Can Yoldaşım 283.Bölüm Özeti – 9 Mayıs Pazartesi

Can Yoldaşım 285

Sandiya Gerçeği ÖĞRENDİ! Bakan Puru TERÖRİST!

Can Yoldaşım 283. bölüm özetinde Sandiya tüm hatasını itiraf etmiş ve halkın büyük tepkisini çekmişti. Polis ve bakan ise Sandiya’ya düşman olmuştu. Sandiya ona yardım etmek isteyen biri tarafından kaçırılmış ancak baygın olduğu için gerçeği öğrenememişti. Peki 283. bölümde bizleri neler bekliyor? Can Yoldaşım 283.bölüm özeti devam ediyor.

Sandiya büyük tehlikede! Sandiya’yı kaçıran kişi onu konteynıra saklar. Ancak Bakan Puru ve adamları Sandiya’yı bulur. Onu öldürmek için eline büyük bir fırsat geçmiştir. Sandiya’nın onu ve teşkilatı zor duruma düşürmesi hiç ama hiç istemeyeceği bir durumdur. Bu esnada Sandiya’yı kaçıran gizemli kişi polise haber verir. Sandiya’nın hayatının tehlikede olduğunu söyler. Amir ve Suraj koşarak adrese gider.

Bu esnada Puru silahını Sandiya’ya doğrultmuş ateşlemek için tetiktedir. Suraj Sandiya diye yukarı koşarken silah ateşlenir. Herkes paniğe kapılır. Ancak bu ateşte vurulan Sandiya değil Puru olur. Sandiya’yı kaçıran kişi Puru’yu uzaktan vurarak engellemiş ve Sandiya’nın zarar görmemesini sağlamıştır. Sandiya acilen Hastaneye götürülürken Puru çok öfkelidir!

Ev halkı tepkili! Paru, Sandiya’yı elinden kaçırdığı için üzgündür. Sandiya’ya kendi korumalarını vermek ister. Böylelikle bu gizemli adamın tekrar Sandiya’ya ulaşmasını engelleyecektir. Ancak Sandiya korumaları reddeder. Onu kurtardığı için teşekkür ederek hastaneden ayrılır.

Sandiya eve gittiğinde ise onu asık ve öfkeli yüzler bekler. Vikram başta olmak üzere herkes tepkilidir. Sandiya’nın hatası yüzünden kimse dışarı çıkamıyordur. Herkes onlarla dalga geçiyordur. Santoş’ta Sandiya ile konuşmaz. Ancak Sandiya yaptıklarının yanlış olmadığını anlatır. Bunları anlatmasaydım Arzo haksız yere terörist olarak yargılanacaktı der. Santoş’un geçmişte yaşadığı travmayla yüzleşmesini sağlar. Sandiya’nın tüm bu konuşması etkili olur. İkili birbirine sarılır.

Kariyeri tehlikede! Sandiya ve Santoş birbirilerine sarılırken bir memur gelir ve Sandiya’yı götürür. Sandiya hakkında soruşturma açılmış ve sorguya alınmıştır. Sandiya kurul tarafından sorgulanır. Görevi kötüye kullanma ve kasten adam öldürmeye teşebbüs suçlamaları yapılır. Sandiya savunmasını verir. Soruşturma ekibinin başındaki adam ise Sandiya’ya Arzo’nun yaşaması için dua et der. Aksi takdirde idama bile mahkum edilebileceğini söyler.

Tam bu esnada Arzo ise ölüm kalım savaşı verir. Birkaç defa kalbi durur. Ancak Arzu güçlü bir kadındır ve pes etmez. Doktorların müdahalesi sonrası kalbi çalışır. Girdiği komadan da çıkar. Sandiya görevden alındığı için Arzo ile görüştürülmesine izin verilmez. Ancak Sandiya aile üyesi olarak Arzo’nun yanına girmeyi başarır. Ona karakoldan neden kaçtığını sorar.

Notta ne yazıyor! Arzo konuşamadığı için kağıda yazarak iletişim kurmak ister. Sandiya, Arzo’nun yazdığı kağıdı alır ancak okuyamaz. Urduca yazıyordur. Sandiya kağıdı amirine götürür. Bir çevirmen gelir ve kağıtta yazanları okur. Kağıtta Arzo’nun terörist olduğunu itiraf ettiği yazılıdır. Sandiya şok olur. Kâğıdı birinin değiştirdiğini düşünür. Nitekim düşündüğü gibi hastanede hemşire kağıdı değiştirmiştir.  

Tüm bunları yaptıran Puru’dur. Puru Arzo’nun ortadan kaldırılmasına karar verir. Hastaneye sahte doktor sokarak Arzo’nun işini bitirme planı yapar. Ancak gizemli kişi yine ortaya çıkar. Arzo’nun yanına giderek onu kaçırmak ister. Tam bu esnada Sandiya adamı basar. Ona kim olduğunu sorar. Adam tüm bildiklerini anlatarak Sandiya’ya seni ve Arzo korumak için geldim der. Bunu kanıtlayacağını da söyler.

Sandiya gerçeği öğrendi! Sandiya nasıl kanıtlayacaksın der? Gizemli kişi odaya giren hemşireyi beklemelerini ister. Hemşire geldiğinde ise onu köşeye sıkıştırarak konuştururlar. Hemşire her şeyi itiraf eder. Bakan Puru’nun emriyle kağıdı değiştirdiğini ve şimdi de Arzo öldürmek için geldiğini söyler. Sandiya şoke olur.

Hemşire kağıtta yazanları da Sandiya’ya anlatır. Arzo karakolda isyancıların yakalanan adamın konuşmasını duymuştur. Bu konuşmada Bakan Puru’nun da isyancılara yardım ettiğini öğrenmiştir. Arzo Sandiya’ya yardım için karakoldan kaçmıştır.

 • Pis Yedili Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Show Tv ekranlarında 2011 yılında yayınlanan Pis Yedili dizisi bir dönem ekrana bağlayan dizilerden birisi olmuştu. Bazı isimler günümüzde en çok konuşulan dizilerde en iyi olmayı başardı. İşte Pis Yedili oyuncularının şimdiki halleri.
 • Kavak Yelleri Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  31 Mayıs 2007 tarihinde Kanal D’de yayımlanmaya başlayan Kavak Yelleri 30 Ağustos 2011 tarihinde ekrana gelen “Ve Dünya Bizi Yakınlaştırmak İçin Döndü” isimli 170. bölümü ile final yaparak sona ermişti. Toplam 5 sezondan oluşan Kavak Yelleri oyuncularının şimdiki halleri.
 • Selena Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  2006 yılında izleyicilerle buluşan ve Türk televizyon tarihine iz bırakan fantastik kurgu ve komedi dizisi Selena, ekranlara geldiği dönemde büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Başrollerini Sinem Kobal, Cansu Demirci, Gizem Güven ve Dilara Kurtulmuş’un paylaştığı dizi, 3 sezon boyunca seyircileri büyülemiş ve 2009’da 104. bölümüyle unutulmaz bir final yapmıştı. 18 yıl sonra Selena oyuncuları ne yapıyor?
 • Yılan Hikayesi Dizisi Oyuncuları 25 Yıl Sonra Nasıl Görünüyor?
  Yalnızca iş arkadaşlarının Memoli’si, E be köylü kızı Zeyno, Rambo, Avni, Belgin, Kürşat, Gülsüm ve Başkomiser Kemal… İşte bu karakterlerin hayatımıza tam 25 yıl önce girmiş. Şimdilerde Yılan Hikayesi oyuncuları nasıl görünüyor merak ediyor musunuz? Yılan Hikayesi Oyuncularının şimdiki halleri…
 • Bir Zamanların Efsanesi Vahşi Güzel Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Bir dönemin efsane pembe dizisi Vahşi Güzel’i unutmak mümkün değil. Mila ve Ivo o zamanlar favori çiftimizdi. Takvimler 2001 gösterdiğinde Türk televizyonunu pembe diziler ele geçiriyordu. Ana haberden hemen önce yayınlanan Vahşi Güzel çok konuşulan jenerikte esas kızımızın top sektirmesi meşhurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir