Masum 84.Bölüm Özeti – 14 Haziran Pazar

Ahem’in Gopi’ye SÜRPRİZİ! Okul Hayatı Başlasın…

Masum dizisi 84. bölüm özetinde neler oldu? Gopi okula başlamak iin epey heveslensede durumlar pekte iyi gitmez. Kokila ile birlikte gittikleri tüm okullar Gopi’yi reddetmiştir. Kokila’da Gopi’ye bu isteğinden vazgeçmesini söyler.

Masum dizisi 84. bölüm özetinde Diğer yanda kaynana gelin sürtüşmesi devam ediyordur. Kinjal Urmila’nın yaptıklarından bunalmıştır. Urmila ise Kinjal’i zengin kızı olarak niteler. Kinjal artık bu sözlere dayanamaz ve evin ekonomisini bir hafta boyunca kendisinin yönetmesinin teklif eder. Böylelikle zengin kızı mı yoksa akıllı bir kız mı belli olacaktır. Urmila bunu pek istemeseede Daval’ında araya girmesiyle evin kasasının anahtarlarını Kinjal’e verir.

14 Haziran Masum 84. bölüm özetinde Bu arada Koki ve Gopi’de eve gelmişlerdir. Kötü haberi evdekilere verirler. Konaktakilerde bu duruma epey üzülürler. Bu soruna çözüm önerisi ise Parag’dan gelir. Bağış yaptıkları bir okulun olduğunu söylerler. O okulunda Gopi’yi alabileceğini anlatır. Bu haber herkesi mutlu eder. Kokila ertesi gün okula gidip bu işi halletmeliyiz der. Ancak okul müdürü Gopi’nin istek ve arzusunu öğrenmek için onu küük bir mulakata sokacağını söyler.

Mülakat olayını duyan Gopi endişelenmeye başlar. Okula başlamak sitresli bri şeyken üstüne okul müdürü ile mülakat yapmak Gopi’yi epey korkutur. Tüm bunların üstüne Ahem’in Gopi’yle gitmek istememeside tuz biber olur. Bu konuda Kokila ne kadar ısrarcı olsada Ahem gelmemekte kararlı olur. Hatta Gopi’ye güveni olmadığını da annesine söyler. Bu sözlerden sonra Gopi’nin gözleri dolmuş taşmak üzeredir.

Gopi’yi böyle gören Jigar ona destek olur. Mülakatı önemsememesini söyler. Bu mülakatın sadece seni tanımak için olduğunu anlatarak onu bir nebzede olsa rahatlatmaya çalışır. Üstüne seni eğiteceğim der. Gopi’de ingilizce Thank you diyerek Jigar’a hem teşekkür eder hem de ne kadar istekli olduğunu gösterir.

Jigar bu amaçlar Gopi’ye bazı harfleri ve tarihte önemli kişileri öğretir. Böylelikle Gopi’nin öz güveninin artacağını düşünür. Tabi Rashi, Jigar gibi düşünmez. Jigar böyle öğretirse Gopi her şeyi öğrenecek diye endişelenir. Ve gopi’nin çalışmasını engellemek için planlar yapar. Jigar gidince Gopi’nin yanına gidip ona kelimeleri yanlış öğretir. Ancak Kokila onu rahat bırakmaz ve Gopi’den uzaklaştırır.

Gelin kaynana çekişmesine dönersek. Urmila Kinjal’in ev yönetme işinde çuvallayacağına adı kadar emindir. Kinjal ise bulduğu bu fırsatı gole çevirerek Urmila’yı al aşağı etmeyi düşünüyordur. Urmila Kinjal’in market alıverişinede salça olur. Aldıklarını beğenmez ve pahalı bulur. Makarnayı tanıyamayıp atıştırmalık sanar. Kinjal artık evdeki yemek düzeninin değiştiğini söyler. Yaplı şeyler yerine hafif yiyecekler yiyeceğiz der.

Kinjal’in italyan usulü makarnası Urmila’yı sorada şok ederken Urmila gözlerini belirterek makarnaya bakıp durur. Urmila’nın aksine Daval Kinjal’e övgülerde bulunur. Ancak Daval her ne kadar rol yapsada bu konuda Urmila haklıdır. Kinjal bütçe konusunda pekte iyi değildir. Ancak Urmila ve Daval’ın aksine Kinjal’in kendine güveni tamdır.

Akşam olduğunda herkes yataklarına çekilip uyur. Uyumayan tek kişi vardır o da Gopi. Yarın mülakatı olduğu iççin uyku tutmaz. Yarın olacak mülakatiçin kitaplarını alıp avluda çalışmaya başlar. Alfabeyi ezberlemeye çalışır. Gopi çalışırken Ahem ise rüzgar yüzünden uyanır. Gopi’yi göremeyince ona bakmak için salona gider. Gopi’yi kendi kendine ders çalışırken görünce şok olur. Gopi’nin isteği azmi onu etkilemiştir.

Ertesi gün olunca Gopi mülakat için okula gider. Okulda alfabeyi ezbere hızlıca sayan çocukları görünce endişesi daha da artar.  Mülakatı geçemeyeceği için endişesi artar. Jigar ona destek olmaya çalışır ve müdürün odasına doğru giderler. Odaya girdikelrinde Müdür sorular sormaya başlar.  İlk sorusu ise Gopi’nin eşinin nerede olduğudur. Bu soru herkesi endişelendirir. Ahem Gopi’yle gelmek istmeemişti. Ancak tam o anda olanlar olur. Ahem kağıdan girer ve geç kaldığı için özür dileyerek içeri girer. Gopi Ahem’i görünce çok mutlu olur. Kokila’da oğlunun verdiği karardan çok memnundur. Ahem’in gelişi Gopi’ye adeta doping etkisi yapar. Böylelikle Gopi’nin eğitim macerası başlamış olur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir