Masum 90.Bölüm Özeti – 20 Haziran Cumartesi

Gopi Ahem’e Sımsıkı Sarılıp AĞLADI!

Masum dizisi 90. bölüm özetinde neler oldu? Rashi ve Jigar Ahem’den arabayı alıp gezintiye çıkarlar. Ancak arabanın bozulmsaı ve Jigar’ında yanında fazla para bulunmaması ikilinin gezintisinin kısa süremesine sebep olur. Rashi ise ilk defa arabayla doğru düzgün bir gezmeye çıktık başımıza gelmeyen kalmadı diye söylenir.

Masum dizisi son bölümde İkili eve döndüklerinde ise Rashi telefonu alıp küçük cadıyı arar. Küçük cadı Rashi’ye sınavdan bahseder ve onun ne kadar önemliolduğunu söyler. Rashi’yi hep Urmila ile konuşmaya alışmışken birde küçük cadı çıkmıştır. 

19 Haziran Masum 90. bölüm özetinde Rashi hiç zaman geçirmeden hemen sunakta ders çalışan Gopi’nin yanına gider. Ona ne yaptığını sorarak muhabbet eder. Amacı Gopi’yi yarınki sınavda zor duruma düşürmektir. Rashi Gopi’ye yarınki sınavında başarılı olman için sana özel bir dua yazıyorum diyerek bir kağıda yazıalr yazar. Ardından Gopi’ye vererek bunu yanından ayırma der. Rashi kağıda sınavda çıkacak olası soruların cevaplarını yazmıştır. Gopi safı ise bunları dua sanarak Rashi’ye inanır ve kağıdı yanından ayırmamaya karar verir.

Ertesi sabah okula giden Gopi sınava girmek içn hazırdır. Tüm öğrenciler sınıfa girer herkes yerine oturur. Öğretmen gelir ve sınav başlar. Gopi endişeli olsada sınava iyi başlamış ilk sorualrı güzelce cevaplamıştır. Soruları birer birer cevaplıyor ve sabahlara kadar çalışmanın sonuçlarını alıyordur.

Ancak Rashi yaptığı oyunla bu güzel gidişatı mahveder. Gopi yanından ayırmadığı kağıdı yere düşürünce öğretmen kağıdı görüp yerden alır. Kağıtta derslerin yazılı olduğunu görünce de Gopi’nin kopya çektiğini düşnür. Gopi’nin onca emeği boşa gitmiştir. Gopi elbette bu dua kağıdıyda ama ben yapmadı gibi sözler söylemeye çalışssada gerçekler ortadadır. Ayrıca özel bir öğrenci olan Gopi’nin örnek olması gerekiyorken bu davranışı hiçte olacak gibi değildir. Öğretmen Gopi’nin sınavına son verip müdürle konuşmasını ister.

Tabi Gopi konağa dönünce gözyaşları içindedir. Hetal gülümsyerek onu karşılayıp sınavını soracakken Gopi durmadan ağlıyordur. Kokila bile Gopi’ye kızıgn olmasına rağmen böyle ağladığını görünce korkar. Gopi’nin gözyaşlarından tek keyif alan kişi ise Rashi’dir. Gopi ağladıkça o göbek atıyordur. Tab kötü haber tez yayılır değişi yerini bulur. Savita ve küük cadı Modi konağına gelir. Savita bulmuş dırsatı kaırır mı? Kokila’ya Gopi’nin kopya ektiğini kendi ocuğuna ve diğer çocuklara kötü örnek olduğunu söyler. Kokila şoka uğramış ne diyeceğini bilememiştir.

Kokila Gopi’ye dönüp bunların gerçek olup olmadığını sorar. Gopi tek kelime edemeden ağlıyordur. Savita gittiğinde Kokila tüm nefretini Gopi’ye kusar. Bu arada Müdür arayıp Gopi’nin yaptıklarından dolayı velisinin okula gelmesini ister. Kokila geliceklerini söyleyerek telefonu kapatır.

Gopi gözyaşları içinde odasına gider. Okuldan zihninde Kokila’nın ağır sözleri vardır. Okuldan alınacağı, kopyada hocanın ona lafları Gopi içn çok zor anlardır. Rashi’de işi şansa bırakmamak için hemen Gopi’nin yanına gider. Gopi’ye neden kopya çektin diyerek laflar söyler. Yine Gopi’yi kandırarak olayın onun verdiği kağıttan kaynaklanmadığına ikna eder.

Ahem eve geldiğinde ise Kokila’nın durumunu görünce şoke olur. Gopi’nin sınavda kopya çekerken yakalandığına inanamaz. Koki Ahem’e okula müdürle görüşmeye gitmesini ve artık bu okul macerasına son vermesini söyler. Akşam olduğunda herkes uyur. Tek uyumayan kişi Gopi’dir. Defterlerini kucağına alır. Onlara sarılarak ağlar. Rashi resmen kızın tüm hayatını mahvetmiştir.

Gopi içten içe ağlarken Ahem onu duyar ve uyanır. Gopi’yi böyle üzgün görmek onuda etkilemiştir. Işığı açıp ona ne olduğunu sorar. Gopi kendinden geçmiş şekilde kalkar. Ahem’e sımsıkı sarılır ve gözyaşlarını onun gömleğine akıtır.  Gopi’nin bu hali Ahem’i çok etkiler. Gerçi taş olsa Gopi’nin bu haline dayanamayıp  çatlar. Gopi hıçkıra  hıçkıra ne olduğunu Ahem’e anlatır. Ahem Gopi’yi sakince dinler.

Ertesi gün olduğunda Ahem müdürle Görüşmek için okula gider. Dün gece yaşananlardan çok etkilenen Ahem Kokila’nın dedğinin tam tersi hareket eder. Müdürü ikna ederek Gopi’ye bir şans daha vermesini sağlar. Gopi tekrar sınava girecektir. Okulda kalması ise bu sınava bağlıdır.

Ahem eve dönünce kararını Kokila’ya ve evdekilere anlatır. Gopi’nin tekrar sınava gireceğini ve onu sınava kendisinin hazırlayacağını söyler. Bu karar herkesi şoke etmiştir. Ahem’in böyle davranması Kokila bila şaşkındır. Ancak Ahem kararında kesindir. Gopi’yi alıp ona ilk dersini vererek kararlılığını herkese gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir