Masum 82.Bölüm Özeti – 12 Haziran Cuma

Gopi Cehaletten KURTULACAK! Eğitime Başlıyor

Masum dizisi 82. bölüm özetinde neler oldu? Mani’nin yanlış ilaları içmesiyle hastalanmış tüm kabak Gopi’nin başına paylamıştı. Gopi doktordan laflar  işitmesi yetmezmiş gibi Ahem’in de küçümseyen bakışlarına mağruz kalmıştı. Birde tüm bunların üstüne Mani’nin yaşadığı durumun ciddi olması Gopi’yi kahreder.

Masum dizisi 82. bölüm özetinde Doktor Mnai’ye iğne yapar ve etkisini 1 saat içerisinde göstereceğini söyler. Tabi  bu bir saat Gopi için ecel dolu anlar olur. Gözyaşlarını tutamaz. Yaptığı hata yüzünden çok üzgündür. Küçük sinsi Rashi ise gülümseyerek olayları annesine anlatma planı yapar.

11 Haziran Masum 82. bölüm özetinde Tabi bu olayların tüm sebebi Gopi’nin cahilliğidir. Özellikle Ahem onu epey haşlar.  Gopi’yi savunan tek kişi Kokila olur. Koki hangimiz ila alırken son tarihine dikkat ederizki diye onu korumaya çalışır. Ama Ahem adeta deli danaya dönmüştür. Kızcağıza etmediği hakaret kalmaz. Gopi Ahem’in hakaretlerine mi üzülsün yoksa  Mani’nin durumuna mı bilemez. Gözyaşları sel olur.

Urmila’da durumu fırsat bilerek Gopi’yi kötüler. Gopi’nin küçükken okula gitmek istemediğini söyler. Hep okuldan kaardı diye yalanlar söyler.  Koki tabi Urmila’ya lafını sokar. Kokila düzgün bir insan olmak için okumanın şart olmadığını söyler.

Bu arada Gopi ise yukarda Mani’nin başından ayrılmıyordur. Göz yaşalarını da tutamıyordur. Jigar gelip biraz Gopi’yi mutlu etmeye çalışır ancak boşadır. Gopi’de kendi durumunun farkındadır. Bir gerçek vardırki Gopi ne kadar iyi yürekli olsada cehaleti onun için hep bir yüktür.

Gopi odasına çekilip yalnız kalınca bu yükle birdaha karşılaşır. Hava almak için camı atığında içeri dolan rüzgar Ahem’in tüm dosyalarını dağıtır. Gopi yere saçılan kağıtları toplar ancak kağıtlarda ne yazdığını okuyamadığını farkedince toplamanın bir anlamı olmadığını görür. Bu arada evlilik resimlerini bulur. Resimlere bakınca yine geçmişe gider. Ahem’in ona tokat atması ve her seferinde cahilliğini yüzüne vurması. Mani’nin oalyı Gopi için resmen bir patlama noktası olmuştur.

Ve Gopi’yi daha da üzen göz yaşlarına boğan ise evlilik davetiyesi olur. Kendi düğünü için hazırlanmış bu güzel davetiyeyi dahi okuyamıyordur. Cahllik Gopi’nin boununa vurulmuş bir zincir gibidir. Onu hep karanlık zindanına çeken cehaletin zinciri.

Gopi Kokila’nın yanına gidip  onada düğün davetiyesini gösterir. Tüm bu olayların suunun kendisinde olduğunu söyler. Bu düğün davetiyesinin onun için bir anlamı olmadığını söyler. Kokila’nında yüreği dağlanır. O da Gopi’ye üzülüyordur. Gopi sonunda ağzından baklayı çıkarır. Kokila’ya okumak istediğini söyler.

Kokila Gopi’yi avutmaya çalışır. Ona cehaletin her şeyin sebebi olmadığını söyler. Herkesin hatalar yapabileceğini söyler. Bu eğitimle alakalı bir durum değildir der. Senin iyiliğin ve temizliğin cehaletini gölgeliyor der. Ancak Gopi her şeye rağmen okumakta kararlıdır. Kararını Kokila’ya söyler.

Kokila bu konuda Gopi’nin tersi düşündüğü için onu desteklemek istemez. Bu durumun geçici olduğunu düşünüyordur. Tabi Gopi’nin bu düşüncesi konaktakiler tarafından da öğrenilir. Özellikle Ahem Gopi’nin bu kararına çok şaşırır. Parag’da Gopi’nin bu kararına çok sevinir. Kısaca Kokila dışında herkes onu destekliyordur. Kokila’yada bu konuda Gopi’ye baskı yapmamasını söylerler. Kararın Gopi’de olması gerektiğini savunurlar.

Gece olduğunda Kokila’da Gopi’nin isteğini düşünür. Ve Ahem’in Gopi’ye tavrı. Koki’de doğru kararın Gopi’nin eğitim alması olduğunu anlar. Ertesi gün sürpriz yapar ve Gopi’ye öğretmen tutar. Yeni gelen öğretmen konaktakileri şaşırtırken Gopi’yi çok mutlu eder. Tabi Ahem’de bu durumdan oldukça mennun olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir