Masum 94.Bölüm Özeti – 24 Haziran Çarşamba

Rashi’nin Gopi’yi Göz Yaşlarına Boğan OYUNU!

Masum dizisi 94. bölüm özetinde neler oldu? bir kahramanlığa imza atmış, mabed,n çalınan altın bağışı tekrar geri getirmişti. Üstüne okuma yazmasının gelişmesiyle beraber hırsızlarla ilgili ipucunu polislere vermişti. Gopi’nin minik sınıf arkadaşları da ne elr olduğunu merak edip sorarlar. Gopi onlara olayları tek tek anlatır. Nasıl hırsızların eline düştüğünü, kafasına vurdukalrını, onlardan kaçmak için ipelrden nasıl kurtulduğunu. Tüm bu detaylar çocuklar için çok heyecan vericidir. Gopi olayları bitirdiğinde ise çocuklar hep birlikte Gopi’yi alkışlarlar. Gopi’nin bu kahramanı onu miniklerin gözünde olduka yükseltmiştir.

Masum dizisi son bölümde Bu olaylardan memnun olmayan ve sinirinden atlayan kişi ise Rashi olur. Okuması yetmezmiş gibi birde Gopi başına kahraman kesilmiştir. Öfkeden deliye dönen Rashi masanın üzerinde duran Gopi’nin defter ve kitaplarını alıp yırtmaya başlar. Hepsini parçalayıp un ufak edinceye kadar durmaz. Tabi öfkesi yatışınca defter ve kitapların o halde olduğunu görünce endişelenir. Bu yaptığı açığa çıkarsa çok zor duruma düşecektir.

23 Haziran Masum 94. bölüm özetinde Rashi hemen yırttığı parçaları toplamaya başlar. O arada Jigar gelir. Az kalsın Jigar’a yakalanacak olan Rashi çok endişelenir. Ancak neyseki yakalanmamıştır. Jigar’ı atlatınca Rashi yırtıtğı paraları alıp hemen yukarı çıkar.  Annesi Urmila’yı arayıp olan biteni söyler. Öfkeyle Gopi’nin defterlerini yırttım ancak Koki benim yaptığımı öğrenirse yandım der. Tabi Urmila yalanda ve planda ustalıklarını sergileyip ona sakin olmasını söyler.

Bu arada Ahem’den Gopi’den ödevlerini getirmesini ister. Artık olayların gün yüzüne çıkması an meselesidir. Gopi aşağı inip çantasını arar ancak ödevleri bulamaz. Ahem ise Gopi’nin bu kadar ağır davranmasına kızar.

Diğer yandan Gopi için bugün önemli bir gündür. Dayısı onu arayarak doğum günün kutlar. Kokila ve Hetal gibi büyüklerinden hayır duası almasını tavsiye eder. Tabi Urmila bu konuşmalara kulak misafiri olup hemen Rashi’yi arar. Ona ne yapıp et Gopi’yi engelle der. Doğum gününü kutlanmamasını sağla diye Rashi’ye ikazda bulunur.

Rashi ilk önce yırttığı defterlerden kurtulmalıdır. Bu amaçla Gopi’nin çantasının blunduğu sehpanın altına ödevleri koyar. Ardından da anne fare var diye çığlık atarak konaktakileri toplar. Konaktakiler ne olduğunu sorunca Rashi fare gördüm diye yalanını sürdürür. Bu yalanın asıl amacı elbette yırttığı defterelrin suçunu fareye atmaktır. Gopi yıtrılan ödevlerini görünce Rashi bunları fare yemiş olmalı diye oalyı ört pas etmeye çalışır.

Tabi bu oyun Kokila’yı hiçte tatmin etmez. Defterler resmen parçalanmış gibidir. Bir fare kemirerek defterlere böyle bir zarar vermesi imkansızdır. Tabi Kokila bu konuda fazla inatçı olmasada Rashi’ye bu yalanını ödetmek için ona fareyi yaklama görevini verir. Rashi olmayan fareyi yakalamak için ne yapacağını bilmez. Ve her zamanki gibi Urmila’yı arar. Ayrıca fare oyununu inandırıcı kılmak içinde odasını bir güzel dağıtır. Bazı kıyafetleri de keserek suçu yine fareye atar. Ancak Kokila Rashi’ye hiç inanmamıştır.

Rashi şimdi elinde fare kapanıyla olmayan fareyi yakalamak zorunda kalacaktır. Tabi Urmila burda yine devreye girer. Kendi evinde Rashi için fare yakalar. Evet yanlış duymadınız bildiğin kapanı alıp evde fare yakalıyor. Ardından da fareyi çantaya koyup Modilere gider. Onu Rashi’ye vererek düştüğü zor durumdan kurtarır. Rashi’de Urmila’nın verdiği fareyi Kokila’ya göstererek bak fareyi yakaladım der.

Rashi’nin oyunları bununlada bitmez. Gopi’nin doğum günün söylemesini engellemek için anne ve babasının bugün oldüğünü ona söyler. Gopi bunu duyunca hüngür hüngür ağlar. Anne ve babası onun için büyük bir travmadır.  Tabi Rashi böyle diyince Gopibırakın doğum gününü yas tutmaya başlar. Ağzını bıçak açmaz. Odasına gidi anne ve babasının resmine sarılarak ağlar. Rashi yine isteğine ulamıştır.

Gopi’nin bu hali Ahem’in de dikkatini çeker. Gopi’nin ödevlerine bakarken aniden ağlamasına çok şaşırır. Nedenini sorar ancak Gopi cevap vermez. Ahem ona izin verir ve kafasını toplamasını söyler. Gopi gidince Ahem onun defterini alır ve orda yazan yazıyı okur. Gopi defterine anne ve babasının ismini yazmıştır. Gopi’nin okul macerası başlerken hatırlarsanız anne ve babasının resmine bakıp cahilliği için üzülmüştü. Bir nevi onlara kendini ispatlayarak iyi bir evlat olduğunu göstermiş olur bu yazıyla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir