Masum 85.Bölüm Özeti – 15 Haziran Pazartesi

Beslenme Çantası, Suluk… Gopi’nin İlk Okul GÜNÜ BAŞLADI!

Masum dizisi 85. bölüm özetinde neler oldu? Masum dizisinde Rashi ve Urmila Gopi’nin okul işleri için konaktakilerin gitmesini fırsat bilip konakta keyif çatarlar. Tabi bu keyif Urmila’nın sakrlığıyla kabusa dönüşür. Urmila Koki’nin aldığı sariye yemek dökerek leke yapar.

Masum dizisi 85. bölüm özetinde neler oldu? Gopi ise öğretmenlerle mülakata girer. Aancak mülakat oldukça kötü geçer ve öğretmenler onu yetersiz bulur. Gopi’nin bildiği tek harf a harfidir. Sorulan sorulara hiç iyi cevaplar veremez. Gopi’nin temel bilgileri bile bilmemesi onun okula girmesine engel teşkil etmiştir. Gopi okula giremeyeceği için çok ama çok üzülür. Gözyaşlarını tutamaz. Gopi küüçükken ona bu şansı kimsenin vermediğini şimdide o cahilliğinden kurtulmak isterken yine aynı kaderi yaşadığını söyler. Kokila’da müdürü ikna etmeye çalışır ancak müdür Gopi’yi almama konusunda kararlıdır.

15 Haziran Masum 85. bölüm özetinde Ancak işler böyle olumsuz giderken aniden değişir. İşleri değiştiren şey ise Gopi’nin inancı olur. Kendi inancına göre dua ederken sunağa konmuş güllerin bozulduğunu görür. Bu arada müdürde uzaktan Gopi’yi izliyordur. Gopi gülleri tekarardan düzenleyerek bir isim yazar. Müdür Gopi’nin yazabildiğini ve okuyabildiğini görünce şaşırır. Gopi’nin aslında ne kadr zeki ve inançlı olduğunu görür. Böylece kararını değiştirerek Gopi’yi okula alacağını söyler.

Gopi müdürn bu kararıyla adeta mutluluktan uçar. Gözlerinin içi güler. Hetal, Jigar Kokila hepsi çok mutlu olurlar. Gopi artık okula başlayacak ve cahilliğinden kurtulacaktır. Artık okul işleri bitmiş eve dönme zamanı gelmiştir. Kokila eve döndüğünde konakta Urmila’yı görünce onu tersler. Onun burada ne işi olduğunu sorar. Urmila Gopi okula başlayacak onun için geldim diyerek üste çıkmaya çalışır.

Bu arada Rashi ve Urmila Gopi’nin okula gideceğinide öğrenirler. Bu haber ikiliyi şoke eder. Gopi’nin okula gidemeyeceğinden eminlerken işlerin böyle yolunda gitmesi urmi ve rashi’yi çok üzer.

Gopi’nin başarısı üzeirne Kokila ona sari hediye eder. Ancak sarinin üzerindeki lekeyi görünce şoke olur. Urmila sariyi lekelemişti. Ancak Urmila ve Rashi usta yalancılar oldukları için işin içinden hemen çıkarlar.

Bu ararada Jigar gelir. Gopi’ye güzel kalemler, defterler almıştır. Gopi bunları görünce mutlu olur ve jigara teşekkür eder. Okul içn artık her şey tamamdır. Herkes bu konuda ok mutluyken Ahem ise tam tersi durumdadır. Gopi’nin birkaç gün içinde okuldan atılacağınıı düşünüyordur. Oldukça negatif enerjiler yayar.

Ertesi gün olur. Bugün Gopi okula başlayacaktır. Kokila Gopi’yi okula götürme işini Ahem’e verir. Ahem bu işe bulaşmaktan kaçınmaya çalışırken annesinin isteğine boyun eğer.. Gopi’yi alıp birlikte okula giderler. Suluğu, beslenme çantasıyla Gopi tam bir öğrenci gibi olmuştıur. Tabi Ahem ve Gopi’yi okul yolunca zorluklar bekler. Yoğun yağış, arabanın lastiğinin patlaması. Geçte olsa ikili okula gitmeyi başarırlar.

Ahem Gopi’yi bırakıp gidince Gopi tek kalır. İlk defa okula gidiyordur. Sınıftakileri tanımıyor ve endişelidir. Onlarla tanışmak, derse girmek öğretmenlerle tanışmak. Tüm bunlar Gopi’yi bir hayli endişelendirmiştir. Gopi sınıfın kapısına gelince sınıfta yoklama alındığını görür. Yoklama alınırken onun ismide okunur. Gopi kendini öğretmene tanıtır. Öğretmen Gopi’ye geç kaldığı için kızar. Yoklamadan sonra birdaha gelirsen tek ayak cezası alırsın der.

Gopi sırasına oturur ve ilk ders başlar. Ama Gopi’nin arkasındaki mzımız kız öğretmene Gopi’yi şikayet eder. Onun yüzünden tahtayı göremiyorum der. Öğretmen Gopi’nin sırasını değiştirir. Sevimli çocukalrın yanından alıp sınıfın en belalı kızının yanına oturtur. Kız Gopi’ye yardımcı olmak bir yana ona zorluk çıkarmaya çalışır.. Bu şeytan kızdan Gopi’nin çok çekeceği var! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir