Can Yoldaşım 297.Bölüm Özeti – 23 Mayıs Pazartesi

Can Yoldaşım 297

Suraj’ın Sakatlığı AİLEYİ BÖLDÜ! Şeytanlar Kol Geziyor

Can Yoldaşım 297. bölüm özetinde Suraj öğrenci olayları esnasında sırtına darbe almış yere düşerek bayılmıştı. Hastanede uyanan Suraj aldığı darbe sonucunda sakat kalmıştı. Bu durumu öğrenen aile perişan olurken Sandiya ve Santoş en çok etkilenen kişiler olmuştu. Peki 300. Bölümde bizleri neler bekliyor? Can Yoldaşım 297.bölüm özeti devam ediyor.

Suraj’a destek! Sandiya’nın Suraj’ı traş etmesiyle bölüm başlar. Sandiya adeta Suraj’ın eli ayağı olmuştur. Onun yanından ayrılmaz. Bakımını yapar. Suraj’ı pencereye çıkaran Sandiya ona dükkanı da gösterir. Chavi dükkanın başına geçmiş ve tüm işleri çekip çeviriyordur. Suraj ailesinin nasıl dimdik ayakta olduğunu görmüştü. Bu durum Suraj’ı mutlu eder.

Suraj’ın mutluluğu Santoş’un çok hoşuna gider. Oğlunun yüzü gülüyordur. Aile için işler birazda olsa yolunda gitmeye başlamıştır. Herkesin tek istediği Suraj’ın bir an önce iyileşmesidir. Ancak bu süreç çok zor ve uzundur. Henüz Suraj için bir gelişme yoktur. Bu arada Suraj’ın yokluğu ise bazı kötü insanlar için fırsat yaratır. Chavi’nin dükkanda olmasını fırsat bilenler dükkana kötülük yapmak için planlar kurar.

Sandiya endişeli! Suraj ve aile bu durumdan habersizken Chavi işleri çok iyi yönetir. Suraj’ı aratmaz. Kazandığı parayı da Suraj’a getirerek onu mutlu etmek ister. Suraj parayı Santoş’a vermesini söyler. Chavi’nin bu başarısı rakip dükkanı kızdırır. Suraj’ın yokluğunda bir şekilde bu rekabete son vermeyi düşünürler.

Evde Suraj ise Snadiya’nın işine geri dönmesini ister. Bir bakıcı tutacaklarını söyler. Sandiya polislik işine geri dönmeli ve ülkesine olan sorumluluğunu yerine getirmelidir. Ailenin de baskıları sonucunda Sandiya göreve tekrar geri döner.

Chavi tokadı yedi! Sandiya ve Suraj için işler iyi gitse de ailede bölünmeler kısa sürede başlar. Üstelik olaylar oldukça basit sebepler yüzünden olur. Santoş Suraj için dua edecektir. Bunun için Mena’dan ekmek yapmasını ister. Ancak oklava ortalıkta yoktur. Oklavayı Chavi götürmüştür. Mena, Vİk, Arzo dua töreninden önce oklavayı bulmak ister ama başaramaz. Arzo polisler tarafından tutuklanır. Tüm bu aksiliklerden sonra tören yapılamaz. Santoş, Vikram’a kızarken Vik tüm hırsını Chavi’den alır. Dükkana giderek ona tokadı basar.

Bu denli basit bir olayın bu noktaya gelmesi elbette bu kadar basit değildir. Arka planında farklı bir şey vardır. Konu Vikram’a Surja’ın işlerinin ağır gelmesidir. Vİkram bir Suraj olamayacağını acı şekilde görmüştür. Tüm sinir ve hırsını ise Chavi’den çıkarmak ister. Ancak Vik’in bu hareketi işleri daha da kötüye götürür. Chavi onca fedakarlık yapıp dükkanı işletme işini üstlenmiştir. O olmadan dükkanı kim işletecektir? Üstelik Chavi’de sonsuza dek şekerci olmaya pekte istekli değildir. Vik’in tokatlarından sonra Chavi’de kendini sorgulamaya başlar. Tüm bu karmaşa aileyi üzmeye başlar.

İşler karışıyor! Sandiya Vikram ve Chavi’nin arasını düzeltir. Onları barıştırır. Şimdilik bu sorun düzelmiş olur. Ancak işleri daha da kötüye sokacak gelişmeler devam eder. Bunlardan biri Suraj’ın dükkanı ile alakalı olur. Chavi kendi hatlarını sürekli örtmek için hatalar yapar. Bunlardan biri bozulmuş tatlıları saklamak olur.

Chavi’nin bu yaptığı rakip dükkanın işine yarar. Rakip dükkan Suraj’ın dükkanını kötüler. Onun bozuk ürün sattığını söyler. Bu esnada Sandiya ve Suraj’da oradadır. Suraj burada kalitesiz ürün olmaz der. Adam tatlılardan vermesini ister. Sandiya tarihi geçmiş tatlıları uzatınca herkes şoke olur. Adamlar hakaretler savurup dükkandan ayrılır. Suraj ise bu durum karşısında şoke olur.

Bir yanıt yazın