Masum 83.Bölüm Özeti – 13 Haziran Cumartesi

Kokila Gopi’yi OKULA KAYIT EDECEK!

Masum dizisi 83. bölüm özetinde neler oldu? Gopi Kokila’nında desteğiyle eğitim almaya başalr. Ancak bütün bunları baltalamak için tetikte bekleyen ve planlar yapan biri vardır. O da elbette Urmila ve Rashi’den başkası olamaz. Gopi öğretmeniyle oturup heyecanla ders alışacakken Rashi söylenerek yanlarından geçerek Gopi’nin dikkatini dağıtır. Üstüne yemek yapma işi ondayken yemeği öylece ocakta bırakıp gider. Gopi yemeğin yanık kokusu duyar ve dersini bölerek yemeğe bakar.

Masum dizisi 83. bölüm özetinde Tabi Gopi’nin ikidebir dersi bölüp sağa sola gitmesi öğretmeninde canını sıkmaya başlar. Kokila’da Gopi’yi ders çalışmak yerine mutfakta yemek yaparken görünce ona kızar. Öğretmeni bırakıp mutfakta yemek yapmak akıl işi değildir. Gopi Kokila’nın laflarından sonra yemeği bırakıp hemen öğretmenin yanına döner. Ancak öüretmen bugünlük dersin bu kadar olduğunu söyleyerek gider. Gopi onca zaman bir harf dahi öğrenemeden bitirmiş olur.

12 Haziran Masum 83. bölüm özetinde Akşam olup yemekler yenildiğinde herkes yemekler için Rashi’ye övgülerde bulunur. Rashi bu övgülerden dolayı mutlu olurken Kokila araya girer ve Rashi’nin mutluluğunu bozar. Ymekeleri Rashi’nin az daha yakacağını Gopi’nin onun eksiklerini düzelttiiğini söyler.

Rashi bu olaydan sonra hemen annesini arayarak ağlamaya başlar. Yaşlı cadının sürekli onu aşağıladığını üstüne birde Gopi’nin eğitim almasından yakınır. Urmila ne yapıp edip Gopi’yi sabote etmesini söyler.  Rasshi ertesi gün bu amaçlar ders notlarını düzenleyen Gopi’nin yanına gider. Ona öğretmeninin gözüne girmesi ve onu mutlu etmesini söyler. İkramlarda bulunmasını ve öğretmenine çok iyi bakması gerektiğini tavsiye eder. Rashi’nin amacı Gopi’nin ders öğrenmek yerine saçma işlerle meşhul olmasını sağlamaktır.

İkinci ders zamanı geldiğinde Gopi öğretmenine çaylar, atıştırmalıklar ikram eder. Öğretmen ders çalışmak için beklerken Gopi sürekli ona hizmet etmeye ve onu mutlu etmeye çabalar. Sonunda Gopi’yi oturtup derse başlayacakken bu seferde Rashi dikkat dağıtmaya başlar. Süpürgeyi açıp ortalığı süüpürerek gürültü yapar. Uzaktan da ikilyi keserek onları daha fazla rahatsız eder.

Kokila gelip sesi duyunca çözüm olarak Gopi ve öğretmeni avluya çıkarır. Orası daha sessiz der. Ardından Rashi’nin yanına çıkıp ne yaptığını sorar. Rashi çaktırmamak için odaları temizliyorum diyince Kokila Rashi’nin yaptıklarının acısını her yeri ona süpürtmekle çıkartır.

Tabi Rashi’yi Kokila durduramaz. Bu sefer konaktaki hizmetçileri alıp avluya çıukarır. Yorganları alıp çavluda onlara çırptırtır. Tabi çırpma sesleri Gopi ve Öğretmenin dikkatini dağıtır. Öğretmenin sabrı artık taşmıştır. Kokila ile konuşan öğretmen isyan eder. Gopi’nin onca saat uğraşmalarına rağmen 1 kelime dahi öğrenemediğini söyler. Sürekli çıkan sesler ve gürültüde öğretmeni bunaltmıştır. Böyle devam edemeyeceğini söyleyerek Gopi’ye eğitim vermeyi bırakır. Gopi’nin morali çok bozulur. Hemen boynu bükülür. Onca hevesle başladığı eğitim yolculuğu hiçte iyi başlamamıştır. Ancak Kokila Gopi’ye destek olmaya devamedecektir.

Diğer tarafta ise Kinjal’in yalanları gün yüzüne çıkar. Arkdaşları Daval’ın gerçek işini öğrenir. İş adamı olarak tanıtılan Kinjal’in eşi atlet satıyordur. Üsütne Kinjal bırakın bir konağı basit bir gece konduda yaşıyordur. Kinjal yakalanmanın üzüntüsünü yaşarken Urmila gelir. Kinjal’i rezil etmek için harika bir fırsat doğmuştur. O da ballandıra ballandıra fakirliklerini, en baştan beri yaşanan tüm her şeyi Kinjal’in arkadaşlarını anlatır. Knjal resmen yerin dibine girmiştir.

Bu arada Rashi annesi Urmila’yı arar. Ona Gopi’nin öğretmeninin gittiğini söyler. Urmila’da Kinjal’i nasıl rezil ettiğini söyler. Anlayacağınız anne kız için her şey muhteşem gidiyordur.

Tabi Gopi’nin öğretmeninin gitmiş olması Ahem’i kızdırır. Gopi’nin cahilliğinden kurtulamayacağını düşünüyordur. Kokila ise tam tersi ikinci bir öğretmen tutmayı teklif eder. Ancak sorun öğretmenden ziyade çalışma ortamındadır. Bunun içinse en iyi çözümün Gopi’nin okula gitmesi olduğu konuşulur. Kokila başta bunu istemesede razı gelir.

Rashi ve Urmila’da Gopi’nin okula gitmesi için destek olucu hareketlerde bulunurlar. Onalrın amaçları ise Gopi’nin okulda rezil olup Modileri de kendisi gibi rezil edeceği düşüncesidir. Tabi Gopi’nin okula başlaması o kadar kolay olmayacaktır. Konaktakiler Gopi için bir çok okul gezmesine rağmen hiöbirinden kabul alamzlar. Gopi’nin yaşa büyük olması kabbul edilmemesine sebep oluyordur. Sizce Gopi’yi herhangi bir okula kabul edecekler mi? Peki ya Gopi okula gidip başarılı olabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir