Masum 93.Bölüm Özeti – 23 Haziran Salı

Hırsızları Altetti, Ahem’in Kalbini Fethetti! GÜNÜN KAHRAMANI GOPİ

Masum dizisi 93. bölüm özetinde neler oldu? Modiler tören için mabede gitmişlerdir. Gopi’de derslerini bitirmiş kontrol etmesi için Ahem’e getirmiştir. Gopi törene gitmek için Ahem’den izin ister. Ahem Gopi’nin gitmesine izin verir ancak dönüşte ödevlerine birlikte göz gezdireceklerdir.

Masum dizisi son bölümde Gopi mabede gitmek için hazırlanirken Kokila’nın yanına Savita gelir. Savita selam dahi vermeden direk Gopi’yi sorar. Onu görememiştir. Tabi Kokila’ya bunu sorma amacı Gopi’yi merak etmesi değil onunla dalga geçmektir. Gopi’nin kopya çekmesinden ve başarısızlığından bahsederek Kokila’yı ezmek ister. Koki ise Gopi’nin bilerek evde kaldığını söyleyerek Savita’yı geçiştirir.

Konağa geri dönerkes Gopi tam hazırlanmış çıkacakken Ahem’in belinin incinmesiyle bundan vazgeçer. Ahem yere düşen dosyayyı aniden eğilerek alırke belini incitmiştir. Gopi hemen mutfağa inip sıcak su torbası hazrılayıp Ahem’e getirir. Ahem sıcak su tobasını kendi koymak ister. Tabi bel ağrısından bunu beceremez. Gopi torbayı alıp Ahem’in sırtına koyar. Ahem’in ağrısı birazcıkta olsa dinmiştir. Gopi her geçen gün Ahem’in gözünde daha olumlu etki bırakıyordur.

22 Haziran Masum 93. bölüm özetinde Ahem Gopi’nin yardımından sonra onun mabede gitmesini ister.Gopi mabede gitmek için yola çıkar ancak yoğun bir yağmur vardır. Gopi’nin yağmurda ıslandığını gören Ahem ona bağırıp gerİ gelmesini söyler. Bu yağmurda Gopi’nin yürüyerek gitmesine gönlü el vermemiştir. Ona ıslanıp  hasta olacağını sonra derslerini yapamamyacağını söyleyerek kendisi götürmeyi teklif eder. Ahem derleri bahane etsede onun aklının Gopi’de olduğu aşikardır. Ahem’in bu düşüncesi Gopi’yi çok mutlu eder.

İkili arabaya atlarlar ve mabede gelirler. Ahem Gopi’yi bırakıp gider. Gopi ise Kokila ve diğerlerinin yanına doğru yürümeye başlar. İşler ise bu noktada karışmaya başlar. Gopi elinde çiçek sepeti olan bir kadınla çarpışır. Yere düşen sepetin içindeyse mabede yapılan altın bağış vardır. Gopi bu altın bağışı görünce hemen olayın farkına varır. Kadın bir hırsızdır ve bunu mabetten çalıyordur. Kadının peşinden koşan Gopi kadını durdurmaya çalışır.  Tam bu anda bir adam Gopi’nin kafasına sopayla vurup onu bayıltır.

Gopi’yi bayıltan hırsızlar onu arabaya koyarak kaçırılar. Tabi Gopi’nin yokluğu giderek mabette de hissedilmeye başlanır. Kokila Ahem’i arayarak Gopi’yi sorar. Bu esnada Gopi ise hırsızlar tarafından depoya bağlanmıştır. Gopi kendine yavaş yavaş gelirken hırsızlar altını nasıl satacaklarını tartışıyorlardır.

Madette ise peder altın bağışın ortada olmadığını görünce şoka uğrar. Hemen polisi arayarak haber verirler. Hem Gopi’nin hem de altın bağışın ortada olmaması kafaları karıştırır.

Gopi ise bulduğu kesici aletle iplerden kurtulmuş, çalınan altın bağışıda kucağına almış kaçacakken hırsızlar tarafından farkedilir. Gopi kaçmaya hırsızlar kovalamaya başlar. Gopi son anda saklanarak onları atlatmayı başarır. Ancak çıkış kapısını ararken hırsızlar tekrar Gopi’nin izini bulur. Gopi biraz şansın birada yetenğini yardımıyla hırsızları atlatıp depodan kaçmayı baaşarır.

Ahem ve Jigar ise mabette köşe bucak Gopi’yi arıyorlardır. Nitekim küçükte olsa bir ipucu olarak Gopi’nin terliğini bulurlar.  Bu arada polislerde gelip olayı derinlemesine araştırmaya başlarlar.  Ancak ne polis ne de Ahem Gopi’yi bulabilmiştir. Polis mabette altın bağışı çalan hırsızların Gopi’yi kaçırmış olabileceklerini söylerler.

Bu arada hırsızları atlatmış Gopi çıkagelir. Yağmurdan sırılsıklam olmuştur ancak çalınan bağışıda alıp geri gelmeyi başarmıştır. Koki gelinini görünce çok gururlanırken Ahem Gopi’yi görür görmez ona doğru koşmaya başlar. Yorgunluktan yere yığılacak Gopi’yi kollarıyla sarar ve düşmesini engeller.  Gopi tüm yaşananları bir bri anlatır. Kokila’dda akıllı gelinine sarılır ve ikili ağlamaya başlarlar. Kokila’da Gopi’ye bir şey şey oldu diye çok korkmuştur.

Gopi tüm olanları polisede anlatır. Polis Gopi’den ipucu ister. Gopi bir kağıtta isim gördüğünü söyler. Ve polislere bu ismi yazarak verir. Gopi resmen günü kahramanı olmuştur. Ahem ise Gopi’inn hangi yaptığından etkileneceğini şaşırmışttır. Gopi herkesin övgülerini taktirlerini alır.

Gopi’nin bu kahramanlığı mabetteki çocuklarından taktirini kazanır. Onu dışlayan çocukalar artık Gopi’yi arkadaşları olarak görürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir