Yaralı Kalbim 6.Bölüm Özeti- 8 Şubat Pazartesi

Geet, Dev’in Dolandırdığına İnanmıyor!

Yaralı Kalbim dizisi 6.bölüm özetinde Dev ve ailesi Geet’i havaalanında bırakıp kaçmıştı. Geet gözyaşları içinde karakola götürülmüştür. Geet evi arayıp babasıyla konuşur. Evin erkekleri karakola gelip Geet’i suçlamaya başlar. Geet bir suçunun olmadığını onu orada bırakıp gittiklerini izah etmeye çalışır. O sırada Brij gelir olayı araştırmış Kanada ile bağlantılarının olmadığını öğrenmiştir. Yaralı Kalbim 6.bölüm özeti devam ediyor.

Geet kafasındaki düşüncelerle evin yolunu tutar. Annesi gözyaşları içinde kızını karşılar. Geet ise Dev’in kendisini bırakıp gittiğine asla ihtimal vermiyordur. Başına bir şey gelmesinden şüphelenmiştir. Geet sırayla herkesin yanına gidip onları ikna etmeye çalışır.

Geet’in bu ısrarcı davranışı sonrası odasına gönderilir. Aile telefonla ulaşmaya çalışsa da hiçbir şekilde ulaşamaz. Takıların ve pederin de sahte olduğu öğrenilmiştir. Evin erkekleri çok öfkelidir.

Bu evliliği ayarlayan kadın tebrik etmeye gelir üstüne tüm şehrin Geet’in Kanada’ya gelin gittiğini konuştuğunu söyler. Bu haber Brij’i çok sinirlendirir. Böyle bir evliliğin gerçekleşmediği söylenip üstü kapatılmaya çalışır.

Geet ise hala söylenenlere inanmıyor evdeki motora atlayıp Dev’i aramaya koyulur. Daarji ise Geet’e sesleniyordur. Tüm olanları üstüne Geet’in evde olmayışı bakalım Daarji’yi nasıl kızdıracak?

Geet yolda motorla giderken önüne bakmaz nasıl olduysa Brij’in arabasıyla çarpışır. Brij bu duruma çok sinirlenir. İnsanlardan bu evliliği saklayacakken Geet kolunda takılar alnında sindur sokakta dolanıyordur. Bu evde büyük bir krize sebep olur.

Daarji çok sinirlenmiştir. Ama Geet de bu olanlara inanmıyor ve Dev’in başına bi şey geldiğini savunur. Büyükbaba Geet’in kendisine karşı gelmesine şoke olur. Tabi diğer aile üyeleri de bu durumu beklemiyordur. Brij Geet’in üstüne yürür. Geet ise Brij’den korkmaz aksine kendini savunmaya devam eder. Büyükbaba ise Geet’in bu davranışının cezalandırılacağını söyleyip bastonunu havaya kaldırır. O sırada kapı çalar. Geet zorla odasına çıkarılır.

Gelen Maan’dır. Geet’e ait arsaları Dev’den satın almış birkaç eksik belge olduğu için eve kadar gelmek zorunda kalmıştır. Bu da fazla artist birine benziyor zira kapı açıldığında arkası dönük havalı pozlar yapmaya çalışıyor. Maan insanlara ve olaylara karşı fazla ön yargılı davranıyor. Bunu da aile geçmişinden bir sorun olduğunu düşünüyoruz.

Geet’in davranışları yüzünden Brij Maan’ı hızlıca evden gönderir. Geet odasına kilitlenir. Günlerce oda da yemeden içmeden kalır ve düşünür. Sonunda takılarını ve evlilik kolyesini çıkarıp dedesinin yanına gider. Ondan özür diler ve evliliğe dair her şeyi unutacağını söyler. Sadece dedesinden tek isteği vardır o da okuluna devam etmek. Dedesi izin verir. Bakalım Geet’in bu düşüncesinin altında yatan bir planı mı var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir