Mersinli Hande Macit’in Düşes Olma Hikayesi

Hande Macit

Hollanda’nın Rotterdam kentine 12 yıl önce üniversite eğitimi için giden Mersinli Hande Macit, bir arkadaşının eğlencesinde tanıştığı Macklenburg Veliaht Prensi Georg Alexander ile nikah masasına oturup Macklenburg Dükalığında Düşes unvanı aldı. İşte Hande Macit’in Prens ile tanışma öyküsü 👇

16 Eylül 1992 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde doğan Hande Macit, Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olduktan sonra 2010 yılında Rotterdam Erasmus Üniversitesi’ne girdi.

2019 yılında Hande Macit arkadaşlarının düzenlediği bir eğlenceye katılıyor. İrlanda da yaşayan Prens kardeşini ziyarete geliyor. İkilinin yolları aynı davette kesişiyor. Prens görür görmez Türk kızına vuruluyor. Selam vererek konuşma başlıyor. Davetin ardından telefonlaşıyorlar. Hande Macit 2 hafta sonra Alexander’in veliaht prens olduğunu öğreniyor.

Hollanda vatandaşlığı alan Hande Macit abisiyle birlikte Türk yoğurtları üretip satmaya başlıyor. Daha sonra prens bu şirkete ortak oluyor.

Masalsı aşk devam ediyor. 2020 yılında nişan töreni gerçekleşiyor. Araya korona giriyor ve Hande Macit’in ailesi bu nişana internet üzerinden katılmak zorunda kalıyor. 17 Haziran’da Mirow Kalesi’nde düzenlenen törenle resmi nikahları kıyılıyor. Nikahın ardından resmi olarak Mecklenburg Dükalığı’nın Düşes’i oluyor ve Herzogin zu Mecklenburg adını alıyor.

Çiftin 17 Eylül’de kilise düğünü gerçekleşti. Rotterdam yaşayan çift kilise düğünü için Neustrelitz’e gitti. Neustrelitz kasaba kilisesinde, Prens Georg Alexander zu Mecklenburg ve Hande Macit yaklaşık 500 misafirin önünde yemin etti.

Törende Kraliçe Elizabeth unutulmadı ve bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Prens Georg Alexander Mecklenburg ile İngiltere Kralı III. Charles ise 7. göbekten akraba. Halk çiftin düğününe büyük ilgi gösterdi.

Prenses Hande, klasik bir gelinlik ve ayrıntılı dantel unsurlarla süslenmiş bir gelinlik tercih etti. Bir diğer göz alıcı metrelerce uzunluğundaki duvak ve dantel unsurlarla süslenmiş eşit uzunluktaki kuyruktu. Düğün partisi daha sonra şehir limanındaki Heligoland adasında kutlanmaya devam ediyor.

Manşetlerde ise Prenses Hande’nin yağmurlu bir günde gerçekleşen düğününde yine de ışıl ışıl parladığı vardı.

Facebook Sayfamızı Ziyaret Etmeyi Unutmayın…

Merak Ediyorsan Tıklaman Yeterli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.