Sanaya Irani: Bollywood çıkışını Aamir Khan’ın filmiyle yaptı, annesinin ısrarı Sanaya’nın hayatını değiştirdi

sanaya Irani

Bollywood dünyasının sevilen isimlerinden Sanaya Irani’yi kim tanımaz. Bir Garip Ak dizisinin sevilen oyuncularından Sanaya Irani’nin kariyer basamaklarını çıkışı br hayli ilginç. Annesinin sözünü dinleyen oyuncu başarıyı sonunda yakalıyor.

Oyunculuğu kadar sevimliliğiyle de hayranlarını etkisi altına alan Sanaya Irani ilk çalışmalarını Ooty’den yapar. Sanaya, yedi yıl boyunca evinden ve ailesinden uzak kalarak ve Ooty Yatılı Okulu’nda okur. İlk eğitimini tamamladıktan sonra Sanaya Irani MBA derecesini Sydenham College’da yaptı. O sırada MBA okuyordu ama Sanaya’nın annesi kızının kariyerini sinema dünyasında yapmasını istiyordu. Sanaya Irani’nin annesi ona modellik ve oyunculuk yapmasını tavsiye etti. Sanaya, ancak annesinin ısrarından sonra modellik dünyasına adım attı ve ardından oyunculuk kariyerine devam etti. 

Annesinin ısrarını ve isteğini fark eden Sanaya, çalışmalarını yarıda bırakarak modelliğe adım attı. 

Sanaya, oyunculuk kariyerine 2006 yapımı süper hit film ‘Fanaa’ ile başladı. Evet, Sanaya ilk defa beyaz perdede Aamir Khan ve Kajol’un karşısında rol aldı.

Fanaa filminde Kajol’un Mehbooba adlı arkadaşını oynayan Sanaya, uzun süre reklamlarda çalıştı. Bu reklamlarda Shah Rukh Khan, Saif Ali Khan, Priyanka Chopra ve Kareena Kapoor gibi büyük ünlülerle sık sık ekran alanını paylaştı. Sanaya Irani uzun yıllar reklam filmlerinde yer aldıktan sonra dizilere adım attı. 

Sanaya televizyona ilk çıkışını 2007 yılında yayınlanan ‘Sol Sağ Sol’ dizisi ile yaptı. Bu dizideki performansı herkesin kalbini kazanmıştı. Bundan sonra birçok dizide rol aldığı görüldü. 

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • Pis Yedili Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Show Tv ekranlarında 2011 yılında yayınlanan Pis Yedili dizisi bir dönem ekrana bağlayan dizilerden birisi olmuştu. Bazı isimler günümüzde en çok konuşulan dizilerde en iyi olmayı başardı. İşte Pis Yedili oyuncularının şimdiki halleri.
 • Kavak Yelleri Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  31 Mayıs 2007 tarihinde Kanal D’de yayımlanmaya başlayan Kavak Yelleri 30 Ağustos 2011 tarihinde ekrana gelen “Ve Dünya Bizi Yakınlaştırmak İçin Döndü” isimli 170. bölümü ile final yaparak sona ermişti. Toplam 5 sezondan oluşan Kavak Yelleri oyuncularının şimdiki halleri.
 • Selena Oyuncularının Günümüzdeki Halleri
  2006 yılında izleyicilerle buluşan ve Türk televizyon tarihine iz bırakan fantastik kurgu ve komedi dizisi Selena, ekranlara geldiği dönemde büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Başrollerini Sinem Kobal, Cansu Demirci, Gizem Güven ve Dilara Kurtulmuş’un paylaştığı dizi, 3 sezon boyunca seyircileri büyülemiş ve 2009’da 104. bölümüyle unutulmaz bir final yapmıştı. 18 yıl sonra Selena oyuncuları ne yapıyor?
 • Yılan Hikayesi Dizisi Oyuncuları 25 Yıl Sonra Nasıl Görünüyor?
  Yalnızca iş arkadaşlarının Memoli’si, E be köylü kızı Zeyno, Rambo, Avni, Belgin, Kürşat, Gülsüm ve Başkomiser Kemal… İşte bu karakterlerin hayatımıza tam 25 yıl önce girmiş. Şimdilerde Yılan Hikayesi oyuncuları nasıl görünüyor merak ediyor musunuz? Yılan Hikayesi Oyuncularının şimdiki halleri…
 • Bir Zamanların Efsanesi Vahşi Güzel Oyuncularının Şimdiki Halleri
  Bir dönemin efsane pembe dizisi Vahşi Güzel’i unutmak mümkün değil. Mila ve Ivo o zamanlar favori çiftimizdi. Takvimler 2001 gösterdiğinde Türk televizyonunu pembe diziler ele geçiriyordu. Ana haberden hemen önce yayınlanan Vahşi Güzel çok konuşulan jenerikte esas kızımızın top sektirmesi meşhurdu.

Bir yanıt yazın