Masum 91.Bölüm Özeti – 21 Haziran Pazar

Ahem Gopi’nin Yeni ÖĞRETMENİ OLDU!

Masum dizisi 91. bölüm özetinde neler oldu? Ahem okul müdürü ile konuşmuş Gopi için yeniden bir sınav ayarlamıştı. Ayrıca Gopi’yi sınava hazırlama işini de üzerine almıştır. Kokila ev işleri görevlerini Gopi’den alıp onun sadece derslerini çalışmaya odaklanmasını ister. Ahem ise sert ve disiplinli bir öğretmen olarak Gopi’yi eğitmeye kararlıdır. Ona ödevler verip hafrleri iyice öğrenmesini sağlar. Tabi Gopi’de Ahem’i dinleyrek ödevlerini yapar.

Masum dizisi son bölümde Gopi oldukça heyecanlı olduğu için yazmakta zorlanır. Ahem daha güzel yazmansını sağlamak için Gopi’nin elincden tutar ve harfleri yazmasında yardımcı olur. Ahem’in bu ani hareketi Gopi’yi başta ürkütsede Ahem ile el ele yazı yazmak onun kafasını oldukça karıştırır. Odak noktası derslerden Ahem’e kayar. Ahem ise bu bakışlara kızar. Gopi’ye kendine gelip derslere geri dönmesini söyler. Anlayacağınız Ahem Gopi’ye okuma yazma öğretme konusunda bir hayli kararlıdır.

20 Haziran Masum 91. bölüm özetinde Ertesi gün olduğunda ise Modiler toplanarak Urmila’nin evine ziyarete giderler. Hintlilere özgü bir günü kutlayacaklardır. Kutlamada kızlar evin oğlanlarına Raki adında bileklikler takarlar. Bu amaçla Gopi ve Rashi Daval’a raki takacaktır. Tabiki takacağı rakinin üzerinde altın olması Urmila ve Rashi’nn iştahını kabaertır. Kadın altın, para lafı duydumu gözü dönüyor resmen.

Özellikle takılacak rakiyi gördüğünde Urmila’nın gözlerini içi güler. Rashi Raki’yi takarken Urmila araya girip sunakta dua amaçlı bir rituel yalanı atarak Raki takılmadan önce onu alır. Sunağa götürüp rakideki altını çıkartır ve çiçeklerin arasına saklar. Yerinede sahtesini koyar ve getirip Rashi’ye geri verir.

Bu arada Kinjal’de Ahem’e rakisini takar. Ritüeller yapılır. Urmila altın işini hallettim zannederken işler bir anda karışır. Gopi sunaktaki çiçeklerialıp Kokila’ya tutarken raki çiçeklerin içinden yuvarlanıp Kokila’nın ayağıan düşer. Urmila altını kaptırdığı için çok mutsuzdur.

Urmi birazda intikam amaçlı birazda bir ümit Kokila’dan para kopartırım diyrek elektirikleri kapatır. Tabi elektirikler kapanınca klimalar da çalışmaz. İçerisi hamam gibi olmaya başlar. Modiler ceketlerini çıakrtarak birazda  olsun serinlenmeye çalışır. Bu arada Gopi yere düşüp kendisine kalan altın rakiyi Urmila’ya vermek ister. Neyseki Gopi’nin bu mantıksız hareketini dayısı engeller. Onun avucuna koyarak kendisine saklamasını söyler.

Bu arada yemek için sofra kuruluyordur. Urmila ise öfkeli öfkeli içerde yemekleri hazırlar. Bu günü berbat etmek için ikinci elektirikten sonra ikinci olay gerçekleşir. Urmila’nın komuşusu gelip tabaklarını ister. Urmila masaya koyduğu tabakları tek tek toplayıp komşuya verir. Bu tabakları ödünç olarak aldık geri istiyorlar vermemiz lazım der. Sofrada oturanların önünden tek tek toplayıp komşusuna verip yollatır. Ve bütün bunları yaparken kendisini acındırmayı da ihmal etmez. Yemekler elden ele farklı tabaklarda gezerek yenir. Tüm aksiliklre rapmen gün bitmiştir. Günü sonunda tek kazanlı olan Gopi olmuştur. Hem altın raki ona kalmış hemde çok sevdiği Ahem onun öğretmeni olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir