Sineklerin Tanrısı Kitabı Mini Dizi Oluyor!

sineklerin Tanrısı dizis oluyor

Sineklerin Tanrısı Dizisi Hakkında Merak Edilenler!

Modern Edebiyatın kült eserleri arasında yer alan ayrıca en çok satılan kitaplar listesinde yer alan Sineklerin Tanrısı kitabı dizi olmaya hazırlanıyor. Daha önce beyaz perdeye uyarlanan kitap şimdi de dizi olarak karşımıza çıkacak!

Sineklerin Tanrısı Kitabı Mini Dizi Oluyor

Nobel Edebiyat Ödüllü İngiliz romancı ve şair William Golding’in 1954 yılında yazdığı ve modern edebiyatın kült eserleri arasında sayılan ‘Sineklerin Tanrısı‘ dizi oluyor. Orijinal eserin dizi uyarlamasını BAFTA ödüllü senarist Jack Thorne üstleniyor.

Sony destekli Eleven adlı prodüksiyon şirketinin yapımını üstleneceği, sezonu 4 bölüm sürecek olan diziye BBC onay verdiğini duyurdu.

Sineklerin Tanrısı, 1963 ve 1990 yıllarında iki kez beyaz perdeye uyarlanmıştı.

Kitap, II. Dünya Savaşı’nın etkilerinden korunmak isteyen bir grup çocuğun uçakla taşınmasıyla başlıyor. Ancak uçak, planlanan yere gidemeden ıssız bir adaya düşüyor. Çocuklar ise uçaktan sağ salim çıkıyorlar. 

Ancak tüm olaylar, uçağın düşmesinden sonra başlıyor. Çocuklar hem yaşam mücadelesi veriyorlar hem de kendi aralarında bir yönetim şekli belirlemeye çalışıyorlar. İlk başta masum olan çocuklar zamanla içlerindeki kötülüğü fark etmeye başlıyorlar…

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • Yeni Başlayacak Diziler
  Yeni hikayelerin ve unutulmaz karakterlerin dünyası, televizyon dizileriyle her sezon yeniden canlanıyor. Heyecanla beklenen ve izleyicileri ekrana kilitleyen yeni dizilerin tanıtımıyla birlikte, seyir zevkine yepyeni bir boyut katılıyor. Bu heyecan verici döneme, ışıltılı yıldızlar ve büyüleyici senaryolar eşlik ediyor. Yeni başlayacak dizilerle ilgili merakla beklenen haberler ve ipuçları, şimdiden dizi severleri heyecanlandırıyor.
 • Bahar 12.Bölümde Neler Olacak?
  Merhaba Bahar dizisi severler. Bahar, Timur’dan boşanmayı başarabilecek mi? Rengin ikilinin boşanmasını bekliyor. Nevra’ya ne oldu? Bahar 12.bölümde neler yaşanacak? İşte Bahar 12.bölümde yaşanacaklar!
 • Kızılcık Şerbeti 62.Bölümde Neler Olacak?
  Merhaba Kızılcık Şerbeti severler. Fatih’in kıskançlık krizleri tuttu! Görkem bu durumun farkında… Kızılcık Şerbeti 62.bölümde neler yaşanacak? İşte Kızılcık Şerbeti 62.bölümde yaşanacaklar!
 • Pis Yedili Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Show Tv ekranlarında 2011 yılında yayınlanan Pis Yedili dizisi bir dönem ekrana bağlayan dizilerden birisi olmuştu. Bazı isimler günümüzde en çok konuşulan dizilerde en iyi olmayı başardı. İşte Pis Yedili oyuncularının şimdiki halleri.
 • Kavak Yelleri Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  31 Mayıs 2007 tarihinde Kanal D’de yayımlanmaya başlayan Kavak Yelleri 30 Ağustos 2011 tarihinde ekrana gelen “Ve Dünya Bizi Yakınlaştırmak İçin Döndü” isimli 170. bölümü ile final yaparak sona ermişti. Toplam 5 sezondan oluşan Kavak Yelleri oyuncularının şimdiki halleri.

Bir yanıt yazın