Netflix’in Yeni Türk Dizisi: “Pera Palas’ta Gece Yarısı”

“Pera Palas’ta Gece Yarısı” adlı kitaptan uyarlanan yeni Netflix Türk dizisinde, tarihimizdeki heyecan verici bir dönem anlatılıyor.

Netflix’in yeni Türk dizisinin konusu Pera Palas Otel’de geçiyor. Türkiye’nin tarihini bu otel üzerinden; yer yer aksiyon dolu bir hikayeyle anlatan “Pera Palas’ta Gece Yarısı” adlı dizinin yönetmeni, Emre Şahin. Georgetown Üniversitesi öğretim görevlisi Charles King’in ödüllü kitabı “Midnight At The Pera Palace” tan yola çıkan Emre Şahin, Sarah Wetherbee ve Kelly McPherson’ın gerçekleştirecekleri dizinin senaryosunu Elif Usman yazdı. Sekiz bölümlük dizi, Red Arrow Studios şirketi olan ‘Karga Seven Pictures’ tarafından çekilecek.

Karga Seven Pictures tarafından yapımcılığı üstlenen dizinin başrol oyuncusu Hazal Kaya olacak.

Birçok önemli şahsiyeti ağırlayan Pera Palas, dizide tarihimizdeki heyecan verici bir dönemin anlatıldığı olaylara sahne olacak. Demet Sabancı Çetindoğan da, Instagram hesabından haberi duyurarak

Tarihe tanıklık eden bir otelin gözünden Türkiye’nin tarihi. Netflix‘te ilk etapta sekiz bölüm olarak hazırlanıp dünyada yayınlanacak. Ülkemizin, İstanbul’umuzun muazzam bir tanıtımı olacağına kalben inanıyorum” notuyla paylaştı.

Pera Palas’ta Gece Yarısı” Ne Anlatıyor?

Dizide genç gazeteci Esra, efsanevi Pera Palas Oteli hakkında yazı yazmakla görevlendirilir. Esra, oteli gezerken yanlışlıkla odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder; dönemin İstanbul’una bir yolculuk yaparak, Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen bir siyasi komplonun ortasına düşer. Zaman dilimi Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemi ve Cumhuriyete geçiş sürecidir.

Esra, İstanbul’da bir çılgın kulübün sahibi gizemli Halit ile tanıştığında ise, 1919 yılı İstanbul’unun hiç de göründüğü gibi olmadığını fark eder. Dönem macera draması türündeki dizide yer yer aksiyon dolu, eğlenceli ve düşündürücü olaylar örgüsü hikayeyi ilginç kılıyor. Dizideki önemli karakterler arasında edebiyatçı Halide Edip Adıvar da var.

Yönetmen Emre Şahin, “Tarih ve İstanbul aşığı biri olarak bu proje bir hayalin gerçekleşmesidir” diyor. Netflix Türkiye Orjinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş ise “Büyülü şehir İstanbul’un bu harika hikayesini dünyadaki üyelerimize paylaşmak için sabırsızlanıyoruz” diye ekliyor.  

Pera Palas dizisi Atatürk, Cevad Paşa, Agatha Christie ve eşi Archibald Christie’nin 30’lu yaşlarını anlatacak.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Ne Zaman Yayınlanacak?

Oyuncu kadrosu yeni belirlenen dizinin çekimlerine ne zaman başlanacağı konusunda bir bilgi bulunmadığı için yayın tarihi konusunda da bilgi verilmesi doğru olmayacaktır. Ancak Netflix’in dizi çekme ve yayınlama sürelerine bakıldığında 2021 yılının bahar aylarında Pera Palas dizisinin izleyici ile buluşacağı tahmini yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.