anlatmaya başlar. Köyde kalan Raghav’ın büyükbabası olduğunu söyler. Yılda bir kez aileyi görmeye geliyor. Shivam büyükbaba için yeni bir yatak alınması gerektiğini söyler. Riya yeni yatağın masraflı olacağını söyler. Bu yüzden kendi odalarında yatmasını ister.

Büyükbaba evdeki kızların batılılar gibi giyindiğini Shanti’nin gelenekleri neden uygulatmadığını sorar. Shanti’yi azarlar ve Shanti’nin evi iyi yönetemediğini söyler. Nimmi ise Shanti’nin azarlanmasıyla eğlenir.

Yeni Masraflar! Büyükbaba yatağın bir an önce gelmesini ister. Raghav, Shivam’dan hemen sipariş vermesini ister. Riya ise iyice streslenir. Acil yatak siparişinin daha pahalıya mal olacağını söyler. Shivam onu susturur. Shanti ise istediğini elde etmiş gibidir.

Nandu, Preeti’nin odasına gelir. Preeti’nin bilezikleri kontrol etmediğini ve kutuyu açık tuttuğunu görür. Preeti gelir ve tekrar saklanır. Preeti bilezikleri görür ve bunu buraya kimin sakladığını, Mohit’in tekrar geldiğini düşünerek endişelenir.

 Preeti Nimmi’ye bilezikleri gösterir. Kimin odalarına kadar girip bunları koyabileceğini tartışırlar. Preeti bunu Mohit’in yapmış olabileceğini söyler. Nandu, Preeti’nin Mohit adını ne zaman unutacağını düşünür. 

Pari, Sarla’ya Sharmili’yi alacağını ve sonra onu Preeti ile tanıştıracağını söyler. Sarla acelen ne diye sorar. Pari, Preeti evine gelirse para yağacağını söyler.

Raghav gelir ve marangozla konuştuğunu söyler. 7000 rupi istediğini haber verir.  Raghav, Riya’dan hızlı para vermesini ister.

Büyükbabanın dikkatini Shanti’nin yönetimi neden Riya’ya verdiğini onun toy ve genç olduğu bunun yerine Kuşya’ya vermediğini sorgular. Raghav’ın gelininden para istediğini söyler. Büyükbaba Riya’ya evde buğdaya çok ihtiyaç varsa  nasıl alacaklarını sorar. Shanti Kuşya’ya yardım etmemesi için kaş göz yapar.  Shanti, sadece büyükbabanın Riya’yı azarlayabileceğini düşünerek gülümsemeye başlar.

Para Suyunu Çekti! Riya parayı kontrol eder ve sadece 1000 rupi alır. Bu parayla nasıl idare edeceğini düşünür. Shivam gelir ve puja eşyaları almak için 500 rs ister. Riya, o zaman sadece 500 rs kalacağını, tüm ayı nasıl yöneteceğini sorar. Shanti’nin gerçekten çok iyi idare ettiğini söyler. 

Riya, Anupam ile konuşur. Babasına finans sorununu anlatıyor. Shanti ve Kaushalya’nın anlamadığını, ev giderlerinin farklı olduğunu söylüyor.

Kaushalya, Preeti’nin bileziklerini görür ve bilezikleri nasıl aldığını sorar. Nimmi, Shivam’ın almış olabileceğini söyler. 

 Shivam, Kaushalya’dan 500 rs ister. Riya’dan Nandu’ya para vermesini ister. Riya parasız eve nasıl koşacağını düşünür. Shanti, kutuda ne kadar para kaldığını kontrol etmeyi düşünür, Riya’nın yüzü sararır, paranın bittiği anlamına gelir.

 Shanti, Riya’nın köri kasesine biraz pul biber ekler. Nimmi ve Preeti, Shanti’nin yaptığı yemekleri çok severler. Riya onu çok baharatlı bulur ve öksürür. Dadda ji, Shanti için küpeler alır ve şimdi ne yapacağını sorar. Sarla almayı düşünüyor. Dadda ji, Kaushalya’dan onu saklamasını ister. Shanti ve Sarla sinirlenir.

Riya’nın baharattan gözleri dolar. Büyükbaba neyi olduğunu sorar. Riya yemeğin baharatlı olduğunu savunur. Çünkü Shanti Riya’nın tabağına baharat atmıştır. Büyükbaba Riya’nın tabağındaki yiyeceğin tadına bakmak ister. Sarla hemen kaseye su döker. Shanti edişelenir.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • Yerli Bilim Kurgu Filmine Hazır Olun!
  Türkiye’nin ilk sürdürülebilir film girişimi olan, iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzünün yaşanılmaz hale geldiği gelecekte geçen Bir Zamanlar Gelecek: 2121, 28 Haziran 2024 tarihinde vizyona girecek.
 • Final Yapacak Diziler Belli Oldu!
  Sezon sonuna sayılı haftalar kaldı ve sevdiğimiz dizilere veda zamanı geldi çattı. Sevilen dizilerin bir kısmı gelecek sezon onayı alırken bir kısmının da fişi çekildi. Zayıf senaryolar, günü değişen diziler ve zamanla reyting kaybına uğrayanlar… Bu senenin tutunamayan o dizileri…
 • Divane Gönlüm Dizisi Başlıyor!
  Merhaba Pakistan dizisi severler.  Kanal 7 ekranlarında yepyeni bir hikaye başlıyor! Pakistan’ın ünlü oyuncuları Danish Taimoor ve Hiba Bukhari’nin başrollerini paylaştığı “Deewangi” dizisi “Divane Gönlüm” adıyla Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Divane Gönlüm, siyah ve beyaz kadar farklı hayatlara sahip iki gencin yollarının kesişmesiyle birlikte yaşanan aşk öyküsünü konu ediyor. Divane Gönlüm ne zaman başlayacak? Divane Gönlüm konusu ve oyuncuları kim? Divane Gönlüm kaç bölüm sürecek?
 • Yeni Başlayacak Diziler
  Yeni hikayelerin ve unutulmaz karakterlerin dünyası, televizyon dizileriyle her sezon yeniden canlanıyor. Heyecanla beklenen ve izleyicileri ekrana kilitleyen yeni dizilerin tanıtımıyla birlikte, seyir zevkine yepyeni bir boyut katılıyor. Bu heyecan verici döneme, ışıltılı yıldızlar ve büyüleyici senaryolar eşlik ediyor. Yeni başlayacak dizilerle ilgili merakla beklenen haberler ve ipuçları, şimdiden dizi severleri heyecanlandırıyor.
 • Bahar 12.Bölümde Neler Olacak?
  Merhaba Bahar dizisi severler. Bahar, Timur’dan boşanmayı başarabilecek mi? Rengin ikilinin boşanmasını bekliyor. Nevra’ya ne oldu? Bahar 12.bölümde neler yaşanacak? İşte Bahar 12.bölümde yaşanacaklar!


Bir yanıt yazın