Masum Dizisi ve Diğer Hint Dizilerinde Yaşanan Absürt Sahneler

Masum Dizisinde Beyin Yakan 13 Sahne

Ülkemizde Hint dizileri furyası tüm hızıyla devam ediyor. Her ne kadar belli bir kesim Hint dizilerine karşı koysa da kendilerini izlemekten alıkoyamıyor. Saç baş yolduran sahneleri sizler için derledik. Unuttuğumuz sahneler varsa sizlerde yorum kısmında yazabilirsiniz.

Gopi’nin Ahem’in Bilgisayarını Yıkaması : İlk bölümlerde Gopi’nin cahillikleriyle başımız beladaydı. Her ne kadar Kokila onu eğitmeye çalışsa da bu sahne asla hafızalardan silinmedi. Üstelik Yıkanan Laptopun ipe asılması da cabası.

Hayvanların Zor Durumdaki İnsanlara Yardım Etmesi : Gopi yine bir yılanı takip ederek tüm gerçeğe ulaşmıştı. Ayrıca Aşk Bir Rüya dizisini hatırlayanlar Thapki’nin çuvaldan fare sayesinde kurtulduğunu hatırlayacaklardır.

Ameliyat Masasında Ölümle Burun Burunayken Yaşanan Mucize İyileşmeler: Karakterlerimiz kalbinden de vurulsa arabayla ezilseler de asla ölmüyorlar. Üstelik ameliyat masasından bir anda ufak sıyrıklarla kalkıp eve gidiyorlar.

Polisin Hiçbir Olayı Çözememesi: Evet buda diğer ve en komik olaylardan birisi. Polis asla olayları çözemiyor. Üstelik vermesi gereken kararların tersi yönde karar verip hiçbir kötü karakterlerin ekmeğine yağ sürüyordur.

Yaşlanmayan Karakterler: Dizide istediğiniz kadar zaman atlaması yapın. İster 3 sene geçsin ister 5. Bu geçen yılların üstüne bir 10 sene daha atlatın. Karakterlerimiz ilk günkü gibi duruyor olacaklardır.

Maskeli Karakterler : Gelmiş geçmiş en absürt sahnelerden birisi bu diyebiliriz. İnsanlar çok kolay şekilde istedikleri kişinin maskesini takıp o olabiliyorlar. Üstelik sesleri dahi benziyor ve bunu kimsecikler fark etmiyor. Şimdiye kadar Aşk Bir Rüya ve Masum dizilerinde rastladık. Ya senaristler aynı ya da artık bu absürt sahneler dahi kopya çekilerek yazılıyor.

Hain Planlarda Kullanılan Absürt Alet ve Edevatın Aniden Ceplerinden Çıkması: Dizide kötülük yapmayı kafasına koyan karakter zart diye cebinden zehri uyku ilaçlarını ya da bilemediğimiz birçok şeye sahip olması. İnsan bari sipariş eder bir bekler diye içinden geçirmiyor değil.

Sürekli Açığa Çıkmaması Gereken Bir Olayı Karakterin Kendi Kendine Yüksek Sesle Konuşarak Duyurması: Bir saç baş yolduran sahneyle daha karşınızdayız. İnsan kendi odasında neden yüksek sesle konuşup duyulmaması gereken bir şeyi duyurmaya çalışır. Ayrıca bu karakterlerimizin kapıları daima açıktır.

Bir sezon boyunca kötülükle nam salmış karakterin birden iyilik meleği olması ve buna herkesin inanması: Hint dizilerinin vazgeçilmezlerinden birisi daha. Yapmadığı kötülük hainlik kalmayan kişinin son kozunu oynamaya karar vermesi ve bu tuzağa bir kez daha düşmeye meraklı olan bir diğer karakter. Gerçekten en bayan sahnelerden birisi diyebiliriz.

Sakar Kızımızın Mutlaka Koreografiye Uygun Kucağa Düşmesi: Bu madde ise ayrım yapmaksızın her hint dizisinde görüp göreceğiniz klişelerden birisidir. Düz yolda yürürken bile bir şekilde döne döne erkeğin kucağına düşmeyi başarır.

Düğün Töreninde Gerçekleşen Değişimler: Beyin yakan sahnelerden birisi daha. Damat değiştirilecekse kafasına çiçeklerden oluşan duvak takılır ve kimse bu değişimi fark etmez. Gelin değişecekse şalla kapanır. Düğün öncesi kimse bu değişimi fark etmez.

Nabıza Bakılarak Hamilelik Testleri :Hint dizilerindeki geleneksel doktorlarımız kızımızın nabzına bakıp müjdeli haberi verebiliyor.

Birinin Başına Bir Şey Geldiğinde Fotoğraf Çerçevesinin Kırılması: Önce bir iç daralması yaşanıyor. Daha sonra gök gürültüsü duyuyoruz akabinde elektrik kesintileri de yaşanabiliyor. Sonrası ise Aman Allah’ım çerçeveli fotoğraf düşüp kırılıyor. Kötü haber tez ulaşırda ki tez bu sahnede gerçekleşiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.