Masum 92.Bölüm Özeti – 22 Haziran Pazartesi

Gopi Okumayı Söktü! Ahem’in Taktirini KAZANDI!

Masum dizisi 92. bölüm özetinde neler oldu? raki kutlamaları bitmiş. Urmila Modilere kendi ailesini acındırmada zirve yapmıştı. Urmila’nın amacı kendilerini Kokila’ya fakir göstermek ve bunun karşılığında Kokila’nın Daval’danalacağı kiradan vazgeirmektir.

Masum dizisi son bölümde Nitekim Kokila ve özellikle Hetal Urmila ailesinin bu fakirliğini görünce Daval’dan kirayı almamaları gerektiğini söyler. Ev alışverişini yapamayan bir aileden nasıl olurda birde kira alırız der. Hetal ve Kokila bu konuşmayı yaparken Rashi ve Umrila’da çok mutludur. Özellikle Urmila planlarının işe yarayacağından emin bir şekilde paranın kendilerine kalacağını Rashi’ye anlatır. Rashi’de zafer kazanacakları için mutludur.

21 Haziran Masum 92. bölüm özetinde Ancak ikili bu boş boğazlılıklarının cezasını ekeceklerdir. Urmila ve Rashi odada nasılda Kokila’yı kandırdık, nasılda paralara konacağız diye konuşurken Kokila tüm konuşulanları duyar. Rashi Kokila’nın arkalarında olduğunu aynadan görür. Ancak Kokila tüm konuşmaları duymuştur. Rashi ne kadar lafı döndürmeye çalışsada nafiledir.

Nitekim Modiler konaktan ayrılırken Daval Koki’ye bu ayın kirasını uzatır. Kokila’da kirayı alarak Urmila’nın tüm planlarını bozar. Tab Kokila’nın parayı alması Hetal ve diğerlerini şaşırtır. Ancak Hetal’in düşüncelerinin aksine Kokila tüm gerçeği duymuştur. Urmila’nın tüm yaptıkları birer kandırmacadır.

Diğer yandan Gopi’nin okul hayatı yeniden balamıştır. Sabah hazırlanıp Ahem’le beraber okul yolunu tutarlar. Arabada gergin olan Gopi ne yapacağını bilemiyordur. Ahem’e okula gittiğinde onu kabul etmemelerinden çekindiğini söyler. Ahem ise bunların önemsiz olduğunu, Gopi’nin tüm bu düşünceleri bırakıp sadece derslerine odaklanması gerektiğini söyler. Ahem’in bu motive edici konuşması birazda olsa Gopi’nin içine soğuk su serpmiş ona güven vermiştir.

Gopi her ne kadar motive olsada okulun kuralları farklıdır. Küçük cadı önderliğindeki minikler Gopi ile dalga geçerler. Onu kopyacılıkla suçlarlar. Bu da yetmezmiş gibi küçük cadı öğretmeninede çemkirir. Gopi gibi kopyacı birnin okulda neden hala durduğunu sorar. Gopi ise endişeli endişeli sırasında oturup olanları izler.

Rashi ise ev işleri, yemek Kokila derken epey bunalmış bir şekildedir. Gopi’nin okuldan gelmesi ilaç gibi olur. Hemen onu yakalayıp yapacağı tüm işleri ona yaptırır. Gopi’de zaten dünden razı bulaşıklar, çamaşırlar, yemek temizlik her şeyi bir bir yapar.

Gopi’yi bu işlerden alan kişi bu sefer Ahem olur. Gopi’ye hazırlanıp yukarı gelmesini söyler. Ahem’in evdeki öğretmenliği tüm hızıyla devam ediyordur. Gopi’den alfabeyi saymasını sonra yazılı harfleri okumasını ister. Ardından ona bol bol ödev verir. Ahem çok disiplinlidir. Hatta Gopi gece olup uyumaya yatağa geçerken bile müdahale eder. Ne uyuması ben bitti demeden uyumak yok diyip Gopi’yi tekrar ders çalıştırmaya yollar.

Gopi’nin ara ara defterin üstünde uyuya kalmaları ve Ahem’in ona seslenince aniden zıplayarak kalkmaları bir hayli komiktir. Ahem Gopi’nin resmen pestilini çıkarmıştır. Kızcağız hiç farkında olmadan Ahem’in dizine kafasını yaslayıp uyuya kalmıştır. Gopi’nin bu son hali Ahem’i de ikna etmiş olacakki artık uyuyabileceğini söyler.

Sabah Gopi erkenden uyanıp hazıralnırken Ahem hala mışıl mııl uyuyordur. Sürekli alarmı çalmasına rağmen uyanamamıştır. Gopi en son dayanamayarak ekine çekine de olsa Ahem’i uyandırır. Uyuya kalan Ahem telaşlı telaşlı kalkarak hazrılanır. Bu telaş esnasında ise dün gece çalıştığı dosyayı yatağında unutur. Dosyayı Gopi bulur. Üzerindeki yazıyı görüp okur. Okuduğu yazı ile Ahem’in dün konuştuğu işin aynı olduğunu anımsayan Gopi dosyanın önemli olduğunu düşünür.

Kahvaltı masasındaki Ahem’in yanına giderek dosyasını unuttuğunu üzerinde yazanı okuyup önemli olduğu için getirdiğini söyler. Ahem çantasındaki dosyayı kontrol eder ve yanlış dosyayı aldığını farkeder. Gopi’nin okuyarak onun yanlış dosyaları almasını engellemesi ikili içinde çok mutluluk verici olur. Ahem Gopi’nin gelişimi için mutlıu olurken Gopi’de Ahem’in takdirini kazandığı için mutlu olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir