Yaman’ı Hak Eden Aslında Zuhal mi?

Emanet dizisi

Emanet dizisinde 2. sezon tüm heyecanıyla devam ediyorken akıllara takılan bir soruyu beraber açıklığa kavuşturalım istedik. Bu soru Yaman’ı aslında hak eden kişi Seher mi yoksa Zuhal mi? Onca olaydan sonra ikiliyi bir teraziye koysak sizce yaptıklarıyla kim ağır basar? Zihninizde kendinize bu soruyu sorun ve cevabını düşünüp yazıya öyle devam edin.

Yaman’ı kim hak ediyor? Dizinin başlangıcına gidersek Zuhal konağa gelmiş ve sorunlu bir ilişkiden çıkmıştı. Ablasının da baskısıyla Yaman’a yönelmiş ve günden güne ona aşık olmuştu. Onu etkilemek içinde elinden geleni yapmış, süslenmiş, güzel kıyafetler giymişti. Ancak Yaman ona adeta yokmuş gibi davranmıştı.

Seher ise Zuhal’in aksine Yaman’dan hep nefret etmiş, onu kendine düşman olarak görmüştü. Ne giyimi ne de kuşamı umurunda olmamıştı. Ancak Yaman her seferinde onu seçmiş ve Zuhal’e tek bir şans bile vermemişti.

Yaman’a asıl kötülüğü yapan kim? Tüm hikayenin başlangıcına değindik. Şimdi ise ikilinin Yaman için yaptıklarına bakalım. Zuhal’den başlarsak ablası İkbal’in türlü zorlamalarıyla kötülüklere başlamıştı. Ancak dikkatli izleyici kolaylıkla fark edecektir Zuhal hiçbir zaman hedefine Yaman’ı koymamıştı. Kötülüklerinin odağı hep Seher olmuştu. Geçmişte ablası İkbal, şimdiyse Canan işin dozunu kaçırıp Yaman’a yöneldiğinde araya girmiş ve bunu engellemişti. Zuhal’in bu çabalarına birçok örnek verilebilir. En yakını Canan’ın Yaman’ı zehirlemesindeki tepkisi.

Diğer tarafta Seher’e bakarsak bu durum biraz karışık. Zuhal gibi kesin konuşmak pek mümkün değil. Seher ani bir öfke patlamasında ya da çıkarına uymayan bir olayda Yaman’ı korumayı bırakın tam tersi elinde olsa bir kaşık suda boğacak noktalara kısa sürede geliyor. Buna örnek olarak yanlış bir anlaşılma sonucu Yaman’ı gözünü bile kırpmadan vurmasını verebiliriz. Örnekleri çoğaltırsak; Yaman’ı düşmanları karşısında zor duruma sokma, Selim canavarını Yaman’ın başına bela etmesi, Yusuf’u alıp yurt dışına kaçma planları. Hatta Yaman’ı vurup Yusuf’u alarak arkasına dahi bakmadan gitmesi. İnsan merak edip bu adam öldü mü, kaldı mı? diye sorar. Ancak Seher bunu bırakın yeni bir yaşam kurarak adeta hiçbir şey yaşanmamış gibi hayatına devam etmişti.

Seher’in bu yaptığı için ablası öldü bu yüzden kendinde değil diye düşünebiliriz. Ama unutmamak gerekir ki ablasını kaybeden tek kişi Seher değil. Zuhal de ablasını kaybetmiş, hapse girmiş, büyük acılar çekmiş ancak her fırsatta Yaman’ı sevmeye devam etmişti.

Sizce kim haklı? Kısaca toparlarsak her ne olursa olsun hiçbir zaman Yaman’ı hedef almayan ve onun için ölümü bile göze alan Zuhal, en küçük bir aksilikte kaçmayı seçen ve savaşmaktan korkan Seher’e göre Yaman’ı daha çok hak ediyor. Zuhal’in tek şansızlığı Yaman’ın onu görmemezlikten gelmesi ve yaptıklarının farkında olmaması. Sevgi neydi? Sevgi iyilikti, dostluktu, sevgi emekti. Peki sizce sevgi ney? Yaman’ı kim hak ediyor?

 • Emanet 545 Bölüm Fragmanı İzle! 20 Nisan Perşembe
  Emanet 544 Bölüm Fragmanı İzle! 19 Nisan Çarşamba Nana, Yaman’la Evlensin Dedik Gökten Kubilay Düştü!Emanet 545. bölümde neler olacak? Merhaba Emanet dizi severler. Nana’nın başına gelen dertle bitmiyor. Nana’nın başındaki belayı savurmak için aile el birliğiyle çalışıyor😂 Sizlerde yorumlarınızla gelecek bölüm analizlerinde fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
 • Emanet 543 Bölüm Fragmanı İzle! 18 Nisan Salı
  Emanet 543 Bölüm Fragmanı İzle! 18 Nisan Salı Gerçeklerle Yüzleşme Vakti!Emanet 543. bölümde neler olacak? Merhaba Emanet dizi severler. Nana’nın Yaman’ı sevdiği ortaya çıktı! Yaman’ın kalbinde Nana yok mu?…😂 Sizlerde yorumlarınızla gelecek bölüm analizlerinde fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
 • Emanet 541 Bölüm Fragmanı İzle! 14 Nisan Cuma
  Emanet 541 Bölüm Fragmanı İzle! 14 Nisan Cuma Ok Meydana Çıktı! Atış Serbest…Emanet 541. bölümde neler olacak? Merhaba Emanet dizi severler. Yaman ve Kubilay çekişmesi başlasın…😂 Sizlerde yorumlarınızla gelecek bölüm analizlerinde fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
 • Emanet 540 Bölüm Fragmanı İzle! 13 Nisan Perşembe
  Emanet 540 Bölüm Fragmanı İzle! 13 Nisan Perşembe Nana Görcülere Kendini Kötülüyor!Emanet 540. bölümde neler olacak? Merhaba Emanet dizi severler. Nana’ya görücüler eve giriş yaptı sonunda. Yaman pür dikkat sonucu bekliyor.😂 Sizlerde yorumlarınızla gelecek bölüm analizlerinde fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
 • Emanet 539 Bölüm Fragmanı İzle! 12 Nisan Çarşamba
  Emanet 539 Bölüm Fragmanı İzle! 12 Nisan Çarşamba Nana’ya Görücüler Gelecek Diye Yaman DELİRDİ!Emanet 539. bölümde neler olacak? Merhaba Emanet dizi severler. Yaman hala bir şeyleri yanlış anlamayla uğraşsın! Nana’ya görücü bile çıktı. İster misiniz Nana’nın düğün macerası başlasın ev Yaman, mürebbiye kızımızı düğünden kaçırsın😂 Sizlerde yorumlarınızla gelecek bölüm analizlerinde fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir