Can Yoldaşım 147. Bölüm Özeti – 24 Aralık Cuma

Can Yoldaşım 147

Dedektif Sandiya Gelinliği Çalan Hırsızı Bulacak Mı?

Can Yoldaşım 146. bölüm özetinde Sadniya’nın gözünde hasar olduğu ortaya çıkmıştı. Ayrıca Chavi’nin kayıp ayakkabıları da Mena’nın annesini çantasında bulunmuştu. Peki 147. Bölümde bizleri neler bekliyor? Can Yoldaşım 147.bölüm özeti devam ediyor. 

Hırsız Kim? Mena annesini savunurken Santoş kıyafetin nerede olduğunu sorar. Ayakkabılar ortaya çıksa da kıyafet hala ortalıkta yoktur. Mena’nın annesinden sonra gözler Emily’nin annesine çevrilir. Emily annesi önce Mena’nın annesini azarlar. Ardından da çantasını göstererek kendinin bu işte suçsuz olduğunu ispatlar.

Bu kayıp vakası en çok Santoş’u üzer. Kendi konağında bir kıyafete sahip çıkamamıştır. Santoş’un bu üzgün halini gören Sandiya hemen işe el atar. Kayıp kıyafetin kim tarafından çalındığını bulacaktır.

Sandiya iş başında! Cahvi durumu çaktırmamaya çalışır. Santoş’un üzgünlüğü devam ederken aynı şekilde damat tarafı da endişelenir. Akşam düğün vardır ve gelinlik ortalıkta yoktur. Damat tarafı yeni bir gelinlik almada karar kılarlar. Chavi buna çok sevinir zira eski gelinliği hiç beğenmemiştir. Santoş’ta durumun iyileşmesine sevinir. Sandiya ise uzaktan herkesi gözlemleyerek kayıp gelinliğin izini sürmeye başlar.

Can Yoldaşım 147. Bölüm Özeti Devam Ediyor

Chavi ise damada yeni gelinliğin siparişini verir. Rengi, modeli ve hangi mağazadan alacağına dek söyler. Bu esnada Sandiya ve Suraj’da gelinliğin izini sürmeye devam ederler. Sandiya öncelikle Emily ile görüşür. Ondan gelinliği son olarak nerede bıraktığı gibi detayları alır.

Sandiya’nın planı! Emily’nin kapıyı kilitlemesi ve sadece Chavi’nin yanında bulunması Sandiya’ya çok ipucu vermez. Sandiya suçluyu bulmak için bir plan hazırlar. Bu plan hırsızı panikletip tuzağa düşürmek içindir. Sandiya tüm kadınlar odadayken gelinliği yakında bulacaklarını söyler. Firmanın gelinliğe çip taktığını, çip üzerinden de gelinliğin yerinin tespit edileceğini açıklar.

Sandiya’nın amacı hırsızı panikletmek ve harekete geçmesini sağlatmaktır. Ancak biri dışında hiçbir kadın harekete geçmez! Harekete geçen kişi elbette Chavi’dir. Gelin odasında olduğu için Sandiya onun tepkisini fark etmez. Chavi bir şekilde gelinlikten kurtulması gerektiğini düşünür.

Chavi yakalandı! Bir şekilde fırsat bulan Chavi hemen odasına gider. Bavulu açarak gelinliği çıkarır. İçinden çip olduğunu düşündüğü etiketi alır ve geri koyar. Chavi tüm bunları yaparken önemli ipuçları bırakır. Gelinliği kapıya sıkışıp parçaları yere düşer.

Chavi’nin tüm bu ipuçları elbette dedektif Sandiya tarafından fark edilir. Nitekim Sandiya onu yakalar. Chavi köşeye sıkışınca kaçmak ister. Sandiya’dan burnunu kendi işlerine sokmamasını söyler. Beğenmediği bir gelinliği giymeyeceğini bildirir.

Can Yoldaşım 147. Bölüm Özeti – 24 Aralık Cuma Günü Neler Olacak?

Sandiya ise Chavi’nin bu sözlerine tokat gibi cevap verir. Bu yaptığının ailenin şerefiyle ilgili olduğunu, hırsızlığı sonucu Santoş’un düştüğü hali açıklar. Chavi bunu yaparak aileyi zor duruma sokmuştur, bu mesele elbette Sandiya’yı ilgilendiriyordur.

Sandiya’nın başarısı! Bu sözlerden sonra Chavi geri adım atar. Sandiya hatasıı düzeltmesi karşılığında olayı kimseye söylemeyeceğini ifade eder. Bunun üzerine Chavi eski gelinliği giyerek düğüne katılır. Damadın annesi Sandiya’nın konuşmaları ve yaptıklarından etkilenir. Aynı zamanda kayıp gelinliğin ortaya çıkması Santoş’u da mutlu eder.

Suraj’ın çözüm önerisi! Her şeyin normale dönmesiyle Suraj misafirlere jalebi yapar. Suraj bu işte çok hızlıdır. Bu hızının sırrı ise sağ elinde yaşadığı geçici sakatlıkta sol elini kullanmasıdır. Böylelikle Suraj iki eliyle de hızlı jalebi pişirebiliyordur.

Bu durum Suraj’a büyük bir fikir verir. Sandiya’nın hasarlı olan sağ gözü yerine diğer gözünü kullanırsa nişan sorunu ortadan kalkacaktır. Üsteli Sandiya ileride iki gözüyle de nişan alabilecek duruma gelecektir. Suraj bu fikri Sandiya’ya anlatır. Sandiya başta durumu anlayamasa da Suraj ona nişan tahtasında uygulamalı olarak gösterir. Sandiya bu çözümden dolayı çok mutlu olur.

 • Pis Yedili Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Show Tv ekranlarında 2011 yılında yayınlanan Pis Yedili dizisi bir dönem ekrana bağlayan dizilerden birisi olmuştu. Bazı isimler günümüzde en çok konuşulan dizilerde en iyi olmayı başardı. İşte Pis Yedili oyuncularının şimdiki halleri.
 • Kavak Yelleri Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  31 Mayıs 2007 tarihinde Kanal D’de yayımlanmaya başlayan Kavak Yelleri 30 Ağustos 2011 tarihinde ekrana gelen “Ve Dünya Bizi Yakınlaştırmak İçin Döndü” isimli 170. bölümü ile final yaparak sona ermişti. Toplam 5 sezondan oluşan Kavak Yelleri oyuncularının şimdiki halleri.
 • Selena Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  2006 yılında izleyicilerle buluşan ve Türk televizyon tarihine iz bırakan fantastik kurgu ve komedi dizisi Selena, ekranlara geldiği dönemde büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Başrollerini Sinem Kobal, Cansu Demirci, Gizem Güven ve Dilara Kurtulmuş’un paylaştığı dizi, 3 sezon boyunca seyircileri büyülemiş ve 2009’da 104. bölümüyle unutulmaz bir final yapmıştı. 18 yıl sonra Selena oyuncuları ne yapıyor?
 • Yılan Hikayesi Dizisi Oyuncuları 25 Yıl Sonra Nasıl Görünüyor?
  Yalnızca iş arkadaşlarının Memoli’si, E be köylü kızı Zeyno, Rambo, Avni, Belgin, Kürşat, Gülsüm ve Başkomiser Kemal… İşte bu karakterlerin hayatımıza tam 25 yıl önce girmiş. Şimdilerde Yılan Hikayesi oyuncuları nasıl görünüyor merak ediyor musunuz? Yılan Hikayesi Oyuncularının şimdiki halleri…
 • Bir Zamanların Efsanesi Vahşi Güzel Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Bir dönemin efsane pembe dizisi Vahşi Güzel’i unutmak mümkün değil. Mila ve Ivo o zamanlar favori çiftimizdi. Takvimler 2001 gösterdiğinde Türk televizyonunu pembe diziler ele geçiriyordu. Ana haberden hemen önce yayınlanan Vahşi Güzel çok konuşulan jenerikte esas kızımızın top sektirmesi meşhurdu.

Bir yanıt yazın