Düşman Başına 1. Bölüm Özeti – 10 Haziran Cuma

Düşman Başına 1

Shivam ve Riya Tanışır!

Düşman Başına 1.bölüm özetinde Riya ve Shivam tanışıyor. Riya Shivam’dan etkileniyor. Riya aşkına karşılık bulacak mı? Düşman Başına 1.bölümde neler olacak? Düşman Başına 1.bölüm özeti devam ediyor.

Riya, arkadaşı Bunty ile yemek yer. Aşka dair bazı yazılar okur. Her okuduğu yazıda o gün gördüğü genç delikanlıyı düşünür. Riya Shivam’ı düşünürken dalar. Bunty röportaja geç kaldıklarını söyler. Riya kendisine gelir.

Düşman Başına Hint dizisi başlıyor. Düşman Başına 1.bölüm özetinde neler olacak? Yeni başlayan bu serüvende bizleri neler bekliyor olacak?

Kaushalya evin gelini mutfakta jalebi yapıyordur. Dizinin esas kadını otoriteri Shanti görünür. Shanti gelini Kaushalya’ya jalebilerin az olduğunu ve güzel yapamadığından yakınır. Kaushaya ne yapsa Shanti’ye kendini beğendiremez.

Ayrıca Hint dizilerinden artık aşina olduğumuz bir konu var ki evin hesap kitap işlerine kaynana bakıyordur. Oğlu Raghav gelmeden önce Kaushalya’dan hesapları vermesini ister. Shanti Nimmi’den yani Kaushalya’nın kızından hesap makinesini açmasını ister. Shanti hesap yaparken Kaushalya biraz daha para ister. Çünkü her şeyin maliyeti artmıştır. Shanti kızar ve hesabın eksik çıktığını asıl Kaushalya’nın para vermesini ister.

Sarla eve gelir. Shanti’nın dayanamadığı biricik kıza. Nimmi Sarla’yla alay eder. Sarla’nın gözüne masadaki atıştırmalıklar takılır. Bugün özel bir gün mü diye sorar. Bugün Preeti’nin ilk maaş günüdür. Kaushalya kızı Preeti’ye aarti yapmak ister. Shanti ona engel olup kızı Sarla’nın aarti yapmasını uygun bulur. Preeti tüm maaşını Shanti’ye verir.

Düşman Başına 1. Bölüm Özeti Devam Ediyor

Raghav eve gelir ve evin isim panosundaki tozu temizler. Sarla, helvanın güzel olduğunu söyler. Raghav ise güzel helvanın kokusunu km ötelerden almıştır.

Sırada Shivam vardır. O ise kriket maçındadır. Shivam kahramanca bir giriş yapar ve takımını kazandırır. Böylece herkes sevinçle Shivam’a sarılır.

Shanti hesap kitap işini tamamladıktan sonra sıra dağıtmaya gelir. Nimmi ve Shivam’a 500 rupi uzatılınca çocuklar bu parayı beğenmez. Shanti ise onları kuzenleriyle kıyas yapıp para kazandıklarını söyler.

İlk Karşılaşma! Sırada esas kızımız Riya’nın girişi vardır. Riya otobüs durağında arkadaşıyla aşk üzerine sohbet eder. Bu sırada arkadaşının çantası çalınır. Riya bisikletle giden Shivam’dan yardım ister. İkili hırsızın peşine düşer. Riya Shivam’dan daha hızlı olmasını söyler. El ele tutuşurlar. Hırsızı yakalayan Shivam yakasına yapışır. Riya hırsıza vuracakken Shivam’ın kafasını yaralar. İkili uzun uzun bakışmaya başlar.

Riya Shivam’dan özür dilemeye başlar. Ona hediye olarak mango uzatır. Shivam teşekkür eder. Arkadaşı Riya’ya iyi olup olmadığını sorar. Riya “evet diyor ama ilk görüşte aşk gibi hissettim.”

Raghav karısı Kaushalya’ya övgüler dizer. Öte yandan Shivam eve mangoyla gelir. Shanti parası olmadığı halde bunu nasıl aldığını sorar. Shivam zor kazanılan bir parayla aldığını söyler. Kaushalya’nın hemen gözleri dolar. Kızlar abilerinin elinin çizilmiş olduğunu fark eder. Shivam ise vahşi bir kedinin çizdiğini söyleyip gülümser.

Shivam babaannesinin gözüne görünmeden dışarı çıkar. Kardeşi Nimmi abisinin peşinden gider ve sahte bir sınav sonuç belgesi hazırlamasını ister. Çünkü Nimmi de babaannesine hesap vermekten çekiniyordur. Sınav sonuçlarının açıklandığını öğrenen Shanti Nimmi’yi çağırır. Sarla gelir ve kızının yüksek puan aldığını birinci lige girdiğini söyler. Sarla Kaushalya’ya hava atar. Ayrıca kızını okutmak için paraya itiyacı olduğunu söyler. Shanti hemen atlayarak onlara destek olacağını vurgular. Nimmi ise buna gerek olmadığını yüksek puan aldığı için burslu okuyacağını söyler. Sarla ise sinirlenir. Nimmi’nin yalanını ortaya çıkarır. Nimmi’nin düşük bir puan aldığı ortaya çıkar. Nimmi ise Sarla’nın kızı Pari’nin hırsızlık yaptığını ve işten aldığını söylemesiyle ortalık karışır.

Düşman Başına 1. Bölüm Özeti – 10 Haziran Cuma Günü Neler Olacak?

Sarla hemen evi terk etmeye koyulur. Shanti engel olmaya çalışır ve Kaushalya’dan durdurmasını ister. Kaushalya Sarla’nın ayaklarına kapanır. Sarla duygu sömürüsü yaparak ilaçlar içip bayılır.

Riya, arkadaşı Bunty ile yemek yer. Aşka dair bazı yazılar okur. Her okuduğu yazıda o gün gördüğü genç yakışıklı Shivam’ı düşünür. Riya Shivam’ı düşünürken dalar. Bunty mülakata geç kaldıklarını söyler. Riya kendisine gelir.

Shivam ve Riya mülakatta karşılaşırlar. Riya Shivam’a gülümser. İkisi de mülakatları geçer ve bir takım olarak işe başlarlar.

Sarla ise doktor kontrolünden geçer. Doktor hiçbir şeyi olmadığını söyler. Nimmi Sarla’nın uyku yerine vitamin ilaçları aldığını anlar ama olayları büyütmemek için bir şey söylemez. Shrivastav ailesi düğüne davet edilmiştir. Riya Shivam’ın düğüne davet edildiğini duyunca hemen o düğüne gitmek için arkadaşıyla plan yapar.

Shivam ise Riya’yı düğünde görünce şaşırır. Ayrıca aile bireylerinin işe girdiğinden haberleri yoktur. Parayı onlara kaptırmamak için saklamak istiyordur. Riya düğünde Shanti’yle çarpışır ve Shanti’nin terliği yırtılır. Shanti Riya’dan hoşlanmaz. Ayrıca Riya Shivam’la karşılaşınca Riya’nın üzerine pasta dökülür. Shivam ona yardım etmeye çalışırken dedikodular baş gösterir. Kadınlar Shanti ve Kaushalya’ya yeni gelinleri için hayırlı olsun dileklerinde bulunur. Bunun neticesinde Shivam Riya’nın iş arkadaşı olduğunu açıklamak zorunda kalır.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın…

Merak Ediyorsan Tıklaman Yeterli

Bir yanıt yazın