Yeni Dizi Düşman Başına

mere angne mein

Kanal 7’nin Yeni Hint Dizisi Düşman Başına – Mere Angne Mein Başlıyor

Kanal 7 Hint dizilerini yayınlamaya tüm hızıyla devam ediyor. Can Yoldaşım dizisinin finalinin ardından Düşman Başına ekranlara geliyor. Düşman Başına ne zaman başlayacak? Düşman Başına konusu ne? Düşman Başına kaç bölümden oluşuyor? Düşman Başına oyuncu kadrosunda kimler var? Hepsi yazımızda…

Mere Angne Mein ,15 Haziran 2015 – 5 Ağustos 2017 yılları arasında yayınlanmıştır. 770 bölümden oluşuyor. Bizde 150 bölüm kadar yayınlanacak. Başrollerinde Krutika Desai Khan, Ekta Kaul, Karam Rajpal, Richa Mukherjee ve Ananya Khare rol almıştır. Hindistan , Uttar Pradesh, Mughalsarai’de tipik bir orta sınıf aile olan Shrivastav’ların hayatlarını sergiliyor . Shanti, aile işlerini kendi tarzında ele alan ve diğer aile üyeleri ve evdeki faaliyetleri üzerinde tam kontrole sahip olan aile reisidir. Yeni gelin Riya, Shivam ile evlenerek aileye girdiğinde, evin yerleşik düzeni ve Shanthi ile çatışır.  Hikaye, iki ailenin tutarsız çatışma destanı ve küçük olayların nasıl büyük bir kriz yarattığı ile iç içedir.

Düşman Başına Konusu

Shanti Devi, Shrivastav ailesinin diktatör bir üyesidir. Ailenin reisi olarak son derece otokratiktir ve herkesin kendi belirlediği kural ve düzenlemelere uyması gerektiğine inanır. Evin mali durumunu kontrol ederek tüm ailesini yönetir ve gelinine ve torunlarına hükmeder. İtaatkar oğlu Raghav körü körüne ona güveniyor. 

Shanti Devi, kızı Sarla ve ailesine karşı önyargılıdır. Sarla bir drama kraliçesi ve annesi gibi Raghav’ın parasal destek için sempatisini kazanmak için her zaman timsah gözyaşları döküyor. Karısı Kaushalya’yı çok sevmesine rağmen, annesinin egemenliğinin ailenin refahı için olduğuna ve çocuklara aşırı özgürlük verilmesinin doğru olmadığına inanıyor. 

Shanti Devi’nin torunu Shivam hırslı, akıllı, odaklanmış ama dürtüseldir. Büyükannesinin oyun planını anlıyor ve otoritesine karşı derin bir endişe duyuyor. Onun huzurunda boğulduğunu hisseder ve ailesi direnişini susturur. Drama, Riya Mathur’un Shivam’ın hayatına girmesiyle başlar.

 Riya, bağımsız bir ortamda büyümüş, mutlu, şefkatli, zeki bir çalışan kızdır. Riya, Shivam’ın karısı olarak Shrivastav evine girdiğinde, eski dünya ideolojisini temsil eden ve değişime açık olmayan Shanti Devi ile çatışır. Öte yandan Riya, eskinin yeniyle bir arada var olabileceğine inanıyor ve gereksiz olan değerlere tutunmanın gerekliliğini sorguluyor. Riya’nın inançları zamanla sınanır ama kararlılığı onun üstesinden gelmesine yardımcı olur. Anaerkil ortak bir aile düzeninin normlarını sorgulayan bağımsız bir kız olan Riya, her üyeye özgürlük ve sorumluluk verir. Yeni bir vizyonla küçük değişiklikler getirmeyi bir meydan okuma olarak görüyor ve ailenin değişimin kaçınılmaz olduğunu ve buna uyum sağlamanın akıllıca bir seçim olduğunu fark etmesini sağlıyor. Yapısı ve inancında büyük bir değişim geçiren Hindistan’daki geleneksel bir ortak ailenin destansı hikayesi, günümüzle alakalı.

Düşman Başına Oyuncu Kadrosu

Krutika Desai Khan  – Shanti Devi Srivastava

Naresh’in kız kardeşi; Basesarnath’ın dul eşi; Sarla ve Raghav’ın annesi

Karam Rajpal – Shivam Srivastava

Kaushalya ve Raghav’ın oğlu; Preeti ve Namita’nın erkek kardeşi; Riya’nın Kocası; (sonra Riya’nın ölümünden sonra yeniden evlenir) Aarti’nin kocası

Ekta Kaul – Riya Srivastava

 Anupam’ın kızı; Shivam’ın ilk eşi

Richa Mukherjee Aarti Srivastava

Shivam’ın ikinci eşi

Bir yanıt yazın