Masum 87.Bölüm Özeti – 17 Haziran Çarşamba

Ahem’in Gopi’ye  BAKIŞ AÇISI DEĞİŞECEK!

Masum dizisi 87. bölüm özetinde neler oldu? Kokila Gopi’ye epey kızar. Ödevlerini yapmadığı için ceza almak müsamma gösterilecek bir durum değildir. Gopi her ne kadar kendini açıklmaak için uğraşsada bunu yapamaz. Daha önceki sahnelerden de bildiğiniz gibi Gopi’nin kendini savunması ve açıklaması imkansıza yakındır. İki kelimeyi kurup söylemesi mucize adeta. Kokila’da medem ödevlerini yapmıyorsun o zaman ev işlerine tekrar yardım edeceksin der.

Masum dizisi 87. bölüm özetinde neler oldu? Tabi Kokila’nın bu dediği zaten olan bir şeydir. Rashi’nin Gopi’ye ev işi kitlemesine gerek kalmasdan Gopi sürekli ev işleriyle meşgul oluyordur. Rashi ise işlerin yine istediii gibi gitmediğini görünce annesini arar. Urmila’da onun gibi dertlidir. O da Kinjal’le baş edemiyordur.

16 Haziran Masum 87. bölüm özetinde Urmila Rashi’ye madem Koki Gopi’ye karşı böyle kızgın bunu iyi değerlendir der. Onun daha fazla kızmasını sağlayacak şeyler yap. Böylelikle Gopi’yi zor duruma düşüreceksin der. Rashi aynı zamanda ev işlerinde de Kokila’nın gözüne girmek için elinden geleni yapmaya devam eder. Ancak Rashi ağzında kuş tutsada Kokila2nın gözüne girmesi bir hayli zordur.   Kadın seni istemiyor Rashi napsan boşa!

Akşam olduğunda herkes yatakalrına çekilir. Gopi ise tam tersi gece yarısına kadar derslere dalmıştır. Ödevlerini titizlikle yapıyordur. Kokila’da Gopi’yi derslerine çalışır görünce mutlu olru. Gopi’yi böyle azimli görmek gurur vericidir. Onun yanına giderek ne yaptığını sorar. Koki Gopi’ye karşı mutlu olsada ipleri sıkı  tutma taraftarı olduğu için ona biraz sertte davranır. Bu amaçla ona farklı bir iş daha verir.Koki gittikten sonra Gopi bir yandan ödev yapmaya diğer yandan Koki’nin işlerini yapmaya alışır. Tabi Gopi çok ilerleyen saatle birlikte çok fazla dayanamaz ve uyuya kalır.

Sabah olduğunda Gopi’yi uyurken ilk gören kişi Ahem olmuştur. Ahem Gopi’yi ders çalışırken öyle uyuya kalmış görünce şaşırır. Sürekli Gopi’ye kötü davranırken Gopi’nin bu azmi onu şaşırtmıştır. Ahem’in telefonunun aniden çalması Gopi’yi uyandırır.

Diğer yandan Kokila dini ritüelleri iin hem Rashi’den hem de Gopi’den özel bir yemek yapmalaırnı ister. İkili yemeklerini yaparken Rashi gizlice Gopi’nin yaptığı yemekle kendisininkini değiştirir. Tabi Rashi bunu yaparken bilmediği bir şey vardır. Gopi şeker ve tuzu karıştırdıp kendi yemeğine bol bol şeker atmıştır. Yani Rashi bunu yaparak bir nevi kendini zor duruma sokmuş olur.

Rashi yemekeleri değiştirdiği için kendi yaptığının daha lezzetli olacağını düşünürken işler tam tersi olur. Koki yemeği şekerli bularak Rashi’ye kızar. Gopi’nin yaptığını daha çok beğenir. Rashiişin böyle snuçlanmasından dolayı çok mutsuz olur.

Gopi artık okula gitmek için hazrılanmaya başlar. Kitaplarını koyarken Ahem gelince heyecan yapıp defter ve kitapları yere düşürür. Ahem Gopi’nin yanına giderek kitapları alıp kendisi toparlar. Ona daha dikkatli  olmasını, kitaplarını düzenli tutmasını söyler. Gopi’nin sabahlara kadar uykusuz kalması Ahem’in ona yaklaşımını değiştirmiştir. O da Gopi’ye başarılı olması için öğütler vermeye başlamıştır.

Gopi okula gittiğinde ise işler yine pek iyi olmaz. Öğretmen onun performansından pekte memnun değildir. Ayrıca okuldaki çocuklarda ona yardımcı olmak yerine Gopi ile alay ederler.  Gopi’yi okula alan müdür ise onun durumuyla ilgili öğretmene sorular sorar. Öğretmen Gopi’nin yetersiz olduğunu söyler. Ancak müdür Gopi’nin şansı hakettiğini söyleyerek öğretmenden ona şans vermesiniister. Gopi’nin bu tarz durumda olan insanlar iin bir örnek teşkil edeceğini düşünüyordur.

Bu arada küük çocukalrda Gopi’yi rahat bırakmazlar. Onun arkasına ip yapıştırarak alay ederler. Gopi herkesin ona gülmesine anlam veremez. Gopi’yi bu durumdan kurtarracak kişi minik gözlüklü çocuk olur. Bu tatlı çocuk Gopi’yi bu duurmdan kurtardıktan sonra ona daha dikkatli olmasını söyler. Tüm bunların üstüne bir de Savita çıkar. Daha önce kraket maçından hatırlayacağınız Savita Gopi ile alaylı konuşur. Geçmişin intikamını almak istiyordur.

Nitekim Savita yanına küçük kızını ve komşuları alığ Modi konağıan ziyarete gider. Kızının başarılarıyla övünüp Kokila’nın geliniyle dalga geçer.  Bu durum Kokila’yı kızdırırken Gopi’yi üzer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir