Sanaya Irani: Bollywood çıkışını Aamir Khan’ın filmiyle yaptı, annesinin ısrarı Sanaya’nın hayatını değiştirdi

sanaya Irani

Bollywood dünyasının sevilen isimlerinden Sanaya Irani’yi kim tanımaz. Bir Garip Ak dizisinin sevilen oyuncularından Sanaya Irani’nin kariyer basamaklarını çıkışı br hayli ilginç. Annesinin sözünü dinleyen oyuncu başarıyı sonunda yakalıyor.

Oyunculuğu kadar sevimliliğiyle de hayranlarını etkisi altına alan Sanaya Irani ilk çalışmalarını Ooty’den yapar. Sanaya, yedi yıl boyunca evinden ve ailesinden uzak kalarak ve Ooty Yatılı Okulu’nda okur. İlk eğitimini tamamladıktan sonra Sanaya Irani MBA derecesini Sydenham College’da yaptı. O sırada MBA okuyordu ama Sanaya’nın annesi kızının kariyerini sinema dünyasında yapmasını istiyordu. Sanaya Irani’nin annesi ona modellik ve oyunculuk yapmasını tavsiye etti. Sanaya, ancak annesinin ısrarından sonra modellik dünyasına adım attı ve ardından oyunculuk kariyerine devam etti. 

Annesinin ısrarını ve isteğini fark eden Sanaya, çalışmalarını yarıda bırakarak modelliğe adım attı. 

Sanaya, oyunculuk kariyerine 2006 yapımı süper hit film ‘Fanaa’ ile başladı. Evet, Sanaya ilk defa beyaz perdede Aamir Khan ve Kajol’un karşısında rol aldı.

Fanaa filminde Kajol’un Mehbooba adlı arkadaşını oynayan Sanaya, uzun süre reklamlarda çalıştı. Bu reklamlarda Shah Rukh Khan, Saif Ali Khan, Priyanka Chopra ve Kareena Kapoor gibi büyük ünlülerle sık sık ekran alanını paylaştı. Sanaya Irani uzun yıllar reklam filmlerinde yer aldıktan sonra dizilere adım attı. 

Sanaya televizyona ilk çıkışını 2007 yılında yayınlanan ‘Sol Sağ Sol’ dizisi ile yaptı. Bu dizideki performansı herkesin kalbini kazanmıştı. Bundan sonra birçok dizide rol aldığı görüldü. 

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın

 • 12 Yıl Sonra Bir Garip Aşk Oyuncuları Nasıl Görünüyor?
  12 Yıl Sonra Bir Garip Aşk Oyuncuları Nasıl Görünüyor? Merhaba Bir Garip Aşk severler… Yayınlandığı dönemde büyük ses getiren ve izlenme rekorları kıran Bir Garip Aşk dizisi çok sevildi. Özellikle Kuşi ve Arnav Hint dizilerinin sevilmesinde büyük rol oynadı. O kadar çok sevildi ki Kanal 7 Bir Garip Aşk’ı yayın akışında devamlı yer veriyor.
 • Kardelen Oyuncuları Şimdi Neler Yapıyor?
  Kardelen Oyuncuları Şimdi Neler Yapıyor? Kardelen dizisi severler burada mı? Kanal 7’de yayınlanan ilk Pakistan dizilerinden birisi. Darakzay olumsuz karakter olmasının yanı sıra çok sevildi. Hacesta’nın okuma aşkı ve sonunda elde ettiği zafer ise göz doldurdu… Hadi de her zaman Hacesta’nın arkasında destekleyici rol oynadı. Kardelen dizisi epey kısa sürdü. Bakalım Kardelen dizisi oyuncuları şimdi neler yapıyor?
 • Yerdeki Yıldızlar Filmiyle Tanıdığımız Ishaan Şimdi Nasıl Görünüyor?
  Yerdeki Yıldızlar Filmiyle Tanıdığımız Ishaan Şimdi Nasıl Görünüyor? Dişleri Yüzünden Sık Sık Zorbalığa Uğramış! Taare Zameen Par’ın Ishaan Awasthi’sini hatırlıyor musunuz? Hepimizin gönlünde yer eden Aamir Khan filminin küçük yıldızı büyüdü.2007 yılında yayınlanan film, birçok izleyeninin yüreğine dokunmuş hikayesiyle ayrı bir yer edinmişti.
 • Gökberk Demirci’nin Yeni Adresi Belli Oldu!
  Gökberk Demirci’nin Yeni Adresi Belli Oldu! Gökberk Demirci Hangi Diziyle Geri Dönüyor!Yemin dizisinin başarılı sevilen oyuncusu Gökberk Demirci’den beklenen haber geldi. Yemin dizisinin final yapmasının ardından ekranlara geri dönüyor. Gökberk Demirci, Üç Kız Kardeş dizisinden teklif aldı.
 • Kısmetse Olur Sıla Kimdir?
  Kısmetse Olur’da eve yeni gelen gelin ve damat adayları heyecanı yaşanmaya devam ediyor. Kısmetse Olur evinin yeni gelin adayı Sıla Kısmetse Olur Sıla kim? Kısmetse Olur Sıla kaç yaşında? Kısmetse Olur Sıla ne iş yapıyor? Kısmetse Olur Sıla burcu ne? Kısmetse Olur Sıla kimi beğeniyor? Kısmetse Olur Sıla’nın instagram hesabı ne? İşte Sıla ile ilgili detaylar…

Bir cevap yazın