Can Yoldaşım 298.Bölüm Özeti – 24 Mayıs Salı

Can Yoldaşım 298

Sandiya Polislikten İstifa ETTİ! Suraj’ın Yerine GEÇECEK!

Can Yoldaşım 298. bölüm özetinde Suraj’ın sakatlığı tüm aileyi üzmüştü. Onun yokluğunda tüm işler kardeşlerine kalmış ancak bu durum ailede kırılmalara sebep olmuştu. Suraj’ın yerini doldurmak oldukça zordu. Nitekim Chavi bozuk tatlılarla dükkânın tüm itibarını yok etmişti. Peki 298. Bölümde bizleri neler bekliyor? Can Yoldaşım 298.bölüm özeti devam ediyor.

Suraj çok üzüldü! Chavi’nin hatası yüzünden müşteriler hakaretler edip dükkanı terk eder. Tüm bu anları gören Suraj oldukça üzgündür. Müşterilerinin ona ve dükkanına olan saygısı resmen yok olmuştur. Bu olaydan sonra Suraj derin bir sessizliğe gömülür. Sandiya onun bu halinden çok endişelenir.

Tüm bunlara sebep olan Chavi ise Santoş tarafından azarlanır. Santoş Chavi’ye demediğini bırakmaz. Ona hakaretler savurur, tokat atar ve konaktan gitmesini ister. Santoş’un bu sert tavrının nedeni tamamen Suraj’dır. Dükkanın onun için önemini bilen Santoş oğlunun onlara emanetine sahip çıkamamıştır. Sandiya ise Santoş’u biraz sakinleştirerek olayları düzeltmeleri gerektiğini söyler.

Sandiya’nın zorlu görevi! Santoş ve Sandiya dükkanı tekrar ayağa kaldıracak çözümü sonunda bulurlar. Suraj her yıl tapınak törenleri için tatlı yapar. Bu yılda dükkan tatlıları yaparak herkese kendini ger kanıtlayabilir. Santoş ve Sandiya soluğu tapınakta alır. Bu teklifi sunarlar. Ancak dükkanda yaşananlar buraya kadar gelmiştir. Bozuk tatlılar satıldığı için tapınak Suraj’ın dükkanından almak istemez.

Üstelik Chavi’nin ihaneti işleri daha da karıştırır. Rakip tatlıcıya Sandiya’nın planını anlatır. Rakip tatlıcı ajanlığı karşılığında Chavi para verir. Ardından o da tapınağa giderek tatlı işini almak ister. Burada Sandiya’nın doğru stratejisi ona bir şans doğmasını sağlar. Sandiya, Suraj’ın eşi olarak onun yerine geçtiğini söyler, bu yüzden tatlıları ben yapacağım der. Görevli 14 gün içinde tatlıları beklediğini söyler. Yemek yapmakta bile zorlanan Sandiya şimdi 14 gün içinde tatlı yapmalıdır.

Sandiya’nın istifası! İki hafta içinde kendini kanıtlaması gereken Sandiya oldukça gergindir. Bu durumun üstesinden gelmek elbette hiç kolay olmayacaktır. Sandiya’nın ilk kararı Chavi’nin evden gidişini engellemek olur. Santoş, Sandiya’nın bu tutumuna şaşırır. Sandiya kendisi gibi değil Suraj gibi düşündüğünü söyler. O burada olsa kardeşinin konaktan gönderilmesini istemezdi der.

Sandiya giderek kendini Suraj’ın yerine koymaya devam eder. Buna yönelik ikinci adımı ise oldukça büyük ve çarpıcı olur. Sandiya karakola giderek istifa talebini iletir. Görevi bırakıp ailesi ile ilgilenecektir. Santoş bu karar karşısında şoke olur. Amir Sandiya’ya uzun bir izin vermek ister. Kafasını toplamasını söyler. Ancak Sandiya istifa etmekte bir hayli kararlıdır.

Polislik bitti! Sandiya şapkasını, silahını ve rozetini çıkarır.  Tüm bunları yaparken Sandiya’nın elleri titrer. Polis olmak için yaptığı mücadeleyi hatırlar. Verdiği onca emek, babasına verdiği sözler. Kısaca tüm bu anlar Sandiya için hiç kolay olmaz.

Aynı şekilde Santoş’ta perişan olur. En başta Sandiya’nın polis olmasına karşı çıkarken şimdi tam tersi hareket ediyordur. Onun polisliği bırakmamasını istiyordur. Santoş, Sandiya’ya karşı yaptığı kötü davranışları anımsar ve üzülür. Tüm bu durum onu çok ama çok üzmüştür.

Gerçeği gizleyecek! Bu esnada Ved ve Suraj ise eski albümlere bakarlar. Ved annesinin polis olma sürecini sorar. Suraj annesinin hiçbir zaman vazgeçmediğini ve hep çok çalıştığını anlatır. Onun başarısının sırrı bu der. Sandiya gibi bir anneye sahip olduğu için gurur duymasını söyler.

Sandiya ise gözyaşları içindedir. Suraj ve Ved onu arayarak konuşurlar. Suraj polis olduğu için kendisi ve Ved’in gururlandığını anlatır. Sandiya bu sözlerle bir kez daha yıkılır. Telefonu kapattıktan sonra gözyaşlarına boğulur. Sandiya, Santoş’a tüm bu olanları saklamasını söyler. Suraj’ın bu durumdan haberi olmamalıdır. Santoş üzgün şekilde bu anlaşmayı kabul eder.

 • Pis Yedili Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Show Tv ekranlarında 2011 yılında yayınlanan Pis Yedili dizisi bir dönem ekrana bağlayan dizilerden birisi olmuştu. Bazı isimler günümüzde en çok konuşulan dizilerde en iyi olmayı başardı. İşte Pis Yedili oyuncularının şimdiki halleri.
 • Kavak Yelleri Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  31 Mayıs 2007 tarihinde Kanal D’de yayımlanmaya başlayan Kavak Yelleri 30 Ağustos 2011 tarihinde ekrana gelen “Ve Dünya Bizi Yakınlaştırmak İçin Döndü” isimli 170. bölümü ile final yaparak sona ermişti. Toplam 5 sezondan oluşan Kavak Yelleri oyuncularının şimdiki halleri.
 • Selena Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  2006 yılında izleyicilerle buluşan ve Türk televizyon tarihine iz bırakan fantastik kurgu ve komedi dizisi Selena, ekranlara geldiği dönemde büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Başrollerini Sinem Kobal, Cansu Demirci, Gizem Güven ve Dilara Kurtulmuş’un paylaştığı dizi, 3 sezon boyunca seyircileri büyülemiş ve 2009’da 104. bölümüyle unutulmaz bir final yapmıştı. 18 yıl sonra Selena oyuncuları ne yapıyor?
 • Yılan Hikayesi Dizisi Oyuncuları 25 Yıl Sonra Nasıl Görünüyor?
  Yalnızca iş arkadaşlarının Memoli’si, E be köylü kızı Zeyno, Rambo, Avni, Belgin, Kürşat, Gülsüm ve Başkomiser Kemal… İşte bu karakterlerin hayatımıza tam 25 yıl önce girmiş. Şimdilerde Yılan Hikayesi oyuncuları nasıl görünüyor merak ediyor musunuz? Yılan Hikayesi Oyuncularının şimdiki halleri…
 • Bir Zamanların Efsanesi Vahşi Güzel Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Bir dönemin efsane pembe dizisi Vahşi Güzel’i unutmak mümkün değil. Mila ve Ivo o zamanlar favori çiftimizdi. Takvimler 2001 gösterdiğinde Türk televizyonunu pembe diziler ele geçiriyordu. Ana haberden hemen önce yayınlanan Vahşi Güzel çok konuşulan jenerikte esas kızımızın top sektirmesi meşhurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir