Sineklerin Tanrısı Kitabı Mini Dizi Oluyor!

sineklerin Tanrısı dizis oluyor

Sineklerin Tanrısı Dizisi Hakkında Merak Edilenler!

Modern Edebiyatın kült eserleri arasında yer alan ayrıca en çok satılan kitaplar listesinde yer alan Sineklerin Tanrısı kitabı dizi olmaya hazırlanıyor. Daha önce beyaz perdeye uyarlanan kitap şimdi de dizi olarak karşımıza çıkacak!

Sineklerin Tanrısı Kitabı Mini Dizi Oluyor

Nobel Edebiyat Ödüllü İngiliz romancı ve şair William Golding’in 1954 yılında yazdığı ve modern edebiyatın kült eserleri arasında sayılan ‘Sineklerin Tanrısı‘ dizi oluyor. Orijinal eserin dizi uyarlamasını BAFTA ödüllü senarist Jack Thorne üstleniyor.

Sony destekli Eleven adlı prodüksiyon şirketinin yapımını üstleneceği, sezonu 4 bölüm sürecek olan diziye BBC onay verdiğini duyurdu.

Sineklerin Tanrısı, 1963 ve 1990 yıllarında iki kez beyaz perdeye uyarlanmıştı.

Kitap, II. Dünya Savaşı’nın etkilerinden korunmak isteyen bir grup çocuğun uçakla taşınmasıyla başlıyor. Ancak uçak, planlanan yere gidemeden ıssız bir adaya düşüyor. Çocuklar ise uçaktan sağ salim çıkıyorlar. 

Ancak tüm olaylar, uçağın düşmesinden sonra başlıyor. Çocuklar hem yaşam mücadelesi veriyorlar hem de kendi aralarında bir yönetim şekli belirlemeye çalışıyorlar. İlk başta masum olan çocuklar zamanla içlerindeki kötülüğü fark etmeye başlıyorlar…

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • Ölümlü Dünya 2: Mermer Ailesi Yeniden Ekranda!
  Türk Sinemasının sevilen komedi filmlerinden biri olan “Ölümlü Dünya”, 1 Aralık’ta vizyona girecek devam filmiyle seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. İlk filmle izleyenlerin kalbinde taht kuran Mermer Ailesi, Ölümlü Dünya 2 ile izleyicilere kahkaha dolu anlar yaşatacak.
 • Vazgeçemem 18.Bölüm Özeti – 24 Kasım Cuma
  Vazgeçemem 18.Bölüm Özeti – 24 Kasım Cuma Vazgeçemem 18.bölümde neler olacak? Vazgeçemem 18.bölümünde ölüm döşeğindeki Haris’in söylemek istediği şeyler vardır. Vazgeçemem 18. bölüm özeti devam ediyor.
 • Kızılcık Şerbeti 40.Bölümde Neler Olacak?
  Merhaba Kızılcık Şerbeti severler. Doğa kazdığı kuyuya kendi düşecek gibi duruyor. Ömer kendini yalnızlığa mahkum etti! Abdullah bebek evin yeni neşesi! Tıpkı dedesi… Kızılcık Şerbeti 40.bölümde neler yaşanacak? İşte Kızılcık Şerbeti 40.bölümde yaşanacaklar!
 • İnci Taneleri Dizisi Yolda: Yılmaz Erdoğan’ın Kaleminden!
  Yılmaz Erdoğan’ın kaleminden çıkan ve uzun bir hazırlık sürecinin ardından ekranlara gelmeye hazırlanan “İnci Taneleri” dizisi, seyirciyi pamuk ipliği gibi birbirine bağlayacak. İki yıl süren özverili bir çalışmanın ürünü olan dizi, insanların kayıp bağlarını arayışını anlatan dokunaklı bir hikayeyi izleyiciyle buluşturacak. İnci Taneleri ne zaman yayınlanacak? İnci Taneleri hangi kanalda yayınlanıyor? İşte İnci Taneleriyle ilgili ayrıntılar…
 • Kopuk Dizisi Konusu Ne?
  Yeni sezon başlamasına rağmen yeni dizi haberleri birbiri ardına gelmeye devam ediyor. Kopuk dizisi Fox Tv’de yayınlanması beklenen dizilerden. Başrollerini Kaan Yıldırım ve Seray Kaya paylaşıyor. Kopuk dizisi ne zaman başlayacak? Kopuk dizisi oyuncu kadrosunda kimler var? Kopuk dizisi neyi anlatıyor? Kopuk dizisi nerede çekiliyor? İşte Kopuk dizisine dair tüm ayrıntılar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir