Masum 86.Bölüm Özeti – 16 Haziran Salı

Gopi Rashi Yüzünden OKULDA CEZA ALDI!

Masum dizisi 86. bölüm özetinde neler oldu? Gopi’nin okula başlamasıyla birlikte tüm işler Rashi’ye kalmıştır. Rashi herkesin ona nutuk çekmesinden rahatsız olur. Gopi’nin onca işi bnasıl bir başına yaptığına şaşırır. Rashi dertleşmek için annesi Urmila’yı arar.

Masum dizisi 86. bölüm özetinde neler oldu? Gopi ise ilk okul gününü geride bırakmıştır. Minik okul arkadaşları Gopi’ye pek alışamamıştır. Her şeye rağmen Daval’ında değiş tarzıyla Gopi iyininde iyisi bir okul gününü geride bırakmıştır. Çünkü gelecek günler epey sorunlu olacaktır.

16 Haziran Masum 86. bölüm özetinde Gopi okuldan çıkınca Ahem’in arabasını görür. Ahem’in onu almaya gelmesine çok sevinmiştir. Ancak gelen kişi Ahem değil Jigar’dır. İkili birlikte konağa dönerler.

Rashi ise evde birazda olsa Kokila’nın gözüne girebilmek için yeni tabakları çıkartıp onlarla sunum yapmak ister. Ev işlerini en iyi şlekilde yapmak istiyordur.  Tabakları içeri götürürken ayağı kayar. Tüm set yere düşecekken Gopi Rashi’nin elindeki tanakları son anda tutar. Rashi son anda kurtulmuştur.Gopi’ye onu kurtardığı için teşekkür eder.

Bütün bunlar olurken Kokila’da olanlara şahit olur. Sakarlığından dolayı Rashi’ye kızar. Böyle değerli takımları ne için çıkardığının hesabını sorar. Bunlar özel günler içindir der. Rashi Kokila’nın gözüne girmek isterken yine zor duruma düşmüştür. Ama şu bir gerçekki Kokila’da Rashi’ye kızmak ve onu azarlamak içn fırsat fırsat kolluyor resmen.

Aynı şey Ahem için de geçerlidir. O da Gopi’ye kızmak aşağılamak için fırsat kolluyordur. Kokila Gopi’nin şikayet aldığını öürenince nedenini sorar. Ahem’de ordan atlayarak Gopi’nin şikayet almaktan başka şey yapamayacağını söyler. Eline öğretmenin notunu alınca mal gibi kalır. Şikayet nedeni derse geç kalındığı iindir. Yani burda Gopi’nin hiçbir hatası yoktur.

Kokila benzer bir durumun yaşanmamsı için Gopi’nin okula artık erken gideceğini söyler. Bu işide Ahem’e verir Ahem pek istekli olmasada Kokila onu ikna etmeyi başarır.

Olumsuzluklara kısa bir ara verirsek Gopi’nin okuma hevesi takdire şayandır. Rashi malzeme listesini yazarken hevesli hevesli onu gözlemesi, ardından harfleri söyleyerek Rashi’nin ne yazdığını tahmin etmeye çalışması. Ona sorualr sorması. Gopi hem çok hevesli hemde çok mutludur. Gopi’nin bu mutluluğu bizleri de mutlu ediyor.

Mutluluk aramızdan sonra devam edersek Rashi Gopi’nin bu halinden hiç memnun değildir. Okula gittiği için tüm işler hem ona kalmış hem de Gopi giderek başarılı bir hal almaya başlamıştır. Annesini arayan Rashi Urmila’dan yeni taktikler alır. Bu taktikelr Gopi’nin okulda başarısız olmasını sağlamaya yönelik şeylerdir.

Rashi planlarını yaparken Gopi ise ödevlerini titizlikle yapıyordur. Hetal Gopi’yi böyle görünce çok mutlu olur. Onun bu hevesi takdire şayandır. Gopi’de Hetal’e okuldaki ilk günün anlatır. Gopi ona sınıftaki arkadaşlarını anlatır. Gopi ödevleriyle ilgilenirken tüm işlerde Rashi’ye kalır.  Rashi elbette rahat durmaz. Gopi’nin saatlerce uğraşıp yaptığı ödevleri silgi ile siler. Böylece okulda zor duruma düşecektir.

Ertesi gün olur ve Gopi için okulun ikinci günü gelir. Öğretmen tek tek ödevleri kontrol etmeye başlar. Gopi defterini açınca ödevlerin olmdığını görünce şok olur. Öğretmen Gopi’nin yanına gelip ödevlerini yapmayınca ona kızar. Ödevini neden yapmadın diye sorar. Tabi Gopi afallamıştır. Öğretmen dersteki kuralalrı Gopi’ye anlatarak onu cezalandırır. Tüm ders bouyunca ayakta kalacaktır. Gopi gibi minik gözlüklü bir ocukta ceza alır.  Gopi’nin bu durumu Kokila’yı ok kzıdırır. Gopi’nin başarısız olmasına tahammülü yoktur. Yani anlayacağınız Rashi’nin kötülükleri Gopi’nin işlerini baltalamaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir