Masum 88.Bölüm Özeti – 18 Haziran Perşembe

Gopi’nin BAŞI DERTTE! Sınavlar, Yarışma, Ev İşleri…

Masum dizisi 88. bölüm özetinde neler oldu? Gopi için işler zaten epey stesli ve ozrlu giderken başımıza birde Sarita ve onun küçükkızı çıkar. Modileri ziyaret edip Gopi ile aklı sıra dalga geçen sarita Kokila’nın art arda laflarıyla neye uğradığını şaşırır. Kokila Gopi’nin eğitiminin olmamasının bir şeyi değiştirmeyeceğini söyleyrek geçmişte yapılan kriket maçını hatılatır. Sarita bu laflardan sonra afallamıştır.

Masum dizisi son bölümde Sarita yetmezmiş gibi küçük kızınında ondan aşşağı kalır yanı yoktur. Gopi iyi niyetli bir şekilde küçük kıza çay verirken onun hayır diye bağırışı sinir bozucudur. Rashi bu durumdan faydalanır ve küçük kızı Gopi’nin üstüne salarak ortamın keyfini çıkırır. Hatta ikili o kadr iyi anlaşırlarki kardeş olsalar böyle konuşamazlar. Rashi küçük kıza Gopi’yi zor durumda bırakacak taktikler verir.

17 Haziran Masum 88. bölüm özetinde Akşam olup herkes yataklarına çekilir.  Gopi uykusunda bile dersleri, okuldaki olayları sayıklar. Ahem Gopi’nin bu haline şaşkın şaşkın bakar. Onun delirmeye başladığını düşünür. Ertesi gün olduğunda Sarika’nın küük kızı Rashi’den de aldığı taktiklerle Gopi ile uğraşmaya başlar. Oyuncak böcekler alarak bunları Gopi’nin çantasına yerleştirir. Bir tanesini de öğretmenin masasına koyar. Öğretmen sınıfa girip herkesi selamlayarak yerine oturur. Ancak masasında oyuncak böceği görünce başta korkar. Sonrada bu aptalca şakayı kim yaptı diye kızar. Ardınndan sınıftaki çocukalrın çantalarını arayarak kimin yaptığını bulmaya çalışır.

Küçük cadı oyuncakalrı Gopi’nin antasına koyduğu için ihale Gopi’ye kalır. Gopi ben yapmadım diyip kendini savunamaz. Öğretmende Gopi gibi kovaman bir kadının böyle saçma şakalar yapmasına şaşırır ve ona uyarıda bullunur. Eğer derslerinden yüksek notlar alamazsan senin için işler hiçte hoş olmayacak der. Küçük cadı ise dişsiz ağzıyla keyifle gülüyordur. Üstelik eve gittiğinde de Rashi’yi arayarak Gopi’ye yaptıkalrını anlatır. Onu nasıl zor duruma düşürdüğünü söyler. Rashi’de duyduklarıyla keyiflenir. Gopi yediği azarla kala kalmıştır.  

Gopi geçmesi gerekn sınavları düşünürken birde Kokil’nın yarışma olayı ortaya çıkar. Sarika’nın aşağılamalarına dayanamayan Kokila gelinler arasında bri yarışma düzenlemiştir. Yarışma, sınav, ev işleri Gopi resmen ne yapacağını şaşırmıtır. Tüm bunalrın üstüne bir de Rashi’nin oyunlarıda eklenince Gopi için işler hite iyi gitmez.

Sarita ve diğer aileler yarışma için Modi konağında toplanır. Urmila ve Rashi’de oradadır. Sinsi sinsi etrafı gözetleyip planlar yaparlar. Ne olursa olsun Gopi’yi başarısızlığa uğratmaları ve rezil etmeleri gerekiyordur.

İlk yapılacak yarışma yemek üzerine olur. Kokila’nın bildiği bir gerçek vardırki Gopi yemekelri harika yapar. Ancak işler pek öyle olmaz. Rashi ve Urmila yemek malzemelerine karışarak Gopi’nin yaptığı yemeği  bozarlar. Juri Gopi’nin yaptığını tadarken yüzünün buruşturur. Böylelikle İlk yarışta ilk mağlubiyerini almış olur. Kokila ise bu duurma anlam veremez. İlk şüphelendiği isimler ise Rashi ve Urmila olur. Sizce Kokila Rashi ve Urmila’nın ortalığı sabote edici harektlerini yakalayabilecek mi?  Yoksa Umrila ve Rashi Gopi’nin bu yarışmayı kaybetmesini sağlayacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir