Can Yoldaşım 117. Bölüm Özeti – 24 Kasım Çarşamba

Can Yoldaşım 117

Sandiya Oruç Tutmayı Unutuyor!

Can Yoldaşım 116. bölüm özetinde Sandiya evin idaresini yapmayı pek beceremez. Yemek yapmayı ise hiç beceremiyordur. Peki Can Yoldaşım 117.bölümde bizleri neler bekliyor? Sandiya Teej Festivalini unutuyor mu? Can Yoldaşım 117.bölüm özeti devam ediyor.

Can Yoldaşım dizisinde Sandiya’nın ev işleriyle başı derttedir. Bir de üstüne hareket ettikçe elbisesi yırtılır. Suraj , Sandiya’nın hareket ettikçe elbisesinin yırtılmasına güler. Sandiya ikinci kez yine kıyafetini yırtınca Suraj kilo aldın diye dalga geçer. Dikiş işinden anlamayan Sandiya elbiselerini terziye bırakır. Bunu gören Mena ise harekete geçer.

Sandiya eve döndüğünde her yeri karınca ve sinek basmıştır. Ev biraz dağılınca her yere sinek ve karıncalar üşüşmüştür. Daisa ve arkadaşları Santos’un yanına gelmiştir. Mena da Sandiya’nın terziye bıraktığı kıyafetleri alıp eve getirir. Paketi onlara göstermek içi kırk takla atar. En sonunda Daisa’nın kucağına düşerek kıyafetleri yere düşürmüş gibi yapar. Kıyafetleri eline alıp bilmiyormuş gibi gösterir. Sandiya’nın terzide gecelik diktirdiği imasında bulunur. Komşular ayıplar gibi bakar. Santos yerin dibine girer.

Misafirler gittikten sonra Santos Mena’yı azarlayacakken Sandiya’nn evinden dumanlar çıktığını görür. Sandiya’nın evi yaktığını zanneder. Bakmaya gittiğinde Sandiya’nın tütsü yaptığını fark edip geri döner. Sandiya ise Santos’un uzaktan bakıp gitmesine üzülür.

Can Yoldaşım 117. Bölüm Özeti Devam Ediyor!

Suraj akşam dükkanı kapatıp eve döndüğünde anahtarları bırakmak için konağa girer. Dükkandan kazandığını annesine uzatır. Annesi taş gibi oturduğu için Suraj parayı annesinin dizine bırakır. Suraj kapıdan çıkacakken su borusundan su damladığını fark eder. Chavi’ye tesisatçı çağırıp parayı dükkandan almalarını ister.

Suraj eve girdiğinde Sandiya da yemek yapmaya çalışıyordur. Yemeği eline yüzüne bulaştırır. Suraj aç beklediği için daha çok strese girer. Sandiya yapmaya çalıştığı yemeği Suraj’ın önüe koyar ve özür diler. Suraj kalkıp yemeğin yapımını Sandiya’ya öğretir.

Gece Santos’u uyku tutmaz. Yerinden kalkıp Sandiya’ya gelen belgeye bakar. Mena da çamaşırları toplamaya kalkar. Karşıda Daisa’nın gelini vardır ama Mena onu Sandiya zanneder. Santos’a haber vermeyi düşünür. Ama Sandiya’nın kaçacağını düşünüp fotoğrafını çekmeye karar verir.

Mena gizliden Chavi’nin odasına girer. Telefonunu alıp fotoğraf çekmeye gider. Ama aradığı kişi orada değildir. Sandiya da Santos’un evlerine gelmesi için dua eder. O anda kapı çalınca Suraj ve Sandiya heyecanlanıp kapıya koşar. Ama gelen Santos değildir. Suraj ve Sandiya hayal kırıklığına uğrar.

Sandiya daha çok dua etmeye başlar. Suraj’ın hayal kırıklığına uğramasını üzülmesini hiç istemiyordur. Santos kapılarına kadar gelir. Kapıyı çalmaya cesaret edemez. Tam dönüp gidecekken sarisi kapıya sıkışır. Sandiya koşu kapıyı açar. Sandiya Santos’a sarılır bırakmaz. Santos da bu sevgi seli karşısında şakındır. Suraj ise annesinin geldiğini duyunca duygulanır. Sandiya, Santos’un ayaklarına dokunur. Santos Sandiya’ya belgesini verdikten sonra ayrılır.

Can Yoldaşım 117. Bölüm Özeti – 24 Kasım Çarşamba Günü Neler Olacak?

Santos gittikten sonra Sandiya’yı çeşitli düşünceler almaya başlar. Santos’u içeriye davet edip çay yapmadığı için kendini suçlu hisseder. Suraj onunla dalga geçmeye başlar. Bir an önce yatmasını ve sabah olunca okulla ilgili yeni başvurular yapması gereklidir. Sandiya yine uyuyamaz. Suraj da gıdıklandığını fark edip Sandiya’ya yapmamasını söyler. Suraj üzerinden geçip giden hamam böceğini görür.

Ertesi sabah Sandiya biraz geç uyanır. Suyu tam dolduramaz. Suraj sokaktan suyu dolduracağını söyler. Daisa ve Santos, Suraj’ı su doldururken görür. Daisa, Sandiya’nın geç uyanmasıyla alay eder. Santos, Sandiya’nın ev yaşantısını merak ediyor. Ona Teej’i hatırlatmayı düşünür. Zira bu ailesinin refahı Suraj’ın uzun ömürlü olmasıyla alakalıdır.

Sandiya sabah alelacele hazırlanır. Bavulundaki bayramlık kıyafeti çıkarıp asar. Suraj da Sandiya’nın Teej Festivali’ni hatırladığını düşünür. Çünkü takvimde de o günü Sandiya işaretlemiştir. Sandiya formları vermek için sırada beklemektedir. Acıktığını fark eder. Bir şeyler alacakken çantasındaki elmayı görüp onu yemeğe başlar.

Evde de kadınlar oruçludur. Mena, Emily’e bir şeyler yedirmeye çalışır. Mena ve Chavi Santos’a yardım ediyordur. Emily, Mena’nın yanına gelip körinin yemeğe çok yakışığını söyler. Mena, Emily’nin oruç tutup tutmadığını sorgular.Emily, Mena’nın ona köri yemesini istediğini söyler. Santos ise Mena’ya kızmaya başlar. Santos, Emily’nin dininin farklı olduğunu kendi geleneklerini bilmediği için Mena’yı azarlar. Chavi ise Menakşi’nin bilerek yanlış yönlendirdiğini anlar. Emily ise sakin olmalarını köriyi Mena’nın demesine rağmen yemediğini Chotu’ya yedirdiğini söyler. Emily festivalden haberdar olduğunu söyler. Böylece Emily Satos’dan övgü alır.

Santos Kahna’nın elbiselerini almak için terziye gider. Geceliklerin muhabbeti dönmeye başlar. Aslında bu elbiselerin Daisa’nın gelinine ait olduğunu görür.

 • Sıcak Saatler Dizisi Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Sedat Yalçın, gözü pek bir televizyon gazetecisiydi. Zorlu ve gizemli maceraların içine girmekten geri durmayan bir karakterdi. Buket Hazal ise Sedat Yalçın’ın ekibine yeni dahil olan bir gazeteci olarak giriş yaptı. Önce sürtüşmelerle tanışan arkadaşlıklar, daha sonra aşka dönüşmüştü. Remzi Baba, Cehennem Cevdet, Komiser Doğan, gazeteci Coşkun, Ayşe ve diğer karakterler unutulmayanların arasına girmeyi başarmıştı. Biliyorsunuz ki Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ’un aşkı bu diziyle başlamıştı.
 • Bizimkiler Dizisi Oyuncularının Şimdiki Halleri
  1989-2002 yılları arasında tam 13 sezon boyunca Türk televizyon tarihinde yerini alan Bizimkiler, yaşadığı apartman dairesindeki komşuluk ilişkilerini anlatarak unutulmazlar arasına girmiştir. Türk televizyonculuk tarihinin en uzun süren dizilerinden biri olan Bizimkiler, özellikle 80’lerin sonu ve 90’ların başında büyüyen bir neslin hafızasında özel bir yer edinmiştir.
 • Yedi Numara Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Yedi Numara Oyuncularının Şimdiki Halleri Rüya, Ayten, Armağan, Sabit, Recep, Meryem gibi karakterlerle 23 yıl önce hayatımıza giren Yedi Numara oyuncularının zaman içindeki değişimleri, izleyicileri meraklandırmaktadır. İşte, Yedi Numara’nın efsane oyuncularının günümüzdeki halleri
 • Hayat Bilgisi Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Türk televizyon tarihine damgasını vuran ve milyonlarca izleyici tarafından sevgiyle anılan Hayat Bilgisi’nin oyuncuları, dizinin yayınlandığı dönemde büyük bir hayran kitlesi edinmişti. Peki, şimdi neredeler ve neler yapıyorlar? İşte, Hayat Bilgisi’nin efsane oyuncularının güncel hayat hikayeleri…
 • Prison Break’in Unutulmaz Yıldızları: Oyuncuların Değişimini İnceleyin!
  Prison Break dizisinin ilk sezonundan bu yana tam 17 sene geçti! Kaçış hikayesi, zamanla birçok değişikliğe uğradı. Oyuncuların geçen yıllarda nasıl değiştiğini merak ediyor musunuz? İşte Prison Break oyuncularının unutulmaz değişimleri!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir