Baş Tacım 238.Bölüm Özeti – 29 Mart Salı

Baş Tacım 238

Archana Öldü! Yeniden Dirildi!

Baş Tacım 238.bölüm özetinde Archana’nın kalbi duracak. Dakikalar sonra yeniden dirilecek ve gözlerini Manav diyerek açacak. Shalini ise Purvi ve Onir ile yaşamaya başlıyor. Baş Tacım 238.bölüm özeti devam ediyor.

Baş Tacım dizisinde Purvi, Shalini’yi evine getirir. İkisi sohbet ederken kadın işsiz olduğunu ve ayağının çok ağrıdığını söyler. Purvi, kocası Onir’in ayağına bakacağını söyler. Purvi kadının evlerinde kalması için ısrar ediyor.

Onir eve geldiğinde yemek kokularına bayılır. Ne yemek var diye içeri girerken Shalini mutfakta bulur. Purvi gelir ve Shalini ile pazarda tanıştıklarını onun durumunu anlatır. Purvi Onir’den Shalini’nin kontrollerini yapmasını ister.

Onir ve Shalini yalnız kaldığında Onir ona burada ne aradığını sorar. Shalini karısına anlatacak çok şeyi olduğunu ama hiçbirini anlatmayacağını söyler. İkisi detaylı konuşmak için dışarı çıkar. Shalini, Kinshuk’un dediğii yaptığını söyler. Onir ailesinden uzak durmasını doğru zamanda Purvi’ye anlatacağını söyler. Dedektif yeniden iş başındadır. Gördüklerini Arjun’a anlatmak için yola çıkar. Dedektif gerçeğe yaklaştığını söyler. Dedektif çektiği fotoğrafları Arjun’a verir. Arjun’un kafası karışır. Kinshuk yerine başka bir kadın vardır.

Arjun, Purvi’nin evine gittiğinde Shalini’yi orada görür. Dedektife haber verir. Arjun, Purvi ile Oir hakkında konuşmak istediğini söyler. Shalini ve Kinshuk’la kişisel olarak tanıştığını söyler. Purvi kocasına inandığını belirtir. Arjun ise Pari ve Purvi’yi koruması gerektiğine inanır.

Kinshuk’ta Purvi’nin evine gelir. Onir burada olmamasını Purvi’nin dikkatini çekeceğini söyler. Onlar konuşurken Purvi içeriye girer.

Baş Tacım 238.Bölüm Özeti Devam Ediyor

Onir, Kinshuk ve Shalini’ye planlarını tehlikeye attıkları için bağırıyor. Purvi tüm bunları duyar ve eve gelir. Onir, Purvi’yi görür ve hemen sesini değiştirir. Purvi’ye Kinshuk’un Shalini’ye bir iş bulması için yardım etmesini istediğini söyler. Purvi ,Arjun’un Onir’in Shallini ve Kinshuk’u bildiğini ancak bunu ondan sakladığını söylediğini hatırlıyor. Şimdi Onir’e bu konuda hiçbir şey söylememeyi tercih ediyor.

Bu arada hastanede ise doktor ve Gauri bu deneyi uyguladıkları bir hastayı kaybettiklerini öğrenmiş ve endişelenmeye başlamışlardır. Arçu’nun da nabzı hareketlenmeye başlamıştır. Doktor ve Gauri birbirine endişeli bakarken Soluchana onların bakışlarına kitleniyor.

Purvi evinde dönen konuşmaları düşünürken, Onir Shalini’ye iş bulduğunu artık evlerinden gideceğini söyler. Purvi Shalini’den neden rahatsız olduğunu sorar. Eskiden insanlara yardım ettiğini hatırlatır. Ne ara bu kadar değiştiğini vurgular. Onir, Purvi’ye onu yanlış anladığını ve onun hala aynı kişi olduğunu söyler.

Soham Purvi’yi arar. Tüm ailenin hastanede olduğunu onun da burada olmasını ister. Purvi tereddüt eder. Soham ona endişelenmesine gerek olmadığını ve bu ailedeki hiç kimsenin ona bir şey söylemeye cesaret edemediğini söyler.

Varsha da hastane de başka bir oda da Archana’dan gelecek haberi beklemektedir. Soluchana kızının gerçekten değişip değişmediğini bilemiyor. O sırada doktorlar Archana’nın odasına koşmaya başlar. Purvi de ailenin geri kalanına katılır. Arjun ve Purvi birbirlerine bakarlar. Gauri Purvi’yi bir kenara çeker ve ona aynı deneyi yapan Mariam adlı diğer hastanın başaramadığını söyler.

Doktorve Gauri, Archana’ya şok uygulamaya çalışırlar ancak çabaları sonuç vermez.
Doktor dışarı çıkar ve Manav’a Archana’nın artık olmadığını söyler. Onun öldüğünü söyler.

Baş Tacım 238.Bölüm Özeti – 29 Mart Salı Günü Neler Olacak?


Bütün aile şoktadır ve hepsi ağlamaya başlar. Manav tepki veremeyecek kadar şoktadır.
Manav gider ve Archana’nın cansız bedenine sarılır ve ağlamaya başlar. Bütün aile de Archana’nın odasına gider.

Manav, Archana’nın elini tutar ve onu bu şekilde bırakmasına izin vermeyeceğini söyler. Ağlayarak ona geri dönmesi için tekrar tekrar yalvarır. Purvi’ye annesini geri aramasını söyler. Sonra tamamen sinirlenir ve bu rishta onu yok ettiği için artık bu Pavitra Rishta’ya asla inanmayacağını söyler. Archana ah onu terk etti ve şimdi onsuz yaşayacaktır.

Manav, Archu’nun elini tutuyor ve ağlıyor. Archu’nun ruhu bedeninden çıkar ve Purvi, Sulo, Teju, Soham gider ve tüm anıları hatırlar. Onlara dokunmaya çalışır ama kimse onu göremez. Son olarak Manav’a dokunmaya çalışır ama Manav onu hissedemez. Archu ağlar ve gider.

Giderken Manav’ın sesini duyar. “Gitme” diyor, gitmek istiyorsan beni de al der. Oraya gelir ve elini avucunun içine alır. Ona nereye gidiyorsun diye sorar. “Son nefese kadar benimle kalacağına söz vermiştin. Verdiğin sözü nasıl unutabilirsin? Aşkımızı, ilişkimizi unutup böyle ayrılamazsın. “Archu der ki, hiçbir şeyi unutmadım.. Archu orada çünkü Manav orada. Manav sorar, o zaman neden beni yalnız bırakıyorsun? Archu diyor ki, zamanım doldu.. Gitmem gerekecek. Manav neden gidiyorsun diye sorar. Sizinkiler her şey burada.. ailen, evin, çocukların, ben.. her şey burada. Lütfen gitme.. bütün rishtaları bozma. Archu hiçbir şey yapamam der.. Zamanım doldu. Manav, o zaman beni de al diyor. Archu hayır diyor. Buradan, Her şeye kendi başıma karar vereceğim. Manav ne olursa olsun seni bırakmam der. Beni ortada bırakamazsın. Ve eğer biri elimden almaya çalışıyorsa, onu bağışlamayacağım. Archu hala, gitmem gerektiğini söylüyor. Manav diyor ki, bu kadar çabuk mu pes ettin? Her durumla birlikte mücadele edeceğimize kendimize söz verdik.

Archu bilincini yeniden kazanır ve önce Manav’ın adını alır. Bütün aile, Gauri şaşırır. Yüzlerinde gülümsemeler geri döner. Gauri gider ve Dr. Aggrawal’ı oraya çağırır. Aggrawal, Manav’a Archu’nun nabzının çok normal olduğunu söyler. Archu gözlerini açar ve Manav’ın adını söylemeye devam eder. Manav sadece ben buradayım der. Doktor Gauri’den iğne getirmesini ister. Archu tekrar gözlerini kapatır ama Aggrawal onun kesinlikle iyi olduğunu söyler. Manav, deneyi için Aggrawal’a teşekkür eder. Aggrawal, tüm kredilerin Bayan Deshmukh’a gideceğini söylüyor. Onun iradesi sayesinde, deneyim başarılı oldu. Bu bir mucize. Ölüm kapısından dönmesi dualarınız sayesinde oldu. Bilinci gelene kadar orada kalmalarını ister.

Archu gözlerini tekrar açar ve sonunda geri döner. Herkesi selamlıyor ve kucaklıyor. Arcu ve Soham’da birbirlerine sarılır.

Aggrawal, Archu’dan komadan yeni çıktığı için dinlenmesini ister. Manav dışında herkes gider. Birbirlerinin elini tutarlar. Archu ona gülümser. Şimdi de Archu’nun yeni bir şok yaşamaması için kötü olayları bilmemesini ister. Özellikle Ovi’den.

Purvi Ovi’yi arayıp annelerinin uyandığını haber verir. Ovi annesini arar. Arçu Pari bu kadar küçükken ona ihtiyacı varken Kanada’ya gitmesini uygun bulmaz. Bir an önce geri dönmesini söyler.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın!

Merak Ediyorsan Tıklaman Yeterli
 • Pis Yedili Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Show Tv ekranlarında 2011 yılında yayınlanan Pis Yedili dizisi bir dönem ekrana bağlayan dizilerden birisi olmuştu. Bazı isimler günümüzde en çok konuşulan dizilerde en iyi olmayı başardı. İşte Pis Yedili oyuncularının şimdiki halleri.
 • Kavak Yelleri Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  31 Mayıs 2007 tarihinde Kanal D’de yayımlanmaya başlayan Kavak Yelleri 30 Ağustos 2011 tarihinde ekrana gelen “Ve Dünya Bizi Yakınlaştırmak İçin Döndü” isimli 170. bölümü ile final yaparak sona ermişti. Toplam 5 sezondan oluşan Kavak Yelleri oyuncularının şimdiki halleri.
 • Selena Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  2006 yılında izleyicilerle buluşan ve Türk televizyon tarihine iz bırakan fantastik kurgu ve komedi dizisi Selena, ekranlara geldiği dönemde büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Başrollerini Sinem Kobal, Cansu Demirci, Gizem Güven ve Dilara Kurtulmuş’un paylaştığı dizi, 3 sezon boyunca seyircileri büyülemiş ve 2009’da 104. bölümüyle unutulmaz bir final yapmıştı. 18 yıl sonra Selena oyuncuları ne yapıyor?
 • Yılan Hikayesi Dizisi Oyuncuları 25 Yıl Sonra Nasıl Görünüyor?
  Yalnızca iş arkadaşlarının Memoli’si, E be köylü kızı Zeyno, Rambo, Avni, Belgin, Kürşat, Gülsüm ve Başkomiser Kemal… İşte bu karakterlerin hayatımıza tam 25 yıl önce girmiş. Şimdilerde Yılan Hikayesi oyuncuları nasıl görünüyor merak ediyor musunuz? Yılan Hikayesi Oyuncularının şimdiki halleri…
 • Bir Zamanların Efsanesi Vahşi Güzel Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Bir dönemin efsane pembe dizisi Vahşi Güzel’i unutmak mümkün değil. Mila ve Ivo o zamanlar favori çiftimizdi. Takvimler 2001 gösterdiğinde Türk televizyonunu pembe diziler ele geçiriyordu. Ana haberden hemen önce yayınlanan Vahşi Güzel çok konuşulan jenerikte esas kızımızın top sektirmesi meşhurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir