Düşman Başına 24. Bölüm Özeti – 3 Temmuz Pazar

Düşman Başına 24

Shivam ve Riya Sonunda Evlendi!

Düşman Başına 24.bölüm özetinde Shivam ve Riya evleniyor. Sarla ise gelini olarak Rani’yi alıyor. Bu hikayede tek mutsuz kişi Amit oluyor! Düşman Başına 24.bölüm özeti devam ediyor.

Düşman Başına 24.bölümde Shivam Priya meselesinden bahsedince Shanti, Sarla’dan şüphelenmeye başlıyor. Shivam Priya’yla telefonda konuştuğunu söylerken Riya telefonunun çalındığını anlatır. Shanti Sarla’yı desteklemek için Sahivam’a kızmaya başlar.

Shanti sonuç olarak bu evliliği bitirdiklerini, Amit’in mutsuzluğu üzerine Shivam ve Riya’nın birlikteliklerine izin veremeyeceğini söyler. Raghav da annesini destekler. Riya herkesten özür diler. Sarla ve Amit ise Riya’ya evlenme konusunda baskı yapar.

Herkes Riya’ya sırtını dönerken Shivam ona destek çıkar. Riya’nın bir suçu olmadığını ve onu böyle yüz üstü bırakmayacağını söyler. Bugün Riya toplum içinde olumsuz bir konuma düşecekken Shivam buna sebep olmayacağını dile getirir. Raghav da Shivam’ı haklı bulur. Bu yüzden son kararı Shanti’ye bırakır. Shanti de Shivam ve Riya evliliğine onay verir. Böylece Shivam ve Riya’nın düğün ritüelleri başlar.

Düşman Başına 24. Bölüm Özeti Devam Ediyor

Sarla ve Amit ise aileye küsüp ayrılır. Rani ve kız kardeşler sevinmeye başlar. Shivam ve Riya gülümsemeye başlar. Shivam zamanında duygularından bahsedemediği için özür diler. Çünkü ailesine güvenemediğini açıklar. Ona sarılır ve ondan özür diler.Evine uyum sağlayamamasından korktuğunu, ailesinin farklı olduğunu, sadece Shanti’nin evinde karar verdiğini, kimseyi aldatamayacağını, bu yüzden bu ilişkiden kaçtığını söyler.

Riya Nimmi’ye teşekkür eder. Ona karşı davranışının neden böyle olduğunu anladığını söyler. Rani ve teyzesi harekete geçerler. Rani teyzesine yeniden Sarla’yla konuşmasını çeyiz işini yeniden konuşmasını ister. Sarla onları duyar. Teyzesi Rani’ye artık Amit’in peşini bırakmasını ve artık Amit’in kimseyle evlenemeyeceğini söyler. Rani üzülmüş gibi davranır. Sarla, Rani’yi durdurur ve Amit’le evlenmek için çok şey yaptığını söyler. Yanında durma zamanı geldiğinde gidiyorsun, ona destek olmalıydın diyerek azarlar.

Rani ve teyzesi gülümser. Sarla ve Ashok; Raghav, Shanti ve Amit’e gelir. Sarla, Amit’i Rani ile evlendireceğine karar verdiğini söylüyor. Amit, Rani ile evlenmeyeceğini dile getirir. Shanti ona neden Amit’i zorladığını sorar. Raghav, Sarla’dan dinlemesini ister, şimdi evliliği sürdürmeye gerek yoktur. Sarla ise kararını çoktan verdiğini söyler.

Sarla Rani’ni teyzesinin arazisi olduğunu öğrenmiş ve onun peşine düşmüştür. Bir an önce malların zerine geçirilmesini ister. Teyzeyi köşeye sıkıştırır ve belgeleri imzalattırır. Sarla’nın ani kararıyla yeniden alışveriş yapılması gereklidir. Büyük kolye Riya’nın olduğu için Sarla sinirlidir. Shanti de Kaushalya’yı mutlu görmeye dayanamaz. Şimdi Shivam ve Riya; Rani ile de Amit evleniyordur. Tek mutsuz olan kişi Amit olur.

Düşman Başına 24. Bölüm Özeti – 3 Temmuz Pazar Günü Neler Olacak?

Çiftler birbirine çelenk takar. Amit yine mutsuzken Shivam ve Riya eğlenir. Kaushalya onları gülümseyerek izler. Shanti ise onun mutluluğunu çekemez ve gülümsemesini istemez. Kaushalya annesinden yadigar kolyeyi Riya’ya takmanın mutluluğunu yaşar. Sarla kolyeyi kaybetmiştir. Ritüeller bir bir gerçekleşir. Ateşin etrafında da 7 tur tamamlanır. Böylece çiftlerin evlilikleri gerçekleşmiş olur. Kızlar aileleriyle vedalaşır ve yeni evlerine doğru yola çıkarlar.

 • Evlat 6.Bölüm Özeti – 24 Haziran Pazartesi
  Evlat 6. Bölüm Full İzle. Evlat 6. bölümde neler olacak? Evlat 6. bölüm özetinde Muskan evde yeni bir kriz dönemi başlatır. Evlat 6.bölüm özeti devam ediyor.
 • Evlat 5.Bölüm Özeti – 21 Haziran Cuma
  Evlat 5. Bölüm Full İzle. Evlat 5. bölümde neler olacak? Evlat 5. bölüm özetinde Muskan evde yeni bir kriz dönemi başlatır. Evlat 5.bölüm özeti devam ediyor.
 • Evlat 4.Bölüm Özeti – 20 Haziran Perşembe
  Evlat 4. Bölüm Full İzle. Evlat 4. bölümde neler olacak? Evlat 4. bölüm özetinde Bilal ailesini ikna edebilmek için son çare ilaç içer. Celal ve Zekiye evi Muskan’ın üzerine yapacak mıdır? Evlat 3.bölüm özeti devam ediyor.
 • Evlat 3.Bölüm Özeti – 19 Haziran Çarşamba
  Evlat 3. Bölüm Full İzle. Evlat 3. bölümde neler olacak? Evlat 3. bölüm özetinde eve elektrik faturası bomba gibi düşüyor. 3 maaşlı insan bir faturayı ödeyemez. Evlat 3.bölüm özeti devam ediyor.
 • Evlat 2.Bölüm Özeti – 18 Haziran Salı
  Evlat 2. Bölüm Full İzle. Evlat 2. bölümde neler olacak? Evlat 2. bölüm özetinde Bilal ailesine Muskan’dan hoşlandığını ve onunla evlenmek istediğini açıklar. Evlat 2.bölüm özeti devam ediyor.

Bir yanıt yazın