Masum 89.Bölüm Özeti – 19 Haziran Cuma

Gopi Yarışmayı Kaybetti Kokila KIZGIN!

Masum dizisi 89. bölüm özetinde neler oldu? Rashi ve Urmila’nın yaptığı yemek planı tutmamış, Gopi ve Kokila yarışı kazanmıştır. İkinci yarış ise dans yarışıdır. Dandiya sopalarıyla oynanan bu dansta Kokila’nın mağlubiyete hiç tahammülü yoktur. Rashi – Hetal ile Savita’da gelini ile dans edecektir.

Masum dizisi son bölümde Ancak bizim ortalığı karıştıran ikili yine rahat durmazlar. Urmila’nın aklı şeytanlıklara iyi çalıştığı için Kokila ve Gopi’yi zor duruma düşürecek bir plan yapar. Planı basit ve etkilidir. Şarkıları çalacak müzisyenin yanına gizlice gider. Ona Kokila ve Gopi’de çalacağın müzik bu diyerek bir cd verir. Kokila ise Urmila ve Rashi’nin etrafta dolaşmasından şüphelenmiştir. Bu arada Urmila işi şansa bırakmamak için Savita’nın küçük kızına CD birebir aynısından Gopi’nin eline tutuştumasını söyler. Dişsiz cadı bu işi profesyonelce yapar. Kokila şüphelenip müzisyenin yanına gidince CD kaplarının aynı olduğunu farkeder. İçini açıp bakacakken yarışmanın başlama anonsu ile bunu yapamaz. Aynı renklerde kablar olmasıda onun şüphesini azalltığı için bu durumu önemsememeiştir.

18 Haziran Masum 89. bölüm özetinde Sahneye ilk çıkan ikili Rashi ve Hetal olur. Dandiya dansını birlikte uyumlu bir şekilde oynarlar. Özellikle Hetal’in performansı şaşırtıcıdır. Hetal’in bu kadar hareketli olması bizleri şaşırttı. Urmila ise koca ağzını iki karış açarak Rashi’yi izler. Kızının böyle güzel oynaması onu çok mutlu ediyordur. Herkese hava atmak için yeni bir malzeme çıkmıştır.

İkinci olarak sahneye Savita ve gelini çıkar. Onların performanıs da bir hayli iyidir. İkili uyum içinde dandiya dansını oynarlar.

Ve sıra Kokila ile Gopi’ye gelir. İkili müziğin hafif başlamasıyla dansa başlarlar. Gelin kaynana uyumlu ve iyi bir başlangıç yaparlar. Rashi ve Savita’yı geride bırakacakları açıktır ancak işler Urmila’nın oyunu ile bozulur. Urmila cd’leri değiştirdiği için Dandiya müziği yerine geleneksel tekno bir müzik çalmaya balar. Aslında bu müziklede keyifle dans edilebilir ancak Kokila geleneklerine bağlı biri olduğu için bu müzikte asla dans etmeyecektir.

Kokila juriden müziği değişmesini ister. Ancak kurallar gereği seçilen müzik değişmemektedir. Bu müzkle oynamaları gerekiyordur. Kokila bunu kabul etmez ve sahneden ayrılır. Müziğin böyle değişmesine ise anlam veremez. Savita’da bu durumdan yararlanarak Kokila ve geliniyle dalga geçer. Okila çok öfkeli bir şekilde Savita’ya kızar. Bir nevi Kokila için bu yarışmalar bir şeref yarışına dönmüştür.

Bu arada yarışmayı kazanan kişileri juri açıklar. Savita ve gelini dandiya yarışını kazanmışlardır. Bu sonuç Kokila’ya ikinci bir şok yaşatır. Kazananlara ödülleri verilirken Kokila’nın gözlerinden alevler çıkıyordur. Ediğimiz gibi Kokila bunu bir şeref yarışı olarak görmüştür. Tüm yenilgi olayı ise Gopi’nin başına patlar. Kokila cd değiştiren kişiyi sorgulasada Urmila’nın başarılı planı tüm ihaleyi Gopi’ye yıkmıştır.

Üstüne Rashi ve Hetal’de ikicilik ödüllerini alırlar. Rashi güzel bir tac kazanmıştır. Kokila ve Gopi ise hiçbir şey kazanamayarak mağlup olmanın acısıyla yüzleşmişlerdir. Gopi Kokila’nın kireç kesmiş yüzünü görünce ne yapacağını bilemez. Onu yumuşatmaya çalışsada Kokila hiç yumuşatılacak gibi değildir.

Bu arada evin erkekleri gelir. Ahem annesinin yarışmaları kazandığından emindir. Ancak gerçeğin öyle olmadığını öğrenince şoke olur. Üstelik tüm bunların Gopi’nin vd’leri karıştırması sonuscu olduğunu duyunca Gopi’ye olan nefreti artar.

Kızcağız yaklaşan sınavına bir türlü çalışamaz. Kokila yenilgi hırsıyla Gopi’ye ev işlerini verip durur. Bu yarışmadan en kazançlı ise Rashi çıkmıştır. Kokila’nın ona yarışmayı kazanırsa vereceği değerli kolyeyi hatırlatır. Koki lafını yemeyeceği için Rashi’ye odasından güzel değerli bir kolye getirip hediye eder. Rashi mutluluktan uçar.

Diğer yandan Ahem’de annesinin kesilen iştahını görünce üzülür. Kokila’yı kendi elleriyle besler ve ona yemek yedirir. Tabi tüm olanların nedenini Gopi olarak gören Ahem Gopi’ye hakaret eder. Gopi ise uzaktan bütün bu olaylara sebep olduğunu görünce çok üzülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir