Can Yoldaşım 2. Bölüm Özeti – 1 Ağustos Pazar

Sandhya Patlamada AİLESİNİ KAYBETTİ!

Can Yoldaşım 2.bölüm özetinde neler olacak? Can Yoldaşım 1 Ağustos Pazar fragman ve özeti yayında! Can yoldaşım dizisinde Soraj ve Sandhya’nın tesadüflerle başlayan karşılaşmalarını anlatmıştık. Ayrıca ikilinin ne kadar çalışkan ve birbirlerine benzediğini de görmüştük! Can Yoldaşım dizisi 2.Bölüm özeti devam ediyor.

Yeni gelin zorlu çıkıyor! Bhabo yeni gelini için güzel sürprizler peşinde. Ona deniz ürünleri ile güzel yemekler yapmak ister. Hatta Bhabo Soraj’ın bu konuda pinti davranmasına da kızar. Soraj’ın pinti davranma sebebi ise epey mantıklıdır. Çünkü maddi durumları pekte iyi değildir.

Bhabo bu denli iyi düşünceler içinde olsa da gelini pekte o kafada değildir. Kavita Sorraj’dan etkilenmiştir, evet onunla evlenmekte istiyordur. Ancak onun ailesinden hiç memnun değildir. Biran önce buradan ayrılmaları ve yeni bir yere taşınmalarını düşler. Bhabo kendisine bakacak bir gelin ararken oldukça yanlış bir karar verdiğinden habersizdir.

Gönlü zengin Sandhya! Soraj çin kötü giden durum Sandhya içinde benzerdir. ABD gitmek için tutturan abisi bu konuda ailesine baskı yapar. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen abisinin bu baskısı Sandhya’yı epey üzmüştür.

Ancak iyi yürekli kızımız kendini feda etmeye hazırdır. Abisi ve yengesinin yurt dışına gitmesi için kendi hayallerini öteleyecek bir kara verir. Eğitimi için biriktirdiği parayı onlara verecektir. Sandhya’nın bu kararını anne ve babası takdir eder.

Soraj annesinin gönlünü aldı! İyi yürekli Sandhya gibi Soraj’da oldukça temiz kalplidir. Bu yüzden annesinin gönlünü almak için elinden geleni yapar. Bhabo’nun başta mücevherle olmak üzere tüm kıskançlıkları için ona yalvarır.

Bhabo ise oğlunun bu denli onun üzerine düşmesinden sonra yumuşar. Suraj’ın onu asla bırakmayacağından emindir. Anne ve oğul yine mutlu olur.

Büyük patlama! Diğer tarafta Sandhya okula gitmek için çıkarken ailesi de pazara gider. Abisi ve yengesi de vize işlemleri için dışarıdadır. Tüm aile dışarıdayken polis duyuru yapar. Bir bomba ihbarının olduğu hakkında halka haber verir.

Sandhya ve ailesi arabayla giderken ortalığın gayet sakin olduğunu görürler. Hiçte büyük bir olay çıkacakmış gibi bir durum yoktur. Ancak yoğun trafik Sandhya’yı çileden çıkarır. Okula yetişmek için ailesinden izin alarak yürümeye başlar. Yolda Sandhya tafiğe neden olanın Suraj’ın dükkanın önündeki kamyonet olduğunu görür ve onlara kızar.

Sandhya okuluna gider. Bu arada Bhabo ve diğerleri ise duydukları haberle endişelenir. Pazar yerinde büyük bir patlamanın olduğunu öğrenmişlerdir. Bhabo , Soraj’ın da orada olduğunu bildiği için korkar. Bu esnada okulda olan Sandhya’da patlama haberini duyar.

Sandhya ailesini kaybetti! Anne ve babasını en son Pazar yerinde bırakan Sandhya patlamadan dolayı çok endişelenir. Hemen telefonla babasını arar ancak ona ulaşamaz. Diğer tarafta Sadnhya’nın anne ve babası patlamadan ağır yaralı şekilde hastaneye kaldırılmıştır. Doktorlar ikiliye müdahale ederken Sadnhya’nın annesi daha fazla dayanamaz ve hayatını kaybeder.

Sandhya’nın babası ise yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyordur. Sandhya yaşananlardan abisi aracılığıyla haberdar olur. Ancak henüz annesini kaybettiğini bilmiyordur. Diğer tarafta Soraj ise eve döner ve ailesi rahat bir nefes alır.

Sandhya için ise işler oldukça kötü ilerler. Ameliyathane dışında abisi ile beraber dualarla beklerler. Doktor uzun bir ameliyattan sonra dışarı çıkar ve acı haberi verir. Sandhya’nın babası yoğun çabalara rağmen kurtulamamıştır. Sandhya aldığı bu kötü haberle adeta yıkılır.

Sandhya ölen ailesi için cenaze törenlerine başlarken durumu oldukça kötüdür. Diğer yandan Soraj’ın kurtulması ile Bhabo ve diğerleri tam Sandhya’nın tam tersi mutluluk içindedir. Birbirinin tam tersi duygular içinde olan bu iki kişi tapınakta birbirlerinden habersiz yan yana geçerler. Sandhya için gelecek bilinmez şimdi ise acı doluyken Soraj için bulunduğu an mutluluk verici gelecek ise aydınlık doludur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir