Masum 452.Bölüm Özeti- 17 Haziran Perşembe

Gaura Chanda’yı Öldürdü! Jaggi AKLANDI! Kokila Bin PİŞMAN!  

Masum dizisi 452.bölüm özetinde Kokila Jaggi’nin serbest kaldığını öğrenmişti. Buna karşılık olarak mahkemeye başvurmuş ve kefaletin kaldırılmasını istemiştir. Masum dizisi 452.bölüm özeti devam ediyor.

Gopi Jaggi savunuyor! Mahkeme günü geldiğinde Gopi ve Kokila karşı karşıya gelir. İki zıt kutup gibi birbirlerine nefretle bakarlar. Kokila oğlunu öldürdüğünü düşündüğü Jaggi’nin tekrar hapse dönmesini ister. Gopi ise Jaggi’nin suçsuzluğundan emindir.

Mahkeme başlarken Gopi ve Jaggi cephesinde aksilikler yaşanır. Jaggi’nin avukatı mahkemeye gelmez. Bunun üzerine Gopi Jaggi’yi savunmak için mahkemeden izin ister. Hakim Gopi’nin savunma yapabileceği kararını verir ve mahkeme başlar.

Gopi kefalet davasını kazandı! Savunmaya başlayan Gopi Jaggi’nin suçsuz olduğuna dair tanık olduğunu hakime sunar. Tanığın ifadeleri doğrultusunda o gün Ahem’in taksiye bindiğini ve Jaggi’nin çarptığı araçta bulunmadığını anlatır.

Kokila’nın avukatı karşı tarafı karalamak için Gopi’nin kişisel hayatını ortaya dökmek ister. Onun bir çok evlilik yaptığını ve sözünün güvenilir olmadığını söyler. Ancak Koki Gopi’ye ne kadar karşı olsa da bu denli bir suçlamaya müsaade etmez.

Gaura Chanda’yı öldürdü! Mahkeme devam ederken diğer tarafta ise Gaura ölüm saçmaya devam eder. Bu sefer yoğun bakımda olan Chanda’nın yanına gider. Oksijen maskesini çıkartarak onun nefessiz kalmasını sağlar. Gaura’nın bu hareketi Chanda’nın ölümüyle sonuçlanır.

Mahkeme de ise Daram’ın gelişi olayların seyrini değiştirir. Gopi tanığını kürsüye çıkararak olayları anlatmasını ister. Daram Ahem ile takside konuştuğunu söyler. Ardından Ahem’in gerçek katilinin kendi çalışanlarından biri olduğunu aktarır. Elde ettiği delilleri de müfettiş ile paylaştığını sözlerine ekler.

Daram’ın bu sözleri üzerine hakim kararını verir. Jaggi’nin kefaleti devam edecektir. Gopi davayı kazanırken Kokila kaybetmiştir.

Gopi Gaura’yı gördü! Bunca olaydan sonra Gopi uzun süredir gitmediği kızlarının yanına gider. Orada Gaura ile karşılaşınca şoke olur. Ev halkı Gaura konusunda Gopi’yi teskin etseler de Gopi onun güvenilmez biri olduğundan emindir. Kızlarının aklının yıkandığını ise çoktan fark etmiştir.

Gopi Jaggi’yi alarak karakola gider. Ahem’in asıl katili için aramaların yapılmasını talep eder. Zira asıl katil yakalanmazsa mahkeme Jaggi’nin aleyhine dönebilir. Müfettiş ilanlar hazırladığını söyleyerek ikiliyi rahatlatır. Ancak Gaura’nın adamı polislerden birine para vererek afiş fotoğraflarını Jaggi’nin resmini değiştirtir. Jaggi bu yüzden halktan dayak yer.

Katil yakalandı! Ertesi gün Jaggi’nin davası devam eder. Gopi savunmada yine harikalar yaratır. Jaggi dövülürken gördüğü polis memurunu kürsüye çağırır ve ona afişleri değiştirdiğini itiraf ettirir. Bu Jaggi’nin savunması için oldukça iyi bir yolda olduklarının kanıtı olur.

Gaura ise katili gizlice ülkeden kaçıracak bir plan yapar. Jaggi ise şans eseri katile denk gelip onu takibe alır. Ve yakalayıp karakola getirmeyi başarır.Tabi Jaggi’nin bu davranışı mahkemenin son aşamasında Gopi’yi zora sokar. Kararın açıklanması gerekirken Jaggi ortalıkta yoktur ve bu onun suçlanmasına sebep olabilecek bir hatadır.

Gaura’dan ilginç hamle! Jaggi’nin mahkemeye yetişmek için aceleci davranması katili elinden kaçırmasına sebep olur. Jaggi salona girip hakim karşısına çıkar ancak katil ortalıkta yoktur. Herkes her şeyin bittiğini düşünürken Gaura katille mahkemeye girer.

Shravan katili yakalamış ve getirmiştir. Katil tüm suçları kabul edip mahkemede anlatır. Böylelikle Jaggi aklanır. Gaura’nın katilin ailesine yönelik tehditleri katilin onun adını vermesini engeller.

Jaggi’nin suçsuzluğundan en büyük pişmanlığı ve utancı duyan Kokila olur. Koki Jaggi ve Gopi’den af dileyerek beyaz bir sayfa açmak istediğini ikisine de söyler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir