Can Yoldaşım 237. Bölüm Özeti – 24 Mart Perşembe

Can Yoldaşım 237

Suraj Lalima ile Tanıştı! Lalima Sandiya’yı UNUTTURACAK MI?

Can Yoldaşım 237. bölüm özetinde konakta Sandiya’nın gidişiyle beraber otel hayallerinin sona ereceği korkusu yayılmıştı. Diğer tarafta haydutların köyüne sızmayı başaran Sandiya yeni hedefi Chandu’yu aramış Shekar adından bir adamdan şüphelenmişti. Peki 237. bölümde bizleri neler bekliyor? Can Yoldaşım 237.bölüm özeti devam ediyor.

Sandiya’yı akrep soktu! Shekar ile tanıştırılan Sandiya bu kişinin amirinin bahsettiği Chandu olduğuna karar veriri. Chandu oldukça yakışıklı ve iyi dans eden biridir. Sandiya, Chandu’nun gösterisini izlerken hiç farkında olmadan bir akrep ona sokulur ve sokar. Sandiya akrep sokmasıyla kendinden geçerken herkes onun etrafına toplanır. Chandu, Sandiya’ya müdahale eder.

Köylüler Sandiya’yı Naryani adında birine götürür. Köyün şifacısı Sandiya’ya müdahale eder ve onun hayatını kurtarır. Tabi burada Shekar’ın etkisi çok büyüktür. Şifacıyı çok uzaklardan kendisi getirmiştir. Sandiya bu kötü olayın ardından dinlenmek için yatağına çekilir. Ancak Sandiya’nın aklında tek bir şey vardır. O da oğlu Ved. Sandiya oğlunu düşünerek gözyaşları döker.

Sandiya sorguda! Sandiya uykuya dalsa da ertesi sabah oldukça kötü bir güne uyanır. Naksallar, Sandiya’yı bağlarlar. Onu sorgulamaya başlarlar. Tren kazasından nasıl kurtulduğu? Kim olduğu? Himanshu ile ilgili bildikleri? Sandiya tüm bunlara cevap verirken Naksallar tatmin olmaz. Sandiya’yı öldürüp ondan kurtulmaları gerektiğini düşünür. Sandiya bu düşünce karşısında korkar.

Adamlar Sandiya’yı öldürmek için ormanın derinliklerine götürmeye başlar. Sandiya oldukça zor durumdadır. Bu durumdan kurtulmak için hemen bir şey yapması gerektiğini düşünür. Naksallara bir şey hatırladığını söyler. Himanshu’nun bir çantası olduğunu ve onu gördüğünü anlatır. Naksallar çantayı alıp içini karıştırırlar. Çantada banka hesabı ve şifresini görünce tüm haydutlar sevinçten uçar.

Suraj depresyonda! Sandiya şimdilik zaman kazanırken Suraj ise büyük bir buhrandadır. Mena ve Vikram Suraj’ın bu dalgınlığını kullanarak Suraj’a maaş belgelerini imzalatır. Mena bunu Santoş duymadan yaptıkları için mutludur.

Ancak Suraj için işler hiç iyi değildir. Sarilerin yanması Suraj’a Sandiya ile ilgili anıları hatırlatır. Suraj bir anda bağırmaya başlar. Vikram onu zor tutarken Suraj yere yığılıp kalır. Aile Suraj’ı doktora götürür. Doktor Suraj’ın ruhsal bir yıkıma girdiğini söyler. Bu yüzden ona bu yıkımı hatırlatacak şeylerden uzak tutmalarını tavsiye eder. Ateş veya ateşi anımsatan şeyleri uzaklaştırmalarını. Ayrıca krize girdiğinde sakinleştirici iğne ile onu gevşetilmelerini söyler. Ancak Suraj her geçen gün delirir. Sandiya’nın hayaline sindur sürer. Aile bu görüntü karşısında şoke olur.

Sandiya şimdilik kurtuldu! Suraj’ın bu zor durumu aileyi endişelendirirken diğer tarafta Sandiya verdiği bu ipucuyla kurtulmayı başarır. Ancak Naksallar’ın ona olan şüphesi değişmemiştir. Şimdilik Sandiya köyde kalacak ve onu gözlemleyeceklerdir. Naksalların şefi Sandiya’nın bir şeyler sakladığına emindir.

Bunu anlamak için Chandu, Sandiya’yı takibe alır. Sandiya boşta bir telefon görür. Aklından Ved’i aramak ve sesini duymak geçer. Ancak görevi için Sandiya bu düşünceden vazgeçer. Chandu Sandiya’nın telefona gitmemesini analiz eder. Chandu’nun ikinci oyunu ise Sandiya’ya köyden kaçması için yardım etmek olur. Himashu ile evli değilsin der. Bu yüzden köyden kaç ve kendi hayatını kur. Sandiya bu teklif karşısında kararsız kalır. Teklifi kabul etmezse kimliğinin açığa çıkacağını, teklifi kabul ederse de görevinin biteceğini düşünür.  

Kim bu Lalima! Diğer tarafta Santoş ve aile Suraj’ı tapınağa götürmeye karar veriri.  Tapınağa gitmenin ona iyi geleceğini düşünür. Nitekim Suraj orada bir kızı görünce şok olur. Kızı Sandiya’ya benzetir. Sanki karşısında o varmış gibi takip eder. Lalima tapınakta dua ederken aile onun hakkında bilgiler öğrenir. Lalima babasını kaybetmiş ve yetim kalmıştır. Ancak Laima Surja gibi değildir. Her şeyin tanrıdan geldiğini ve tanrıya döneceğini söyler.

Lalima’nın bu dini sözleri oldukça etkileyicidir. Nitekim Suraj’ın ayağı sıcak zeminde yandığında herkes onun tekrar delireceğini düşünür. Ancak Lalima zemine soğuk su dökerek Surja’ın acısını dindirir. Surja aylar sonra ilk defa gülümser. Tüm aile mutludur. Herkes bu kızın Suraj’a ilaç olacağını düşünür.

 • Evlat 5.Bölüm Özeti – 21 Haziran Cuma
  Evlat 5. Bölüm Full İzle. Evlat 5. bölümde neler olacak? Evlat 5. bölüm özetinde Muskan evde yeni bir kriz dönemi başlatır. Evlat 5.bölüm özeti devam ediyor.
 • Evlat 4.Bölüm Özeti – 20 Haziran Perşembe
  Evlat 4. Bölüm Full İzle. Evlat 4. bölümde neler olacak? Evlat 4. bölüm özetinde Bilal ailesini ikna edebilmek için son çare ilaç içer. Celal ve Zekiye evi Muskan’ın üzerine yapacak mıdır? Evlat 3.bölüm özeti devam ediyor.
 • Evlat 3.Bölüm Özeti – 19 Haziran Çarşamba
  Evlat 3. Bölüm Full İzle. Evlat 3. bölümde neler olacak? Evlat 3. bölüm özetinde eve elektrik faturası bomba gibi düşüyor. 3 maaşlı insan bir faturayı ödeyemez. Evlat 3.bölüm özeti devam ediyor.
 • Evlat 2.Bölüm Özeti – 18 Haziran Salı
  Evlat 2. Bölüm Full İzle. Evlat 2. bölümde neler olacak? Evlat 2. bölüm özetinde Bilal ailesine Muskan’dan hoşlandığını ve onunla evlenmek istediğini açıklar. Evlat 2.bölüm özeti devam ediyor.
 • Evlat 1.Bölüm Özeti – 17 Haziran Pazartesi
  Evlat 1. Bölüm Full İzle. Evlat 1. bölümde neler olacak? Evlat 1. bölüm özetinde Celal ve oğlu Kuram tartışmaya başlar. Babası oğlunu evden kovar. Evlat 1.bölüm özeti devam ediyor.

Bir yanıt yazın